Muzika tolygi medikamentams?

„Muzika ir ritmas randa kelią į slapčiausią vietą žmogaus sieloje.“ - Peter Hoeg
    Turbūt  visi esame girdėję, jog muzika turi didelį poveikį mūsų nuotaikai. Bet vis daugiau mokslininkų, kurie atliko tyrimus tikina, jog muzika ne tik reguliuoja mūsų nuotaiką bet gali ir gydyti. Dėl šių mokslininkų tikinimo net pradėta naudoti muzikos terapija. Taigi kaip muzika padeda medicinos srityje?

      Muzikos terapija – tai procesas, kai muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą. Ši terapija rekomenduojama ne tik įtampą patiriantiems žmonėms, bet ir sunkiai sergantiems ligoniams. Ji padeda stiprinti imunitetą, kvėpavimo takus.  Ši terapija taip pat taikoma sergantiesiems širdies ir kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinamosios sistemos ligomis, nuovargiui, nemigai bei depresijai šalinti. Taip pat jau žinoma, kad net komos būklės ar sunkias galvos traumas patyrę ligoniai suvokia informaciją, kuri pateikiama muzikos forma.


       Taigi, matome, jog muzika yra naudojama ne tik malonumui, bet ir gydimui bei moksliniams tyrimams atlikti. Vieną jų norėčiau dabar papasakoti.

      Taigi, Tedy Mac jaunystėje labai mėgo muziką ir net buvo dainininku vienoje užeigoje. Tačiau bėgant laikui šis susirgo Alzhaimerio liga, dėl kurios jis užmiršo savo šeimą, nesiorientavo aplinkoje, net turėdavo pykčio protrūkių. Tedy sūnus norėdamas nuraminti tėtį pasodindavo jį į mašina, įjungdavo radiją ir važiuodavo. Ir vos po kelių minučių Alzhaimeriu sergantis žmogus imdavo šypsotis, drauge dainuoti. Tedy sūnus tikina, jog po tokio pasivažinėjimo jis pasidarydavo daug ramesnis ir pradėjus tai daryti reguliariai, jo pykčio priepuoliai kartodavosi vis rečiau. Tad sergančiojo sūnus pabandė nufilmuoti savo tėtį dainuojant ir vaizdo įrašą paskelbė socialiniuose tinkluose. Per vieną naktį užsienyje vaizdo įrašas tapo labai populiarus, o už pinigus, gautus iš vaizdo įrašo, paaukojo Alzhaimeriu sergančių žmonių gydimo fondui. Na, o čia šio sergančio žmogaus vaizdo įrašas:


     Ši istorija parodo, kokia didelę galią turi muzika. Iš tiesų, atlikau daugybę paieškų norėdama išsiaiškinti, kaip tokius reiškinius paaiškintų mokslininkai. Nors Alzhaimeriu sergantys žmonės negali atsiminti daug ko, tačiau jų atmintyje yra išlikę keletas atsiminimų, kurie yra tarsi užblokuoti. O muzika dažnai padeda tarsi atblokuoti tas geras emocijas iš praeities. Tačiau per daugybę tyrimų mokslininkai pastebėjo, jog tai veikia tik su muzika, kuri buvo populiari paciento jaunystėje.
     Taigi, jau anksčiau maniau, jog muzika dažnai reguliuoja mūsų emocijas ir jausmus. Tačiau dabar supratau, jog ji padeda net ir ligas gydyti! Ir tai nuostabu! Tad klausykime muzikos, nežinia gal kada nors ji padės mums išgyti nuo sunkių ligų!

Pagarbiai Gabija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

4 Komentarai

  1. įdomu! tokia sveikuolė pasijaučiau, nes muzika - tai 80proc. mano gyvenimo. :D tačiauu yra keletas techninių dalykų: pusė tavo pastraipų šiame straipsnyje prasideda "taigi", o ir kai kurios pastraipos trumpokos, manau, būtų protingiausia jas sujungti su kitomis. tačiau labai super! pagaliau pradėjo rodytis straipsniai, kuriuos mielai skaitau :D ačiū!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Smagu matyti kaoką naujo, net negirdėto👌🙂

    AtsakytiPanaikinti