TD SKAITO: Emily Barr "Flora prisiminimų labirinte. Drąsa gyventi"

Ką darytum, jeigu vieną dieną atsikeltum ir nieko nebeprisimintum? Visi prisiminimai, kuriuos kažkada sukūrei, tiesiog išnyktų ir tu liktum visiškoje nežinomybėje. Baisu? Labai. Kaip atrodo tokio žmogaus gyvenimas? Sužinoti tiksliai sunku, bet rašytoja Emily Barr suteikia galimybę literatūros pagalba bent šiek tiek įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus, nežinantis nieko... Apie tai ji parašė knygą "Flora prisiminimų labirinte". Pašnekėkime apie ją!

EMILY BARR

Emily Barr
Rašytoja dažnai savo skaitytojams pasakoja, kad ko gero norą rašyti paveldėjo iš tėčio, mat jis buvo kino filmų studijų programos profesorius ir kiekvieną vakarą daug rašydavo kompiuteriu. Emily Barr atsimena save labai mažą mergaitę, gulinčią lovoje ir girdinčią mygtukų skleidžiamą garsą. Tačiau save kaip rašytoją atrado ne iš karto - iš pradžių ėmė studijuoti meno istoriją universitete, o laisvu laiku rašydavo. Hobis galų gale visiškai užvaldė Emily ir ji tapo žurnaliste Londone. Ir ką jūs galvojat - nors ir turėjo tvirtą darbą, jai to buvo negana, tad po darbų sėdėdavo tyliame kambaryje ir vėl rašydavo! Tada Emily suprato - be knygų rašymo ji negali gyventi. Ėme leisti knygas suaugusiems, o šiais metais Lietuvoje pasirodė pirmoji Emily Barr knyga jaunimui - "Flora prisiminimų labirinte". Pati autorė pripažįsta, jog knygos išleidimas buvo labai ilgas etapas - pats teksto parašymas įvyko greitai, bet tada knyga buvo milijonus kartų redaguojama ir perrašoma. Todėl Emily Barr visuomet savo mokiniams, kuriuos moko rašyti, sako, jog tada, kai tu galvoji, kad knyga pagaliau baigta, tai iš tiesų yra tik viso etapo pradžia. 

FLORA PRISIMINIMŲ LABIRINTE

Knygos viršelis
Kaip ir minėjau šios apžvalgos įžangoje, pagrindinė romano veikėja Flora gyvena išbarstytą gyvenimą - nuo nelaimingo atsitikimo neatsimena nieko apie save ir savo gyvenimą. Viskas, ką ji žino, yra faktai, kuriuos užsirašo ant rankos, pavyzdžiui, vardas, amžius, kur ji ir ką veikia. Dėl šio sutrikimo Flora yra globojama savo tėvų arba geriausios draugės - be jų ji eiti niekur negali. Tad dvi nuo vaikystės geriausios draugės išsiruošia į vakarėlį, kuriame nutinka kai kas, ko... FLORA NEPAMIRŠTA! Šis įvykis absoliučiai ją užvaldo ir apie tai ima galvoti dieną naktį, tiesiog gyventi ta mintimi... Nors aplinkiniai bando įrodyti, jog tai, ką ji pamena, gali būti netiesa, Flora jų neklauso ir gyvena šiuo vieninteliu jai iš galvos neišsitrinančiu prisiminimu. Dėl jo ji pasiruošusi bet kam - net keliauti į kitą pasaulio kraštą. Taip, išgirdote teisingai - mergina, kuri nežino, kas ji tokia, dėl vienintelio prisiminimo susideda savo daiktus, nusiperka bilietus ir keliauja ten, kur jai atrodo jos vieta... Keliauti pasiimti to, ko trokšta, ten, kur nėra buvusi, tam, kad suprastų, kas ji tokia. Šioje vietoje prasideda pagrindiniai nuotykiai - kaip seksis septyniolikmetei merginai, ar jai nieko nenutiks? 

Ši knyga puikiai tiko ramiam rudens vakarui (taip, jeigu skaitote greitai, jos užteks tik vakarui arba dviems). Prisipažinsiu, iš pradžių truputį suglumau - knyga labai keistai parašyta, kartais tai erzina, kartais labai nuobodu. Tačiau tada, kai autorė nusprendė įterpti šiek tiek daugiau veiksmo, mano nuomonė apie knygą visiškai pasikeitė. Tai buvo maloni kelionė kartu su Flora, puikiai įsivaizdavau, kaip ji atrodo, kaip jai sekasi, su kokiais žmonėmis susitinka. Tai, kas man labiausiai patiko, yra faktas, kokia šilta ir nuoširdi yra ši knyga. Kaip ji tiksliai pasakoja apie gyvenimo iššūkius - apie tai, koks turi būti stiprus, savitas, nepasiduoti kitų daromai įtakai ir, visų svarbiausia, labai labai tikėti savimi! Ir, be abejo, BŪTI DRĄSIA.

Tai yra gražus romanas. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad tai buvo pati įdomiausia knyga, po kurios negalėčiau sudėti akių. Bet perskaičius knygą man norėjosi šypsotis, keisti savo gyvenimą, tapti geresne, o tai, manau, yra labai geras rezultatas!

Stipriai rekomenduoju šią knygą tiems, kurie nori kažko, kas praskaidrintų šį pilką rudenį. Ypatingai siūlau atkreipti dėmesį jaunesnėms mergaitėms - jums tikrai turėtų patikti!

O gal tu jau skaitei šią knygą?
Pasidalink savo nuomone komentaruose!

4 Komentarai

 1. Jau pasiilgau knygų aprašymų, o šią knygą jau mačiau ne kartą, neabejoju, kad greitu metu perskaitysiu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kviečiu visas paneles apsilankyti naujai iškeptame tinklaraštyje. Ten rasite naudingų ir įdomių straipsnių. Nuoroda:https://zaliosakyss.blogspot.lt/
  Beje, jau seniai nemačiau knygų aprašymų, todėl labai džiaugiuosi, jog TD atsigauna!

  AtsakytiPanaikinti
 3. dažniausiai praskipinu TD knygų apžvalgas, nes labai dažnai būna parinktos tokios cheesy, pilnos cliche istorijos, kurios turbūt tiktų penkeriais metais už mane jaunesniems žmonėms, bet ne man. kartais norisi pamatyti rimto kūrinio apžvalgą, o ne eilinio Young Adult romano. tiesiog ne mano skoniui tokios knygos ir abejoju ar skaityčiau ją.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dėkoju visoms už komentarus! :)

  Akvile, dažniausiai stengiuosi apžvelgti pačias naujausias Young Adult knygas vien dėl to, kad pagrindinė mūsų tinklaraščio auditorija yra 15-17 metų. Naujausios dėl to, kad merginos, norinčios pirkti knygas ar jas pasiimti iš bibliotekos, galėtų išgirsti mano nuomonę bei rekomendacijas. Tad taip, atsakant į tavo klausimą, dauguma mano aprašomų knygų tinka penkeriais metais už tave jaunesnėms merginoms. Pati esu vyresnė ir skaitau įvairesnes knygas, bet nesu tikra, kad jos būtų įdomios paaugliams. Tad jeigu būtų poreikis pakalbėti apie kažką rimtesnio, pvz. apie psichologines knygas ar tiesiog romanus, kurie turi gilesnę mintį, let me know čia komentaruose arba chato langelyje! :) Su mielu noru pasidalinsiu tuo, kas tinka ir vyresnei auditorijai.

  Tiesa, ši knyga iš tikrųjų tinka jaunesnėms merginoms, tą paminėjau paskutinėje pastraipoje. Tačiau kai kurios knygos tinka ir vyresnėms panelėms, pavyzdžiui :

  http://www.teenagedreams.lt/2017/10/td-skaito-laurent-gounelle-ir-tu-atrasi.html (ši ypač tinka vyresnėms)
  http://www.teenagedreams.lt/2017/09/td-skaito-sandra-brown-pavydas.html (romanas, bet vėlgi vyresnėms skaitytojoms)
  http://www.teenagedreams.lt/2017/06/akvilina-cicenaite-tylos-istorija.html (rimto turinio, tikrai ne cliche)
  http://www.teenagedreams.lt/2017/06/diane-chamberlain-apsimesk-kad-soki.html (puiki knyga apie gyvenimą)

  Tad siūlau apžvalgų nebeskippinti ir bent jau permesti akimis (dažniausiai paskutinė mano pastraipa būna konkrečiai asmeninė nuomonė, rekomendacijos, tad iš jos gali susidaryti pirminę nuomonę - verta skaityti apžvalgą ar ne). Anyway, dėkui tau labai už pastebėjimą! :)

  AtsakytiPanaikinti