TD BLYKSTĖ: John Green

„Tik prisiminkime, jog kartais, ką galvoji apie žmogų, nėra tiesa“ – John Green 

John Green – tai vienas žymiausių šių laikų autorių. Daugiausiai žinomas iš jo kūrinių: „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ir „Aliaskos beieškant“. Tačiau dauguma žmonių žino tik jo kūrinius ir nieko apie jį patį. Tad kokia asmenybė yra John Green?


Pirmiausia reikėtų pradėti, jog jis yra gimęs 1977 rugpjūčio 24 dieną. Vyriškio gimtinė yra Indianapolis, tačiau dar būnant mažam, jo šeima išsikraustė į Orlanda, kuriame užaugo. Jo tėvai buvo Sydney ir Mike Green. Beje, John turi ir brolį – Hank. Tačiau, kaip ir dauguma rašytojų, jis vaikystėje buvo kitoks. Dėl šios priežasties jis paauglystėje patyrė labai stiprias patyčias, kuriomis remdamasis vėliau parašė vieną savo kūrinių.

Baigęs mokyklą, jis mokėsi Kenyono koledže. Ten jam sekėsi puikiai. Iš tiesų, nors J. Green ir mokėsi koledže, niekada neplanavo savo gyvenimo sieti su mokoma specialybe. Tada jis svajojo tapti kunigu, tačiau viskas pasikeitė po koledžo. Baigęs jį, vaikinas penkis mėnesius savanoriavo vaikų ligoninėje. Ten pabendravęs su mirtinomis ligomis sergančiais pacientais, jis nutarė tapti rašytoju. O ši jo patirtis ligoninėje įkvėpė John parašyti pačią populiariausią ir geriausiai įvertintą jo knygą: „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“. Tiesa, vėliau ši knyga buvo net ekranizuota, o filmas, kaip ir knyga, susilaukė didžiulės sėkmės.

Na, nors minėjau, jog šiame straipsnyje pasakosiu apie autoriaus gyvenimą ir jo asmenines savybes, tačiau šis žmogus, kaip ir dauguma rašytojų, yra neatskiriamas nuo savo kūrinių. Juk būtent jie išskyrė šį žmogų iš minios ir parodė jo kūrybiškąją, genialiąją pusę.   Taigi pats žymiausias John Green kūrinys yra „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“, tačiau be šio kūrinio jis parašė ir daug kitų populiarumo sulaukusių paauglių knygų, tokių kaip „Aliaskos beieškant“, „Popieriniai miestai“, „Tegul sninga: trys atostogų romanai“ ir daug kitų. Vienas įdomiausių dalykų apie autorių knygas yra tai, jog jose jis aprašomus dalykus paima iš savo gyvenimiškos patirties, bet pateikia per jauno, nesubrendusio žmogaus akis. Ir, manau, būtent tai lėmė, jog jis tapo toks populiarus ne tik paauglių tarpe, bet ir tarp suaugusiųjų. Beje, visos čia mano išvardintos knygos buvo paskelbtos privalomų romanų, kuriuos turi perskaityti paaugliai, sąrašuose. Tai parodo, jog John Green kūriniai yra labai įdomūs, prasmingi ir keliantys gyvenimiškus, svarbius klausimus.

Išties, nors dauguma įsivaizduojame, jog šis žymus žmogus tėra tik rašytojas, labai apsirinkame. Mat John Green yra prodiuseris, aktorius, ir net vienas iš Youtube vaizdo įrašų kūrėjų. Jis turi kanalą kartu su broliu Hank, kurį pradėjo dar tik 2007 m. O kanalo pavadinimas – vlogbrothers. Į jį vyrai kelia įvairaus žanro vaizdo įrašus, pradedant komedijomis ir baigiant įvairių svarbių klausimų svarstymais. Kanalas iš tiesų yra ganėtinai populiarus, jį prenumeruoja daugiau nei 3 mln žmonių. Dėl tokio didelio kanalo jie, žinoma, dalyvauja įvairiuose Youtube rengiamuose projektuose, renginiuose. Vienas jų - „Vidcon“. Čia susirenka daugybė Youtube kanalų savininkų, susitinka su fanais, daro įvairias užduotis ir pan. John ir Hank Green ne tik naudoja Youtube platformą kaip pramogą ar hobį, tačiau jie taip pat surengė paramos projektą „Project for Awsome“. Šio projekto esmė - skatinti kitas Youtube žvaigždes kalbėti apie savo mėgstamiausias labdaros organizcijas ir, žinoma, skatinti žmones aukoti jiems ir padėti skurdžiai gyvenantiems žmonėms.


Taigi, manau, jog John Green yra ne tik rašytojas, bet ir labai įdomi asmenybė. Be to, jog užsiima kitomis skirtingomis veiklomis, vis viena randa laiko ir skatina kitus padėti. Tai parodo, jog šis žymūs žmogus yra labai geras, supratingas ir užjaučiantis.

Pagarbiai Gabija 

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

6 Komentarai

 1. Oo, super, kažką naujo sužinojau :D geras straipsnis, tik patarčiau vengti tokių formuluočių kaip "nors minėjau, jog papasakosiu". Mes žinome, neteikia priminti; tokias frazes labiau vartojam kalboje, o ne rašiniuose. Čia tik mažytis pastebėjimas ;))
  Lauksiu kitų straipsnių!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pati esu ne vieną John Green knygą perskaičiusi, tad sužinoti apie rašymą ir kitą jo veiklą buvo tikrai įdomu! Ačiū;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dar vakar pabaigiau skaityti "Aliaskos beieškant". Nors iš pradžių nusivyliau tiek rašytoju, tiek knyga vėliau pakeičiau savo nuomonę, knyga nuostabi. Nekantrauju perskaityti ir kitas šio rašytojo knygas. O straipsnis patiko, net labai, protingai pasiėmei temą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū tau, rekomenduoju paskaityti ir kitas knygas asmeniškai man "Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos" ir "Popieriniai miestai" labai patiko! :)

   Panaikinti