Kaip išgyventi šaltąjį metų laiką?

      Nežinau, kaip Jūs, tačiau aš galiu oficialiai pareikšti, kad negaliu pakęsti rudens ir žiemos. Negaliu pakęsti šalčio. Tamsos. Lietaus. Saulės trūkumo. Turiu pripažinti, kad mane visa tai labai veikia ir aš beveik pusę metų privalau kasdien sau priminti, kad pasaulis nuostabus ir kad pavasaris vis tiek ateis, taip bandydama išsaugoti tuos paskutinius optimizmo lašus, užsilikusius nuo vasaros. Būtent todėl noriu su Jumis pasikalbėti apie tai, kaip išlikti pozityviai ir laimingai net ir šaltuoju metų laiku ir kaip neleisti niūriam lietuviškam orui gadinti mums nuotaikos ir gyvenimo.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „happy people pinterest“
Visų pirma, siūlau išsiaiškinti, kodėl dauguma žmonių būtent rudenį ir žiemą išgyvena gan keistą būseną: nesinori nieko daryti, nuolat jaučiamas nuovargis, liūdna ir niūri nuotaika be kažkokio pagrindo, irzlumas, nenoras bendrauti ir t.t. Dauguma psichologų teigia, jog taip vyksta dėl dviejų pagrindinių priežasčių:
1. Oro ir temperatūros pasikeitimai. Į aplinkos pokyčius (sumažėja Saulės šviesos, nukrenta temperatūra) neišvengiamai reaguoja mūsų organizmas, nes galvos smegenys gauna mažiau šviesos, sumažėja vitamino D gamyba.
2. Psichologinis aspektas. Ruduo ir žiemos pradžia užbaigia metų ciklą, tad daugelis ima mąstyti apie besibaigiančius metus ir analizuoti savo poelgius ir pasiekimus. Ne visuomet pavyksta įgyvendinti Naujųjų pažadus ir realizuoti visus tikslus, tad gali atsirasti bejėgiškumo ir beprasmiškumo jausmas.

   Taip pat turi stresas, nuovargis, nesubalansuota mityba. Beje, merginos ir moterys dėl hormoninių pokyčių, nuolat vykstančių organizme, žymiai jautriau reaguoja į paros ritmo pokyčius ir stipriau išgyvena visus nuotaikos pokyčius dėl aplinkos pasikeitimo.

Kaip su tuo kovoti?

1. Daugiau šviesos.
Tau ir tavo smegenims reikia šviesos. Klausimas, iš kur jos gauti, kai temsta pusę penkių, o Saulė nepasirodo pro debesis ištisas savaites. Visų pirma,daugiau laiko praleisk lauke ir pasistenk dažniau dieną išeiti pasivaikščioti. Idealus variantas, žinoma, išvykti atostogų visai žiemai kur nors į Meksiką, tačiau yra dar vienas, pigesnis, ir tau net nereikės niekur eiti.  Dažniau žiūrėk filmus, kurių veiksmas vyksta Pietų kraštuose, atviroje erdvėje ir gamtoje. Gražūs peizažai, gamtos vaizdai, saulė, jūra, vasaros prisiminimai... Pamėgink, nuotaika tikrai pagerės.

2. Pakeisk aplinką.
Pertvarkyk savo spintą, atnaujink garderobą (shopping'o terapija - veiksmingas antidepresantas), pakeisk savo kambario interjerą, pasikabink naujas užuolaidas, perstatyk baldus... Daugiau ryškių spalvų. Tai paįvairins Tavo rudenišką kasdienybę.

3. Užsiimk veikla. 
Žinau, žinau. Tokiu oru nesinori kišti nosies iš namų. Tačiau sėdėti užsidarius - blogiausia, ką gali dabar padaryti. Stenkis planuoti kuo turiningesnį laisvalaikį, kad neliktų laiko blogai nuotaikai. Bendrauk su žmonėmis, užsiimk mėgstama veikla, išbandyk kažką naujo. Atrask naujų pomėgių, naują mėgstamą atlikėją ar grupę. Rūpinkis ir palepink save: nueik pasidaryti manikiūro arba atpalaiduojančio masažo.

4. Aktyvus gyvenimo būdas.
Labai svarbu, o ypač dabar. Priversk save judėti pusantro - du kartus daugiau, nei paprastai. Juk visiems žinoma, kad sportas gerina nuotaiką ir stiprina imunitetą. Sportuok reguliariai, 2 -3 kartus per savaitę. Išsirink tą judėjimo rūšį, kuri tik tau. Tai gali būti joga, zumba, plaukimas ar net boksas.

5 Mityba ir vitaminai.
Tavo racione turi būti pakankamai B grupės vitaminų (rudieji ryžiai, grikiai, avižos). Taip pat vitamino E (riešutai, augaliniai riebalai: alyvuogių, rapsų, saulėgrąžų aliejai). Puiku, jei nuo vasaros turi užsišaldžiusi uogų ir vaisių - tai puiki vitaminų dozė šaltuoju metų laiku.

Tikiuosi, kad mano patarimai buvo naudingi. Noriu Jums (ir sau) palinkėti sėkmingai išgyventi šį rudenį ir žiemą, o tuomet laimingoms ir gražioms sulaukti pavasario. 

Pagarbiai Viktorija

3 Komentarai

  1. pagirsiu straipsnio struktūrą. :D padori įžanga, tada priežastys kodėl taip nutinka ir kaip su tuo kovoti, a.k.a. išsikeli problemą ir surandi sprendimo būtų, o tada trumpa apibendrinanti pabaiga - super! taip ir turi atrodyti tokio tipo straipsniai.

    AtsakytiPanaikinti
  2. O man visiškai skirtingai. Pavasarį, kai jau arti vasara, žinai, kad tuoj atostogos, visada aptingstu, mokslai jau atsibodę ir su kiekviena diena tik galvoju kaip dar ilgai liko laukti iki vasaros, o rudenį, pailsėjus po vasaros, taip ir norisi kibti į darbus, atsiranda labai daug energijos po vasaros, todėl savo mėgstamus metų laikus skirstau taip : 1.Vasara; 2. Ruduo; 3. Žiema; 4. Pavasaris. Man keista , nes daugumai žmonių pavasaris patinka, bet man ne, nes 1. jei jo nebūtų, po žiemos būtų vasara; 2. Lietuvos pavasaris šaltas ir siaubingai purvinas; 2. Motyvacijos kaip nebūta :D

    AtsakytiPanaikinti
  3. Na, man tai pavasaris - number one metų laikas ;). Kaip tik daugiau energijos ir geros nuotaikos, bet kiekvienam, žinoma, skirtingai.

    AtsakytiPanaikinti