Nuo milžino iki nykštuko. Šunų veislės

Populiariausias naminis gyvūnas - šuo. Jų būna įvairių - piktų ir taikių, mažų ir didelių, gražių ir keistokų. Iš visų jų kelis šimtai, o gal ir daugiau. Tačiau šiame straipsnyje aprašiau tik penkis iš jų  - nuo milžino iki nykštuko.


Senbernaras

 Senbernaras kilęs iš Šveicarijos ir Italijos alpių, ir buvo išveistas tam, kad gelbėti žmones. Tiesa, šiuolaikinis senbernaras kiek skiriasi nuo tikrųjų, kadangi 1816 - 1818 atšiaurios žiemos pražudė daug šunų ir likę buvo sukryžminti su niufaundlendai. Įdomu tai, kad šiandien senbernaras yra nacionalinis Šveicarijos šuo. Nors šie šunys ir labai geri, nuo vaikystės turi būti pratinami prie žmonių, kitaip nebus išvengta agresijos.

Rotveileris

 Tai viena seniausių šunų veislių. Jų protėviai buvo varovai ir sargai, nes buvo labai ištvermingi, galėdavo pereiti iš miesto į miestą. Taip pat jie pakeisdavo arklius - traukdavo vežimus, gabendavo produktus  į turgų. Rotveileriai - tai ramūs, lengvai dresuojami ir labai ištikimi šunys, tačiau jiems reikalinga griežta priežiūra ir dresūra, antraip šunys gali pasidaryti agresyvūs.

Labradoro retriveris

Šie šunys ypatingi tuo, kad dažnai būna aklųjų vedliai. Jie puikaus temperamento, yra mylintis ir atsidavę savo šeimininkui, nesunkiai prisitaiko įvairioje aplinkoje. Yra protingi, greitai mokosi. Stengiasi įtikti šeimininkui, todėl greitai mokosi, niekad nerodo agresijos ar per didelio drovumo. Vienu žodžiu, šie šunys ne veltui vieni populiariausių.


Pomeranijos špicas (Vokiečių špicas)

 Šie šunys priklauso žaislinių šunų grupei, ir juos tikrai nesunku supainioti su žaisliukais.  Šis šuo paprastai savo išvaizdą atitinka ir charakteriu - yra labi draugiški, energingi ir  žaismingi. Nors ir nedidelis, mėgsta saugoti savo šeimininką ir būti prie jo. Pomeranijos  špicai gina savo teritoriją, tad į bet kokį išorinį aplinkos garsą reaguoja lojimu. Jie protingi, lengvai dresuojami, mėgsta būti dėmesio centre. Kad ir kaip juokingai skambėtų, prastai treniruojami gali tapti agresyvūs.

Ši Cu

 Nors šie šunys ir mažučiai, jų pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia ,,šuo-liūtas".  Jų temperamento nebūtų gaima tiksliai įvardinti, kadangi jis priklauso nuo kiekvieno  šuns ir šeimininko. Bet šiaip jie yra ištikimi, mylintys ir mėgstantys bendrauti. Kad  paklustų komandom, šunį būtiną dresuti nuo mažų dienų. Šie šunys mėgsta bendrauti, puikiai sutaria su vaikais, gali būti labai meilūs su nepažįstamais žmonėmis.


Vieni - maži ir pikti, kiti dideli ir taikūs. Matome, kad dydis ne visada atitinka vertę. Na, o gal ir Tu turi šuniuką? Parašyk kokį!

Pagarbiai rašytoja Judita

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

5 Komentarai

 1. truputį pataisysiu tavo klaidas: "Iš visų jų kelis šimtai, o gal ir daugiau." - nelabai supratau šio sakinio; "kad gelbėti žmones" - po kad bendratis nevartojama, "kad gelbėtų žmones"; patarčiau dar kartą perskaityti prieš publikuojant, kadangi nors straipsnis ir nedidelis, su nedaug teksto, klaidų jame privėlei.
  o atsakant į klausimą, turim vokiečių aviganį, o anksčiau ir Kaukazo aviganį turėjom, trumpai tariant, aviganiai man patys pačiausi šunys. ♥♥

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš taip pat radau klaidą, tačiau ne gramatinę ir ne stiliaus, gal labiau logikos. Tai būtų faktas, jog pats populiariausias gyvūnas yra šuo. Tai netiesa, vienam šuniui tenka net keturios katės, kas reiškia, kad kačių yra ženkliai daugiau. Taip pat sakinys "Iš visų jų kelis šimtai, o gal ir daugiau", pasirodė labai atmestinai parašytas, jis parodo, kad nesidomėjai kiek tų veislių išties yra. Dar manau būtų žymiai geriau buvę įsigilinti į vieną veislę, o ne silpnai aprašyti kelias. Rašymas apie tai, apie ką mažai žinai visuomet gausis silpnas, rekomenduoju rašyti tai, ką žinai ir supranti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. 'Dydis ne visada atitinka vertę ' 'Iš visų jų kelis šimtus' 'varovai' šių sakinių visiškai nesupratau.Taip pat yra klaidų: niufaundlendai turėtų būti niufaundlendais.Toliau parašei: 'Yra protingi,greitai mokosi. Stengiasi įtikti šeimininkui, todėl greitai mokosi.Jau du kartus parašei greitai mokosi.'Vienu žodžiu' tokie sakiniai straipsniui netinkami.Pačioje pabaigoje parašei beveik tą patį ką ir pradžioje.Straipsnis nieko vertas.Reikia dar labai daug kur tobulėti.Negalėčiau tavęs pavadinti rašytoja.Nesu įsitikinusi ar šiame portale tau vieta,visgi puslapį seka ir skaito daug žmonių.Kitą kartą rašant straipsnį paprašyk,kad tėveliai klaidas patikrintų ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. TD susimastykit ar verta buvo ją priimti.

  AtsakytiPanaikinti