Naujieji septyni pasaulio stebuklai: Petra

Naujieji septyni pasaulio stebuklai buvo išrinkti 2007 metų liepos 7 dieną. Tokia data buvo pasirinkta tikint magiška trijų septynetų reikšme. Sąrašo sudarymo iniciatorius - Bernardas Vėberis - pasiūlė šią idėją, nes iš senųjų pasaulio stebuklų išlikusi buvo tik Cheopso piramidė.

Tiesa, renkant įspūdingiausius šiuolaikinius statinius, neapsieita ir be konfliktų:
  • UNESCO visiškai atsiribojo nuo šio įvykio teigdama, kad nepalaiko iniciatyvos, besiremiančios tik internetu besinaudojančių žmonių nuomone, mat rinkti stebuklus buvo galima žinute, telefonu ar internetu.
  • Egipto atstovai taip pat kritikavo šią iniciatyvą sakydami, jog ji pagrįsta komercija ir moksliškai nepagrįsta. Dėl tokio pareiškimo "New7Wonders" pašalino Cheopso piramidę iš balsavimo ir davė jai garbės kandidato vardą.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „new 7 world wonders map“ 

Vienas iš naujųjų pasaulio stebuklų - Petros miestas Jordanijoje

Take a weekend in Petra, Jordan. Find wonderful holidays in Middle East. Click here: http://www.awin1.com/awclick.php?mid=3553&id=119939Petra by Night.  The Treasury, Ancient City of Petra, Unesco World Heritage Site, Jordan

  Petra - Jordanijoje esantis miestas, garsėjantis įspūdinga architektūra, taip pat vadinamas „raudonąja dykumų rože“ dėl savo ypatingos statinių spalvos. Pirmą kartą šis miestas paminėtas VII a. pr. Kr., tačiau šiuolaikiniam Vakarų pasauliui parodytas tik 1812m. 

Nabatėjai
Šis miestas anksčiau priklausęs nabatėjams, semitų etninei grupei, gyvenusiai  Artimuosiuose Rytuose. Dėl savo sunkios geografinės padėties Petra buvo karavanų ir prekybos centru, tačiau labiausiai iš kitų išsiskyrė savo architektūra - uolose iškaltais pastatais. 

Atradimo istorija 
Šį miestą atrado šveicarų tyrinėtojas Johanas Liudvigas Burkhardtas. Išsirengęs į paslaptingojo miesto paieškas karavanu atradėjas iš tolo pamatė neįveikiamus kalnus. Jau žadėjęs apsisukti ir grįžti, staiga jis pamatė tarpelį, kuris vedė į miestą. Tokiu būdu XIXa. ir buvo atrastas šis neapsakomo grožio pasaulio kampelis. 

al Kaznė
Tai vienas iš geriausiai išsilaikiusių pastatų. Ši kapavietė yra 40 metrų aukščio ir 26 metrų pločio. Apačioje šešetas kolonų, o abipus jų matoma skulptūra - prieš žirgą stovintis vyras. Viršutinį aukštą puošia kūgio formos stogas su urna. Taip pat sienoje išskobtos laidojimo nišos.

Petra dabar
Iki mūsų laikų  yra išlikę apie 800 pastatų, kurie keri savo grožiu. 
Taip pat čia galima rasti ne tik uolose išskobtų statinių, bet ir atskirai stovinčių šventyklų, kurias nabatėjai yra pastatę. 

Įdomus faktas
Pačią gražiausią Petrą galima pamatyti tik kartą per dieną, tačiau tam reikės paaukoti dalį savo miego. Tik 15 minučių prieš aušrą miestas ir gražiausias jo statinys - al Kaznė - būna visiškai apšviesti.

Manau, kad šis naujasis pasaulio stebuklas  tikrai vertas būti sąraše dėl savo ypatingos architektūros. Juk ne kiekvienoje šalyje galime pamatyti tokį vaizdą.
O ką manai tu? Gal esi čia apsilankiusi? Pasidalink savo nuomone.
Pagarbiai, Aurėja 

1 Komentarai

  1. labai įdomu apie tuos naujuosius pasaulio stebuklus!! lauksim kitų straipsnių apie tai;)

    AtsakytiPanaikinti