Penkios mažiausios pasaulio valstybės

Visi žinome didžiausias pasaulio valstybes: Rusiją, Ameriką, Australiją... Visa Europa
baiminasi Rusijos agresijos, pasaulis stebi Amerikos perzidento rinkimus. Tačiau net neįsivaizdojame apie kai kurių pasaulio nykštukių egzistavimą. Susipažinkime su mažiausiomis pasaulio valstybėmis.

1. Vatikanas (801 gyventojas, plotas 44 ha)

Vatikanas - turbūt švenčiausia ir katališkiausia valstybė pasaulyje, nes tai - popiežiaus rezidencija. Į ją, ypač per šventes, plūsta viso pasaulio krikščionys. Ši šalis dar vadinama valstybe valstybėje, nes ji įsikūrusi Romoje, Italijoje. Nykštukė turi ir vėliavą, ir herbą, ir pašto ženklus, ir himną. Tai - normali, bet tuo pačiu išskirtinė ir keista valstybė.
2. Tuvalu (9 975 gyventojai, plotas 26 km²)

Tuvalu - tai valstybė Ramiajame vandenyne, kurią sudaro 9 koraliniai atolai. Ši valstybė nėra išvysčiusi raštinės ar materialinės kultūros, tad nėra nieko ypatinga, išskyrus gražiuosius Ramiojo vandenyno paplūdimius. Šalis nėra gausiai lankoma turistų, tad tinka ramiam poilsiui.


3. Nauru (10 301 gyventojas, plotas 21 km²)

Nauru taip pat yra Ramiojo vandenyno valstybė. Kadaise tai buvo Rojus Žemėje, mat čia buvo labai daug fosfato, reikalingo trąšų ir sprogmenų industrijai, o tai nešė didžiulį pelną. Tačiau neamžinai. Po šimtmečio fosfato gavimo jo atsargos pradėjo mažėti, o netrukus ir visai baigėsi. Tik tuomet gyventojų akys atsivėrė, ir jie pamatė, kad nuniokota net 80% teritorijos - liko vien plika žemė su 15 metrų aukštį siekiančiais kalkakmenio smaigaliais. Dabar šalies likimas neaiškus - derlingos žemės likę mažai, plėtoti turizmą taip pat neįmanomą.

4. Palau (21 726  gyventojai, plotas 458 km²)

Ši respublika yra nepakartojamo grožio, populiari nardymu. Sausumoje čia taip pat gražu: skraido gausybė egzotiškų paukščių, pelkėse ilsisi krokodilai, o kiemeliuose savo žavingus žiedus skleidžia orchidėjos. Šalis - tikras poilsiatojų rojus.
5.San Marinas (32 104 gyventojai, plotas 61,2 km²)

Ši šalis - taip pat įsiterpusi į Įtaliją. Nors ji yra vos Panevėžio dydžio, turi net 8 miestus ir miestelius. San Marinas turi vieną iš seniausių konstitucijų, kuri galioja nuo 1600 metų. Šią gražią, laisvą ir nebrangią šalį kasmet aplanko apie 3 milijonus turistų.


Pagarbiai Judita


Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo! 

4 Komentarai

 1. Judita, nesunku pastebėti, kad "5 dalykai" yra tavo varikliukas :) Ir tokios temos gali būti labai smagios, tačiau siūlyčiau save išbandyti ir kitokiuose straipsnių tipuose. Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. O žiūrėkit,Lietuvos nėra :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. galbūt metas keisti rašomų straipsnių tipą ir nustebinti mus kažkuo nauju? ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man kaip jau minėjau tai visai įdomu, tad tikiuosi, kad neapleisi tokių straipsnių.:)

  AtsakytiPanaikinti