TD SKAITO: Laurent Gounelle "Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje"

Taip, tai tiesa - visi žmonės tam tikras knygas renkasi dėl tam tikrų motyvų ar priežasčių. Vienus galbūt patraukia viršelis, kitus sudomina anotacija knygos nugarėlėje, kažkas galbūt girdėjo gerą atsiliepimą, o kartais tam tikrą knygą norisi skaityti dėl reklamos ar pažįstamo autoriaus... Šį kartą taip nutiko ir man - kai pamačiau garsiojo autoriaus Laurent Gounelle pavardę ant knygos viršelio, supratau, jog noriu ją perskaityti! Visgi mano pažintis su populiariausia šio autoriaus knyga "Dievas visada keliauja incognito" buvo visai sėkminga, tad galbūt ir šis romanas paliks gerą įspūdį? Su tokiomis mintimis ir pradėjau skaityti knygą. O dabar keliaujam apžvelgti mano įspūdžius!

LAURENT GOUNELLE
Pradėkime nuo pažinties su autoriumi. Lietuvos auditorijai jis jau visai neblogai pažįstamas. Labiausiai išgarsėjo, kaip ir minėjau, su knyga "Dievas visada keliauja incognito", bet bibliotekose, knygynuose taip pat galite rasti "Diena, kai išmokau gyventi", "Filosofas, kuris nebuvo išmintingas". Naujausias jo kūrinys, pristatytas tik šiais metais - "Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje" (kaip matome, autorius tikrai mėgsta ilgus pavadinimus!).

Užvaldė jis ne tik Lietuvą - savo talentu yra pažymėjęs 23 pasaulio šalis, o pats yra kilęs iš Prancūzijos. Šiuo metu jam yra jau 51-eri, tačiau Laurent Gounelle mėgsta grįžti į praeitį, o ypač į laikus, kai pradėjo rašyti. Sako, jog jaunystėje, būdamas 17-os buvo tikras, jog taps psichiatru, tačiau jo nuomonę pakeitė Laurent šeimos gydytojas, teigdamas, jog ši profesija neturi paklausos ateityje. Taigi, jis pasuko į ekonomiką ir nors dabar oficialiai yra šios srities specialistas, jau daugiau nei 15 metų daro tai, kam iš tiesų priklauso rašytojo širdis - bando parodyti žmonėms gyvenimo džiaugsmą ir prasmę. Tad nors psichiatru jis ir netapo, konsultuoti žmones jam tai netrukdo - knygose jis nagrinėja žmonių pasitikėjimo savimi problemas bei juos įkvepia keistis! Panašia tema yra ir naujausia Laurent Gounelle knyga "Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje".

ROMANAS
Du žmonės, kurie yra labai panašūs, bet tuo pačiu labai skirtingi. Juos jungia stiprus draugiškas ryšys, tačiau jie abu paragavę karčios gyvenimo patirties. Alisai jau 35-eri, dabar jos kasdienybė jau šviesesnė, tačiau prieš tam tikrą laiko tarpą ji patyrė skaudžią netektį ir prireikė laiko, kol ji vėl rado jėgų kabintis į gyvenimą. Būtent ties šituo uždaviniu jai padėjo jos geriausias vaikystės draugas Žeremis, kuris dabar pats turi rimtą problemą. Vyras yra kunigas, gerbiantis tikėjimą, norintis nešti Dievo žodį, tačiau kelis pastaruosius mėnesius jis jaučiasi kaip nesavas ir ima galvoti, jog yra visai nereikalingas... Jokių panašių minčių jo draugė Alisa net nenori girdėti - juk tai vyras, kuris jai padėjo išsikapstyti iš juodžiausių dienų! Tad moteris nusprendžia jam nuoširdžiai padėti surasti tikėjimą savo gyvenimu, savo pašaukimu ir pačiu savimi. 

Įdomiausia tai, jog prieš pasiryždama šiam iššūkiui, Alisa net nenutuokė, kas jos laukia. O tai buvo tikra staigmena! Rinkodaros specialistė, visiška ateistė dėl didelio noro neria į Žeremio pasaulį, kuris jai yra visiškai nepažįstamas - juk bažnyčioje buvo tik pora kartų. Su tuo dideliu užsidegimu, žingsnis po žingsnio moteris, keliaudama po visiškai nežinomus vandenis, atranda kur kas daugiau, negu galėjo tikėtis. Svarbiausia, jog bandydama padėti kitam, ji labai padeda sau. 

Mane iš tiesų sužavėjo autoriaus sukurti charakteriai. Jie tokie altruistiški, atrodo tokie ambincingi, kad visų pirmiausia jie mane, kaip skaitytoją, įkvėpė. Tik ir norisi imti keisti pasaulį jau dabar! Žavi ir Laurent Gounelle sukurti santykiai tarp žmonių - viskas pulsuoja šiluma, pagarba, pagalba. Kitas labai svarbus dalykas, kurį pabrėžia autorius - savianalizė ir asmeninis tobulėjimas. Žmogus, nesistengdamas mąstyti apie save, tampa tiesiog robotu, įsisukančiu į rutiną, nebegalvojančiu apie elementarų tobulėjimą. Kodėl tu esi šitoje žemėje? Ką tu darai, kad būtum geresnis, negu buvai vakar? Ir svarbiausia, jog bet koks tobulėjimas dažnai ateina dėl tam tikrų situacijų, kuriose geriau pradedi pažinti save, suvokti savo stiprybes ir silpnybes... Apie tai ir šneka Laurent Gounelle šioje knygoje.

Dar, kas daro šią knygą išskirtine, tai temos pasirinkimas. Kai ką tai gali atbaidyti, bet manau, jog kaip tik ateistai turėtų labiausiai suklusti - šioje knygoje yra tam tikrų detalių iš religijos. Ir kas man labai patiko, jog šioje knygoje idealiai gerai išdėstyta, koks turėtų būti žmonių požiūris į tikėjimą. Taigi, jeigu norisi sužinoti kažką naujo apie religiją, gauti daugiau informacijos ir tapti labiau išprususia - tai tik dar viena paspirtis skaityti šią knygą.

Taigi, reziumuojant ši knyga atneša labai daug jausmų. Visų pirmiausia, iš tiesų galima rasti gerų, teigiamų minčių, kurios padeda tobulėjimui ir skatina judėti į priekį, o to reikia kiekvienam iš mūsų. Taip pat knygai padeda ir nenuobodus siužetas - nors pasakojami gana rimti dalykai, autorius viską "perleidžia" lengvu tekstu, kuris yra visiems suprantamas. Dėl to knygą perskaičiau greitai ir lengvai, ji paliko neblogą įspūdį, tačiau lyginant su "Dievas visada keliauja incognito" yra silpnesnė. Visgi, skaityti malonu, tad galiu rekomenduoti!


1 Komentarai

  1. Ach, į savo ir taip gerokai per ilgą norimų perskaityt knygų sąrašą matyt teks įtraukti ir šitą :D Nors nesu mėgėja skaityt religinėmis temomis, sudominai. Apie knygą neatskleidei per daug, tačiau palikai tiek informacijos, kad susidomėčiau, puikiai!

    AtsakytiPanaikinti