Amerikos Garbanotasis Baškirų žirgas

„Kai sėdi ant puikaus žirgo, tu sėdi geriausioje vietoje, kokioje kada nors sėdėsi“ – Winston Churchill
     Žirgas – tai vienas gražiausių ir tobuliausių Dievo kūrinių. Nuo pat mažens žavėjausi šio gyvūno elegantiškumu, grakštumu ir didybė. Jau tada mano širdyje tvyrojo speciali vieta šiems gyviems sutvėrimas. Tačiau nors esu tokia didelė žirgų mylėtoja, nežinau visų jų veislių ir tik neseniai sužinojau apie Amerikos Garbanotuosius Baškirų žirgus. Apžvelgusi jų nuotraukas ir paskaičiusi apie juos, supratau, jog pagaliau radau mėgstamiausią žirgų veislę. Klausiate, kuo šie gyvūnai yra įdomūs?

      Amerikos Garbanotieji Baškirų žirgai, kitaip vadinami Baškiro Garbaniais, yra kilę iš Šiaurės Amerikos. Būtent ten juos pirmą kartą pastebėjo mustangų bandose. Į šiuos žirgus žmonės atkreipė dėmesį dėl vieno ypatingo bruožo ir jis buvo... garbanotas kailis! Taip, taip, argi ne keista? Dėl jų kailio ūkininkai užsimanė juos veisti, beje, iš pradžių veisiant šie žirgai buvo kryžminami su kitomis veislėmis: kvoterių ir arabų.  Žinoma, Garbanius laikė ne vien dėl grožio, jie taip pat buvo puikūs pagalbininkai ūkyje, mat šie žirgai yra labai stiprūs ir galintys išgyventi sunkiausiomis sąlygomis.
   Na, o dabar grįžkime prie šių žirgų ypatingosios savybės – garbanų. Nors šie žirgai ir yra vienos veislės, tačiau jų garbanos skiriasi, dažniausiai jos būna smulkios, pasitaiko ir tokių atvejų, kai jos būna didelės ir tvirtos lyg specialiai susuktos įkaitintomis garbanojimo žnyplėmis. Žinoma, karčiai ir kaktos kačiukai taip pat nėra tiesūs, bet jie dažniausiai būna sukti smulkiomis spiralėmis. Jei jums šių žirgų kailis atrodo keistai, turite išgirsti tai, jog šios veislės žirgų ausų plaukai, blakstienos, ūsai ir barzdelės taip pat garbanotos. Tik uodegą šie gyvūnai turi kiek tiesesnę, nors ir ji dažnai būna banguota. Taigi, nors šie žirgai turi nuostabią išvaizdą, bet ar toks pat nuostabus jų charakteris?
    Baškirų Garbaniai garsėja kaip labai draugiški, ramūs ir protingi žirgai. Jie puikiai jaučiasi apsupti žmonių. Dėl savo gerų charakterio savybių ir puikaus kūno sudėjimo, šie gyvūnai dažnai dresuojami, mokomi, su jais vykstama į įvairius konkursus, bėgama lenktynėse ar šokinėjama per kliūtis. Žirgų veisėjai sako, jog šie žirgai yra labai ištvermingi ir patikimi. Tad ne tik šie žirgai atrodo labai įdomiai ir gražiai, bet jų asmeninės savybės yra tiesiog puikios!


   O štai dar keletas faktų apie Amerikos Garbanotuosius Baškirų žirgus: 

 • Žirgų aukštis ( ties nugara ): 143-165 cm.
 • Vidutinis žirgų svoris 365-450
 • Baškirų Garbaniai būna visų žirgams būdingų spalvų, bet dažniausiai rudos.
 • Dabar šie žirgai naudojami tik jojimui
 • Žirgai pirmą kartą pastebėti XX amžiuje.
 • Pirmas žmogus sugalvojęs pagauti neįprastus žirgus buvo John Damele
 • Dėl kitokio kailio sudėties nei įprasti žirgai, šios veislės ristūnai žmonėms (turintiems alergija arklių kailiams) nesukelia arba labai maža alergiją.
 • Vasarą garbaniai meta žieminį kailį, ir jis palieka glotnus, kartais truputį banguotas , kartais numeta net ir uodegos bei karčių plaukus (rudenį atsiaugina)
 • Norint išsaugoti ir užregistruoti visus šios rūšies žirgų atstovus buvo įkurta ACGR organizacija.
 • Apytiksliai Jungtinėse Amerikos Valstijose yra 10000 šios veislės žirgų.


Taigi,  Amerikos Baškirų Garbaniai, mano nuomone, yra vieni gražiausių žirgų veislių, o ką jau kalbėti apie tai, jog jie ne tik gražiai atrodo, bet yra protingi, draugiški ir svarbiausia labai įdomūs.  Na, o Jūs norėtumėte joti ant šio garbanoto gražuolio nugaros?

Pagarbiai Gabija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo! 

5 Komentarai

 1. žavu, apie gyvūnus visada ir smagu rašyti, ir smagu skaityti. ;))
  tačiau siūlyčiau atsižvelgti į pačio tinklaraščio visumą ir pagal tai spręsti apie ką rašyti. būtų smagu sulaukti kokių nors straipsnių apie muziką, nes seniai tokių beregėjau ://

  AtsakytiPanaikinti
 2. Apie žirgus žinojau mažai, praplėtei mano akiratį! :)

  AtsakytiPanaikinti