Privalumai gyvenant mažame kaimelyje

„Viena vasaros diena kaime verta mėnesio mieste“ - C.G. Rossetti
Kaip matote iš straipsnio pavadinimo, šiandien kalbėsiu apie kaimą. Pati gyvenu kaime ir esu girdėjusi daug įvairiausių prielaidų apie kaimo žmones ir jų gyvenimą. Tad nusprendžiau parašyti straipsnį apie pliusus gyvenant kaime. Tad pradedam!

1. Tu pažįsti visus.
Pažindamas daugumą kaimo žmonių, pradedant nuo vaikų ir baigiant senjorais, tu daug drąsiau jautiesi su jais bendraudama ir net prašydama pagalbos.


2. Lengvai susirandi draugų
Na, iš tiesų, tai priklauso nuo kaimelio dydžio. Mat tokiuose mažuose kaimeliuose kaip mano beveik visi žmonės yra draugai. Tad nė nenuostabu, jog ir žmonių, kurie yra draugai, vaikai jaus tokį pat ryšį.

3. Grynas oras
Vienas svarbiausių dalykų norint išlikti sveikam – kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. O gyvenant mieste tai padaryti labai sunku, juk ten tiek daug mašinų, fabrikų ir panašių dalykų, kurie teršia orą. Na, o kaime oras kur kas švaresnis, mat čia vienintelis teršėjas yra mašinos. Tad grynas oras yra vienas iš privalomų kaimo gyventojams.

4. Daugybė įvairiausios veiklos
Iš tiesų kaimas ir yra garsus tuo, jog jame daugybė veiklos. Visais metų laikais atsiras ką veikti ne tik namuose, bet ir lauke. Juk gyvenant kaime gali išeiti prie ežero, maudytis, pasivaikščioti po mišką, fotografuoti gyvūniją, tvarkyti kiemą ir daugybė kitų veiklų. Tad tie, kurie gyvena kaime, tikrai nenuobodžiauja.


5. Gyvenimas kaime – lėtesnis
Šis, mano požiūriu, privalumas gali kitam pasirodyti kaip neigiamas dalykas - tai priklauso nuo žmogaus būdo. Sakydama, kad kaime gyvenimas lėtesnis, turiu omenyje, jog čia žmonės neskuba ir nelaksto su įvairiausiais reikalais. Kaime žmonės daug ramesni ir atsipalaidavę. O tai visiškai priešinga nuo miesto šurmulio, skubančių, lekiančių, išsiblaškiusių žmonių.

Taigi, čia pateikiau keletą pliusų gyvenant kaime. Tikiuosi jums patiko šis straipsnis!

Pagarbiai Gabija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

15 Komentarai

 1. Na, žinai, kaimas kaimui nelygus... Vienur gali šiuos dalykus pritaikyti, kitur nelabai... Vienuose kaimuose net tų draugų nepavyktų susirasti, nes labai mažai žmonių ten gyvena. Na, bet kaip man pačiai iš kaimo, tai buvo įdomu paskaitinėti tokį straipsnį. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritarsiu aquaa vitae, kad kaimas kaimui nelygus. Pati gyvenu miestelyje, ne kaime. Tačiau jis nėra didelis. Visi visus pažįstą. Tad ir nueiti ramiai kažkur be kalbų negali. Bent pas mus. Jei vėliau vakare su vaikinais praėjei miesteliu, žiūrėk, rytoj kaimynai per tvora ir tepliotkina ir tedaro dramas ką tu su tais vaikinais veikiai ir panašiai. Taigi, pažinojimas, mano nuomone, minusas. O gal aš čia labai uždara, nesiginčysiu. Antra, daug veiklos. Nė velnio. Yra ir čia va ir Nemunas ir šiaip tokių prūdų švarių maudytis ir tvenkinių ir panašių pribarbasų. Ir tai smagu... dvi dienas. Tada atsibosta ir tu nori kažko naujo, kažko gero, pamatyt, sužinot... Nežinau, man, asmeniškai, yra daug daugiau minusų dėl gyvenimo miesteliuose ir kaimuose. Bet šiaip nesiginčiju su įrašo autore. Kaip kam. Tiesiog prie tų išvardintų pliusų galėjai pridėti kažkokios veiklos ar kažko išsamesnio, va būtent kodėl.
  Sėkmės. ♥

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na iš tiesų čia priklauso nuo paties žmogaus požiūrio. O beje planavau padaryti antrąją dalį kurioje pasakosiu apie gyvenimo kaime minusų, tad nenorėjau visko sudėti į vieną straipsnį. Bet žinoma ačiū, jog išsakei savo nuomonę, man tai reiškia labai daug ! ❤

   Panaikinti
 3. Uoj, aš pati pasvajoju apie gyvenimą kur nors toliau nuo miesto, nes gyvenu kone centre Vilniuje... Bet, kiekvieno sava nuomonė apie miestą ir kaimą. Aš kaip ramesnis žmogus, nemėgstantis tokio šurmulio, žinoma, linkstu prie kaimo, bet kai kam gal tik daugybės parduotuvių ir pramogų reikia. Visgi, ir kaimas ir miestas turi savų privalumų ir savų trūkumų.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Suprantu, kad skaitytojai iš jūsų nori dažnų straipsnių ir labai gerai, kad kiekvieną dieną čia galima išvyst straipsnių, bet akcentuodamos kiekybę jūs pamirštat kokybę, kuo toliau, tuo labiau tai visiškai neprimena straipsnių, o tiesiog paprastus rašinėlius, kurie nelabai turi kažkokios išliekamos vertės. Nes patarimai yra beveik visi žinomi, toks pilstymas iš tuščio į kiaurą. Puikiai suprantu, kad jūs į tai įdedat darbo ir skaitytojai tai vertina, bet tiesiog bent jau man atrodo, kad jūs rašot tik tam, kad kažką parašytumėt, nesigilinat į pačią temą, nesikapstot giliau, pateikiat viską paviršutiniškai.
  Pažėriau kritikos ši kartą, bet jau seniai norėjau tai pasakyti, tikiuosi, kad bent šiek tiek atkreipsit į tai dėmesį :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kritika dažnai naudinga - ji leidžia mums tobulėti! Ir žinoma būtinai atkreipsiu aš ir tikiuosi likusi komanda į visus tavo išsakytas pastabas! :)

   Panaikinti
 5. Iš tiesų, viską, kas seniai krebždėjo galvoje išsakė Justė. TD rašiau tikrai ilgą laiko tarpą. Jei neklystu, neskaičiuojant pertraukų, apie 4m. Čia galima įgauti begalo daug patirties, tik reikia šiek tiek pasistengti ir noro daugiau įdėti. Nepykit, bet tos pastangos ir noras kol kas nelabai atsispindi Jūsų straipsniuose. Progreso nematyti. Žinoma, tai nelengvas procesas, bet pavyzdžiui, pastebiu, kad tikrai nelabai kreipiate dėmesį į skaitytojų kritiką ir pastabas. Taip prarandami skaitytojai. Ir tuomet jau jokie konkursai gali nebegelbėti. Juk jau ir dabar pastebite, kad dabartinės skaitytojos - buvusios rašytojos arba tos, kurios TD atrado jo klestėjimo laikotarpiu. Kaip pati perėjusi čia daug šilto ir šalto, galiu įsijausti ir suprasti jus. Bet pasaulis ne rožėmis klotas, nusiimkim rožinius akinius ir pažvelkim į realybę. Daugumai nusispjaut bus, kad neturit laiko, sunku, nėra motyvacijos, nėra patirties ir t.t. Eiliniam skaitytojui rūpi rezultatas, ne pats kūrybinis procesas.
  Kai prisidėjau prie TD neturėjau JOKIOS patirties tame. BEt turbūt man pasisekė, nes tuo metu TD žydėjo ir čia buvo daugybė nuostabių merginų, kurios tapo mano įkvėpimu. Gaudavau daug kritikos. Žinoma, iš pradžių tas kažkiek žeidė, nemokėjau jos priimti. Bet suvokiau, kad jei nenusileisiu ant žemės, nieko gero nebus.
  Koks mano pasiūlymas? Landžiokit po senus TD įrašus turinčius daug peržiūrų bei komentarų. Semkitės įkvėpimo. Peržiūrėkit pastabas. Tik taip įgausit patirties.

  Gabija,nepriimk to asmeniškai. Tai žinutė visam TD kolektyvui. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na manau, jog tavo patarimai iš tiesų naudingi ir tikrai ketinu juos panaudoti! O kas sieja rašymo kokybę mano nuomone mes dar nesenei pradėjome čia rašyti esame dar naujokės ir pasiekti tą aukšta lygį nėra taip paprasta. Tačiau tikiu, jog jį pasieksiu ir aš ir kita likusi komanda. O motyvacijos tobulėti ir stengtis dėl galutinio varianto padedatę jūs išsakydami pagrįsta kritika. Tad ačiū, jog išsakei savo nuomonę! :))

   Panaikinti
 6. Atsakant į straipsnio temą - esu iš kaimo. Vienintelis pliusas - ramybė. Atokvėpis nuo miesto intrigų :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ną jei pažiūrėtum geriau gal tai ne vienintelis pliusas. Manau jų yra daug daugiau! :)

   Panaikinti
 7. Pati gyvenu mieste, bet dažnai važiuoju į kaimą. Kadangi ten gyvena pusseserės, visai linksma leisti laiką, tačiau kai jų nebūna vienintelė galima veikla - žiūrėti televizorių ar skaityti knygą. Į lauką eiti vienai nesinori, tad sutinku tik su voenu šio straipsnio argumentu - gryno oro. Kadangi turiu galimybę palyginti iš patirties - mieste gyventi man daug priimtiniau. Pramogos, draugai, gyvenimas virte verda, o kaime laikas slenka siaubingai lėtai, net išprotėti galima. Parašiau savo nuomonę, nemanau, kad tavoji nėra teisinga.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visų nuomonės yra teisingos, tiek tavo tiek mano, nes išties tas ramūs gyvenimas stilius tikrai patinka ne visiems, tačiau man - tai privalumas :)

   Panaikinti
 8. Pati gyvenu mieste, bet dažnai važiuoju į kaimą. Kadangi ten gyvena pusseserės, visai linksma leisti laiką, tačiau kai jų nebūna vienintelė galima veikla - žiūrėti televizorių ar skaityti knygą. Į lauką eiti vienai nesinori, tad sutinku tik su voenu šio straipsnio argumentu - gryno oro. Kadangi turiu galimybę palyginti iš patirties - mieste gyventi man daug priimtiniau. Pramogos, draugai, gyvenimas virte verda, o kaime laikas slenka siaubingai lėtai, net išprotėti galima. Parašiau savo nuomonę, nemanau, kad tavoji nėra teisinga.

  AtsakytiPanaikinti