Kaip teisingai pasirinkti?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „choices“

  

Paauglystė daugeliu atžvilgiu yra įdomus, bet kartu ir gana sudėtingas laikas, kai mes pirmą kartą gyvenime susiduriame su pasirinkimo problema. Vaikystėje, kai už mus viską spręsdavo tėvai, manėme, kad "būti suaugusia" yra nuostabu, nes juk gali viską spręsti pati. Tačiau tiesa ta, kad laisvė ir savarankiškumas - tai didelė atsakomybė ir kartais baisu pasidaro vien nuo minties, kad reikės priimti svarbius savo gyvenimo sprendimus, pavyzdžiui, kuo būti? Kur ir ką studijuoti? Ko aš noriu iš savo gyvenimo?

Esu tikra, ne kartą girdėjai, kad svarbiausia yra klausyti savo širdies. Tačiau labai sunku tai padaryti, kai nuolatos sulauki spaudimo (kad ir netiesioginio) iš tėvų, mokytojų, draugų, visuomenės. Visi iš tavęs kažko tikisi: galbūt tavo tėvai advokatai ir mano, kad tu seksi jų pėdomis. Arba visos tavo draugės studijuos džiazo vokalą, o mokytojai tuo pat metu sako, kad tau tikrai reikėtų eiti į mediciną... Pasikartosiu, kad tiesioginio spaudimo gali ir nebūti, nes juk niekas tau griežtai nieko neuždraudė ir neįsakė, tačiau toks aplinkos poveikis neišvengiamai darys įtaką tau ir tavo pasirinkimams. Kartais gali susipainioti: kur baigiasi kitų žmonių norai ir viltys ir prasideda tavo? Ar tu kažko iš tiesų nori, ar nori todėl, nes taip reikia?
   
Visi nori gyventi prasmingą, įdomų gyvenimą ir užsiimti patinkančia veikla. Ir vienintelis žmogus, kuris tau gali padėti, esi tu pati. Dabar užsimerk ir negalvok apie tai, ko kas iš tavęs laukia. Nekreipk dėmesio į tai, ką tau sako tėvai, mokytojai, draugai ar žmonės televizoriaus ekrane. Galvok apie save. Esi visiškai laisva, tik tu ir tavo svajonės.

Kaip įsivaizduoji save ir savo gyvenimą po 10, 15, 20 metų? Kur esi? Ką veiki? Su kuo bendrauji?

Pagalvok apie savo stipriąsias savybes ir pomėgius. Sąžiningai. Svarbiausias dalykas, kokį gali dėl savęs dabar padaryti, tai suvokti, kad nieko neprivalai niekam įrodyti ar pateisinti kažkieno vilčių. Esi tu ir tavo gyvenimas. Ir didelė laisvė rinktis, ką tik nori. Taip, viskas paprasta.
Dabar - tavo laikas rinktis. Gali gyventi ne savo, o kažkieno kito gyvenimą ir visą laiką jaustis ne savo vietoje, neišnaudoti savo galimybių ir talentų, atsisakyti svajonių. Arba gali pati kurti savo gyvenimą taip, kaip nori, detalę po detalės. Netgi jeigu tai - dailės studijos, kai tavo tėvai advokatai. O gal savanorystė vaikų namuose? Arba tave domina ekologija, finansai, ispanų kalba, dizainas, žurnalistika... Tūkstančiai pasirinkimų, tūkstančiai skirtingų gyvenimo scenarijų. Atsakymą tu jau žinai. Lieka tik drąsos priimti savo svajones į savo gyvenimą.

  „Ir kai tu tikrai kažko trokšti, visas pasaulis tau slapta padeda įgyvendinti šį troškimą.“
Paulo Coelho

Tikiuosi, mano mintys Jums padėjo, motyvavo ar padrąsino.
Geros dienos ir jaukaus rudens.

Pagarbiai Viktorija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!4 Komentarai

 1. straipsnis galbūt ir įkvepiantis, tačiau labai abstraktus. nemanau, jog kai kuriems žmonėms užtenka tik atsakyti į tuos klausimus ir pulti vykdyti to, ką susigalvojo. yra labai daug faktorių, kurie turi įtakos, bet yra svarbūs.
  mano patarimas, kaip jau antrus metus studijuojančios dalyką, kurį labai myli, apibendrinkit tai, ką mėgstat, susiraskit studijų programą, kuri atitinka tai ir pirmyn. domėkitės tuo, stiprinkit savo įgūdžius, plėskit žinias, akiratį ir tada nebus sunku nei pasirinkti, nei tapti geriausiu savo dalyke. pastarasis dalykas ypač svarbus, jeigu nori kažko siekti, o ne tik "popieriuką" baigus studijas gauti. tai tiek.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už pastebėjimus. Pagrindinė mano idėja buvo ne ta, kokią studijų programą pasirinkti. Svarbiausia mintis, kurią norėjau pateikti buvo ta, kad kiekvienas turi teisę rinktis bet ką. Štai, ką žmogus turi iš pradžių suprasti. Straipsnis man yra labai artimas ir asmeniškas, nes tik dabar, mokydamasi 11 klasėje, pagaliau suvokiau, kad galiu rintis bet ką, ir nesvarbu,ko tikisi ar ką galvoja kiti. Kažkodėl manau, kad ne tik aš su tuo susidūriau ;))).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ką gi, tema naudinga, aprašei tikrai gerai, nėra prie ko prikibti, net šiek tiek motyvavai :)

  AtsakytiPanaikinti