TD BLYKSTĖ: susipažinkite su BTS

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „BTS“
  
                   Dabar, kai oras ypatingai nelepina ir nuotaika dažnai būna ne per geriausia, ypač norisi kažko naujo, pažiūrėti gerą filmą arba atrasti naują mėgstamą grupę (kodėl gi ne?). Todėl šiandien noriu Jus supažindinti su pastarųjų metų fenomenu, grupe, kurią aš pati atradau visai neseniai, bet labai tuo džiaugiuosi - BTS. Jei anksčiau nesi apie ją nieko girdėjusi, neskubėk iš karto nuvertinti. Perskaityk šį straipsnį ir gal kils noras artimiau susipažinti su jų kūryba.

                Apskritai, K-Pop (korėjietišką populiariąją muziką) galima vadinti fenomenu, turinčiu daug gerbėjų visame pasaulyje. Niekada nebuvau viena iš jų, tad anksčiau, kaip, iš esmės, dauguma su K-Pop nesusipažinusių žmonių, žiūrėjau į tokią muziką ir grupes gan skeptiškai. Na, maždaug, „vėl tie korėjiečiai, jie visi vienodi, kas ten tokio ypatingo ir t.t“. Pradėjusi klausytis BTS supratau, kaip klydau. Negaliu apsakyti, kaip buvau nustebusi, kai supratau, kad jų muzika man iš tiesų patinka.                                    

Šiek tiek istorijos...
Pavadinimas BTS šifruojasi kaip Bangtan Boys arba Beyond The Scene. Grupė debiutavo 2013m. birželį su daina „No More Dream“. Šiuo metu grupė jau yra išleidusi 8 albumus ir gavusi daugybę apdovanojimų tiek gimtojoje Korėjoje, tiek visame pasaulyje. Tarp jų Billboard Music Awards: Top Social Media Artist (2017); Japan Gold Disc Awards: Best 3 Albums Youth (2017); MTV Europe Music Awards: Best Korean Act (2015) ir dar daug kitų apdovanojimų. Grupė priklauso Big Hit Entertainment kompanijai. Grupės dainos dažniausiai yra korėjiečių kalba, kartais įterpiant angliškų frazių ar žodžių. Atlikimo žanrai: K-pop, hip hop, pop, electronica, rock, R&B, EDM (electronic dance music).

Nariai 
Grupę sudaro trys reperiai (J-Hope, Rap Monster ir Suga), bei keturi vokalistai (Jin, V, Jimin, Jungkook). Grupės lyderis yra Rap Monster, jis ir Suga dažniausiai kuria grupei dainas ir dainų tekstus.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rap monster suga j-hope“
Iš kairės: Suga, Rap Monster, J-Hope
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „jin jimin v jungkook“
Iš kairės: Jimin, Jungkook, V, Jin.


Vizualinis pateikimas ir išvaizda 
Žiūrint BTS vaizdo klipus arba stebint pasirodymus krenta į akis tai, kad jie nepaprastai vizualūs ir estetiški. Pasitelkiamos sodrios spalvos, apšvietimas, dekoracijos, aplinka, atlikėjų drabužiai ir net plaukų spalva. Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bts dna“Choreografija    
BTS choreografija - atskira meno rūšis ir tai yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl žaviuosi šia grupe. Jų choreografija kiekvienai (!) dainai yra nepaprastai sudėtinga ir iki smulkmenų suderinta. Tikrai ne kiekvienas atlikėjas ar grupė sugebėtų atlikti tokią choreografiją  tuo pat metu gyvai dainuojant.


Grupės veikla dabar 
Neseniai BTS išleido savo naująjį albumą "Love Yourself" ir pradėjo bendradarbiauti su organizacija UNICEF.  Taip pat šių metų lapkričio 19d. (taigi visai greitai) grupė pasirodys AMA (American music awards), kur atliks savo singlą DNA. Vienintelis atlikėjas iš Korėjos, pasirodęs AMA scenoje, kol kas buvo PSY.

Nuo ko pradėti? 
Jei anksčiau nesusidūrei su šia grupe, tačiau norėtum artimiau susipažinti su BTS veikla ir kūryba, pradžiai siūlau šį paprastą, savo sudarytą sąrašą:
1. Sring Day. Nuostabus klipas ir dar nuostabesnė daina. Pamilau, kai tik išgirdau.
2. DNA. Naujausia grupės daina, labai siūlau peržiūrėti vaizdo klipą.
3. DNA Choreography. Jei nori pamatyti ir įvertinti grupės choreografiją.
4. Blood, Sweat & Tears. Viena populiariausių grupės dainų.
5. Best of Me. Daina įrašyta bendradarbiaujant su The Chainsmokers, turėtų patikti, jei mėgsti populiariąją muziką.

Tikiuosi, kad sudominau ir paskatinau pasidomėti šia išties nuostabia ir, mano nuomone, verta dėmesio grupe. Geros dienos, malonaus klausymo, daug šypsenų ir geros nuotaikos (jos labai reikia tokiu metų laiku).


Pagarbiai, Viktorija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

8 Komentarai

 1. Kuo tas kpop toks geras, kad visi eina iš proto dėl jo? I just dont get it.:dd

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš irgi ne vieną kartą girdėjau apie šią grupę, neturiu nei blogos, neo geros nuomonės apie ją, bet kai tikrai neturėsiu ką veikti, planuose turiu ją " pračekinti" :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pagaliau kažkas pamatė šią grupę. Aš esu A.R.M.Y jau ilgą laiką. Ši grupė tikrai nusipelno dėmesio žinant kiek daug laiko praleidžia repetuodami šokius bei dainas. Manau, šis straipsnis pakvies daugiau merginų, kurioms irgi pradės patikti BTS.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai ačiū už pastebėjimus. Tikrai manau, kad grupė verta dėmesio, bet, žinoma, kiekvienam - savo. Tačiau paklausyti ir susidaryti savo nuomonę, manyčiau, naudinga visuomet.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai ačiū už pastebėjimus. Tikrai manau, kad grupė verta dėmesio, bet, žinoma, kiekvienam - savo. Tačiau paklausyti ir susidaryti savo nuomonę, manyčiau, naudinga visuomet.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš jau labai seniai nebe paauglė, bet ši grupė man jau gerą pusmetį labai patinka. Kelerius metus žiūriu korėjiečių serialus, nuo jų susidomėjau OST atlikėjais K-POP dainininkais, o iš jų dabar mėgstamiausi BTS - kūrybingi, socialiai atsakingi, kuklūs ir pagarbūs savo gerbėjams ir visa kita, kaip jūsų straipsnyje. Jų dainų melodijos man artimos, mėgstu emocinį repą pramaišiui su švelniu vokalu. Gili dainų tekstų prasmė, tęstinės socialinės istorijos per visus albumus, noras padėti klausytojams pailsėti nuo sunkios kasdienybės, tapti nuoširdiems visų pirma su savimi, drįsti gyventi savo gyvenimą - tai nuostabu.

  AtsakytiPanaikinti