Numerologija. Skaičius 13

Daugelyje kultūrų skaičius trylika turi neigiamą reikšmę. Pagal atliktas apklausas paaiškėjo, kad net kas ketvirtas europietis bijo šio skaičiaus. Tačiau ir kituose žemynuose atsiranda ne vienas prietaringas žmogus, bijantis mistiškojo skaičiaus trylika. 


Įdomybės apie mistiškąjį „velnio tuziną“:
 • Skaičius trylika simbolizuoja transformaciją, gimimą ir mirtį. Numerologai teigia, kad šis skaičius reiškai gėrio ir blogio kovą.
 • "Velnio tuzino" pavadinimas kilo iš krikščioniškosios Europos kultūros istorijos, kadangi teigiama, jog Adomas ir Ieva uždraustojo vaisiaus atsikando 13-osios dienos penktadienį.
 • Skaičius trylika ir penktadienio derinio baimę suformavo ne vienas įvykis. Senovės skandinavų mitologijoje pasakojama apie dvylikos dievų puotą, kur buvo nužudytas didvyris Badleris. O jį nužudė nekviestas tryliktasis dievas Lokis, 13-osios dienos penktadienį. Jėzų išdavė tryliktasis apaštalas Judas. O šio derinio baimė sustiprėjo XIV a., kai 1307 m. spalio 13 dieną, penktadienį buvo suimta Tamplierių ordino vadovybė ir sudeginta ant laužo. Nuo tada tryliktos dienos ir penktadienio derinys laikytas prakeiktu.
 • Didžiosios Britanijos gyventojams skaičius 13 asocijuojasi su mirtimi, kadangi vykdant mirties bausmes iki kartuvių reikdavo žengti trylika žingsnių, o kilpa būdavo užveržiama trylika kartų. Korikui būdavo mokama 13,5 penso, o egzekucijos vykdavo penktadieniais.
 • Amerikiečių verslininkas T. L. Lavsonas parašė romaną "Penktadienis 13-oji". Gal jo kūrinys būtų nugrimzdęs į nežinią, jei ne autoriaus vardu pavadintas laivas, paskendęs 1907 m. gruodžio 13-ają penktadienį.
 • Amerikiečiai butų aukštus numeruoja taip: 12, 12a, 14. 
 • Amerikos ir Italijos lėktuvai neturi tryliktosios vietos, o vietoj tryliktos eilės būna durys arba praėjimas.
 • Indianos valstijoje galioja įstatymas, kad 13- osios dienos penktadienį visi juodų katinų savininkai, prieš išleisdami augintinį į lauką, turi užrišti varpelį jiems ant kaklo.
 • Egzistuoja tryliktasis zodiako ženklas - Gyvatnešis, tačiau jis nėra įtraukiamas, nes suardytų harmoningą dvylikos zodiako ženklų sistemą.
 • 13- osios dienos bijodavo pasaulio genijai: J. V. Getė užsidarydavo namie ir neimdavo į rankas plunksnos, Napaleonas nesiveldavo į mūšį, Bismarkas nepasirašinėdavo dokumentų. Rašytojas Gabrielius d`Annuncio 1913 metais visus savo laiškus datuodavo taip: 1912+1. O kompozitorius Šionbergas, gimęs 13 dieną ir dar penktadienį, visą 1951 metų liepos 13-ąją praleido po antklode virpėdamas iš baimės. Likus 15-ai minučių iki pusiaunakčio, žmona jam pasakė, kad bijoti liko neilgai. Bet pasibaigė viskas dar anksčiau: Šionbergas su dideliu vargu pakėlė galvą, ištarė žodį „harmonija“ ir numirė. Mirties laikas – 23 val. 47 min., t. y. be trylikos minučių pusiaunaktis.
 • Yra tikima, kad pirmas žmogus pakilęs nuo stalo, prie kurio sėdi trylika žmonių, mirs dar tais pačiais metais.
 • Penktadieniais, ypatingai tryliktą dieną chirurgai neplanuoja operacijų, nes pagal statistiką rizika išauga dvigubai.
 • Vokietijoje buvo publikuota daugybės metų registruotų eismo įvykių kronika. Paaiškėjo, jog "juodąjį penktadienį" transporto nelaimių skaičius išaugo net 60 procentų.
 • Tačiau yra tikinčių, kad skaičius trylika yra sėkmingas. Pas majus ir atstekus trylika buvo šventas skaičius. Pietų Amerikos senbuvių kalendoriuje savaitė buvo sudaryta iš trylikos dienų. O Prancūzijos karalius Liudvikas XIII  tikėjo, jog trylika yra laimingas skaičius ir netgi vedė Aną, kai šiai sukako 13 metų.
 • Trylika - judėjų tautos simbolis.
Manau, kad dauguma nelaimingų įvykių penktadienį tryliktą priklauso nuo nusiteikimo ir šio derinio, kaip ir pačio skaičiaus, tikrai neverta bijoti. 
Pagarbiai Vaiva

3 Komentarai

 1. https://zaliosaakys.blogspot.lt/?zx=31cb54fcd1608af8
  Apsilankykite šviežiai iškeptame tinklaraštyje. Ten rasite visko kas jums aktualu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pilnai tau pritariu, manau, jog visi įvykiai tą dieną tiesiog sutapimai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. aš pati irgi nebijau šio skaičiaus, bet visada smagu paskaityti tokius mistinius dalykus:)) ir ypač sudominai su tuo Gyvatnešiu, heh:D
  šaunus straipsnis! išrinkai daug negirdėtų faktų.

  AtsakytiPanaikinti