Pirmasis pasimatymas: kaip elgtis?

Kai tik merginai į akį krinta koks vaikinukas, ji tą pačią akimirką ima įsivaizduoti pirmąjį pasimatymą su juo. Žinoma, tai labai jaudinanti, tačiau kartu ir gąsdinanti patirtis. Ką rengtis? Kaip elgtis? Apie ką kalbėti? Kaip man su juo bendrauti? (Tai ypač aktualu, jei nebuvote prieš tai gyvai susitikę). Šiandien norėsiu aptarti visus šiuos klausimus su Jumis. Remsiuosi tiek savo asmenine patirtimi, tiek įvairių psichologų ir santykių ekspertų nuomone.

1.Ką rengtis?
Klausimas, apie kurį merginos pagalvoja pirmiausiai. Na, visų pirma, patarčiau nepersistengti ir derinti aprangą prie jūsų veiklos. Pvz. jei ruošiatės pasivaikščioti parke, aukštakulniai greičiausiai netiks. Taip pat svarbu, kad drabužiai nebūtų tau per daug neįprasti, nekaustytų tavęs ir neverstų jaustis nejaukiai. Klasikinis (ir patikrintas) variantas: juodi džinsai arba paprasta suknelė, miela ir stilinga palaidinukė, džinsinis švarkelis. Avalynę derink prie aplinkos ir, žinoma, metų laiko. Tai gali būti basutės, jei mėgsti, aukštakulniai ar gražūs sportbačiai (tikiuosi, nereikia sakyti, kad ne tie, su kuriais sportuoji).

    
          Susijęs vaizdas   
        
Susijęs vaizdas Vaizdo rezultatas pagal užklausą „date look simple dress“

2. Makiažas ir aksesuarai. 
Auksinė taisyklė - mažiau yra daugiau - galioja ir čia. Nepatariu pirmajam pasimatymui rinktis itin ryškaus ar ekstravagantiško makiažo: jei tokį mėgsti, puiku, bet šįkart apsiribok kuo nors paprastesniu. Prisimink, kad makiažas turi išryškinti tavo natūralų grožį, o ne paversti tave visai kitu žmogumi. Aksesuarus derink prie aprangos, tačiau nepadaugink: juk nenori žybėti kaip Kalėdinė eglutė? Pvz. jei segi vėrinį, auskarus rinkis mažesnius, jei nešioji apyrankes ar laikrodžius, žiedų jau nebereikia.

3. Kaip elgtis? 
Jei aplinkybės leidžia, gali ateiti kokia minute ar dviem vėliau (madingai pavėluoti, taip sakant). Tačiau minutė ar dvi neturi užsitęsti iki trijų valandų, nes vaikinas greičiausiai tavęs tiek nelauks. Pasisveikink su juo ir nusišypsok: tai šiek tiek nuims įtampą ir suteiks drąsos jums abiems. Elkis mandagiai, išlaikytai, tačiau būk savimi. Nesistenk vaidinti ir taip žūtbūt įtikti vaikinui (patikėk, jie tai pastebi). Pvz. jei vaikinas nevykusiai pajuokavo, nereikia juoktis taip, lyg jis būtų Jimas Keris. Geriau tiesiog nusišypsok ir švelniai nukreipk pokalbį kita linkme. Svarbiausia taisyklė, kurią turi įsidėmėti: tu eini į tą pasimatymą visų pirma gerai praleisti laiko. Negalvok apie tai, ar tu jam patiksi, ką jis apie tave galvoja ir t.t. Mąstyk, kad tu tiesiog nori pažinti tą žmogų ir su juo praleisti nuostabią dieną ar vakarą. Negalvok apie tai, kad tau reikia kažkam patikti ar sužavėti. Tokiu atveju visą laiką būsi įsitempusi ir nesugebėsi pakankamai atsiskleisti kaip asmenybė.
Dar vienas svarbus dalykas: kas už ką moka? Na, gal aš senamadiška, tačiau man atrodo gražu, jei vaikinas sumoka ir už merginą. Tačiau pati jam, žinoma, to nesakyk ir užuominų nemėtyk. Kai ateis laikas mokėti, tiesiog išsitrauk piniginę. Jei norės, vaikinas pats pasakys, kad nori už tave sumokėti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „couples walking weheartit“4. Apie ką kalbėti?
Pradžiai paklausk, kaip jam šiandien sekėsi. Vėliau galite pereiti prie temų apie mokyklą, draugus, laisvalaikį, pomėgius, naminius augintinius, šeimą... Paklausk, kokius filmus jis mėgsta, kokia jo mėgstamiausia knyga ir kokią šalį jis svajoja aplankyti. Domėkis tuo, ką jis sako, būk gera klausytoja, uždavinėk klausimus. Pvz. vaikinas tau sako, kad laisvalaikiu žaidžia tenisą. Paklausk jo, kodėl susidomėjo būtent šia sporto šaka, kaip ilgai ja užsiima? Dalyvauti pokalbyje turite abu, tad ne tik  klausinėk ir klausykis jo pasakojimų, bet ir pati pasakok apie save. Svarbiausia, nepanikuok ir neleisk, kad tavo galvoje pastoviai suktųsi mintys iš serijos: "o ką sakyti toliau?". Leisk pokalbiui rutuliotis savaime.
Nebijok išreikšti savo nuomonės, ypač kai jos reikia ką nors renkantis, pvz, filmą. Jei vaikinas tau siūlo pažiūrėti veiksmo trilerį, o tu tokių nemėgsti, geriau iš karto taip ir pasakyk. Arba jei tau siūlo eiti valgyti sušių, o tau jie nepatinka, pasakyk apie tai dar renkantis vietą pavalgyti, o ne tuomet, kai ateis laikas užsisakyti.

5. Ką dar turi padaryti?
Gal nuskambės kiek keistai, bet... nesitikėk per daug. Pirmieji pasimatymai ne visuomet būna tokie tobuli kaip filmuose. Galų gale, tai, kad einate į pasimatymą dar nereiškia, kad sukursite santykius. Juk pasimatymai ir yra skirti tam, kad žmonės pažintų vienas kitą. Tad neturėk pernelyg didelių lūkesčių ir bet kokiu atveju nenusivilsi. Šia tema labai patarčiau pažiūrėti nuostabų filmą "He's just not that into you". Vienas mano mėgstamiausių, nepaprastai jaukus, smagus ir kartu pamokantis, mano nuomone, visoms merginoms privaloma pamatyti. Apie pernelyg didelius mūsų, merginų, lūkesčius, kurie ne visada pasiteisina...

Taigi, tikiuosi, kad mano patarimai buvo naudingi. Linkiu meilės, geros nuotaikos ir sėkmingų pasimatymų.

Pagarbiai Viktorija

3 Komentarai

 1. nuimk tą juodą foną nuo raidžių ir tą tekstą tiesiog pa'bold'ink. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Odieve, straipsnis priminė kiek naud nesėkmingš pasimatymų man teko išgyventi.. :D
  O šiaip, neblogai padirbėta. Tik jau pastebiu, kad tai antras straipsnis iš eilės, kurį parašei tu.
  Ei, kur kitos rašytojos????

  AtsakytiPanaikinti
 3. visai patiko man straipsnis, labai gerai, kad rašydama tokia tema negrūdi merginoms perspaustų standartų, kokios jos turi būti ir kaip vaikinams įtikti (to labai daug mačiau tokiuose portaluose, kaip cosmopolitan, delfi ir pnš.). tavo patarimai labai paprasti ir teisingi. keep it up ;)

  AtsakytiPanaikinti