Tobulumo sąvoka netobulame pasaulyje

Kokia yra žodžio „tobulas“ reikšmė? Ar kiekvienas galime vadintis tokiu žmogumi? Ar pasaulyje išvis rastume tokį?

Susijęs vaizdas
Niekada nesupratau, kokia yra šio žodžio reikšmė ir kokius kriterijus atitinkantys žmonės gali vadintis tobulais. Parodykit man juos, nes ir aš tokia noriu būti. Nors ne... Manau, kad būti tobulu - ne joks ne prestižas, nes tu nebeturi, kur tobulėti. Stovi lyg kalnas vietoje ir viskas. Tu nejudi ir lauki neaišku ko. Bet pasaulis pilnas žmonių, kurie yra skirtingi ir įvairiai žvelgia į gyvenimą. Kokie jie?
Žmones galime skirstyti į tris didesnes grupes:
 1. Tie, kurie nuleidžia rankas ir sako: „man nepavyks“.
 2. Tie, kurie jaučiasi nevisiškai tobuli, bet stengiasi pasiekti kuo geresnį rezultatą.
 3. Ponai ir ponios tobulybės.
Pirmoji žmonių grupė - visiški pesimistai, kurie atitinka posakį: "kur palikai, ten ir rasi", bent jau aš taip galvoju. Kažkada man irgi buvo būdingas toks reiškinys, bet vėliau gana aiškiai supratau, kad toks nusiteikimas niekur nenuves. Negali siekti kažko daugiau nei įprasta, jeigu nesugebi pati savęs įtikinti.

Ką daryti, kad taip neatsitiktų?
Galiu duoti tau keletą patarimų: visų pirma, turi patikėti savimi. Pasakyk, kad sugebėsi, kad esi pakankamai stipri, kad tu įveiksi tau duotą užduotį. Taip pat, turi apsupti save žmonėmis, kurie motyvuoja tave, linki tau viso geriausio ir, svarbu, kad nepavydėtų, nes patikėk manimi, vieną dieną tu atsisuksi ir pamatysi, kiek daug pasiekei. Svarbiausia - tikėjimas. Viskas įmanoma. 

Antroji žmonių grupė - bitės darbininkės. Tai žmonės, kurie visada dirba patys su savimi, o dar daugiau su savo tikslu. Tikiu, kad jiems negresia "užmigimas ant laurų", nes jie niekada nieko lengvai negauna ir turi labai stengtis. Manau, kad tokie žmonės pasiekia labai daug, nes nebijo darbo, sunkumų ir kliūčių, kurios jiems trukdo siekti tikslų. 

Trečioji žmonių grupė - tobulieji. Kažin, ar tokie išvis egzistuoja? Labiau tai vaizduotės vaisius, kuris įtikina asmenį, jog jis - pats geriausias. Žinoma, tai nėra blogai, nes tam tikrai savivertė turi būti, bet.. Kaip sakoma, kas per daug, tas nesveika. Savo aplinkoje sutinku pakankamai tokių žmonių ir būtent jų dažnai noriu paklausti, kur jie rado sąrašą dalykų, kuriuos turi padaryti, kad vadintųsi tobulais. Bet vis nepaklausiu... Nes žinau atsakymą: nėra tokių kriterijų, tik kiekvieno iš mūsų įsitikinimai tai pasako.

Nepavydžiu nė vienam iš tų „tobulųjų“, nes pati tokia nenorėčiau tapti. Kas gali būti geriau nei galimybė tobulėti, nestovėti vietoje ir mokytis iš klaidų? Būdamas „be priekaištų“ to nepajusi. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „perfect“
Tobulas kūnas, tobula šypsena, tobulas gyvenimas - visa tai labai abstraktu. Vieniems tobulas kūnas reiškia 90-60-90, o kitiems - tai šiek tiek daugiau ar net labai daug. Tobulas gyvenimas - koks jis? Ar gyventi rūmuose, vairuoti naujausius automobilius ir puoštis prabangiais rūbais yra vadinama tobulybe? Mano nuomone, žmogaus moralinės vertybės - sąžiningumas, nuoširdumas ir atvirumas, ko labai trūksta dabartiniame internetinių emocijų pasaulyje, yra kur kas tobuliau. Šiandien pasakyti komplimentą ar netgi vaikinui praleisti merginą pro duris yra retenybė, o iš tikrųjų, tai būtų tobula. 

Prisimink: apsupk save pozityviais žmonėmis, patikėk jėgomis ir ženk pirmyn aukštai pakelta galva. 

Tai, galų gale, kokia yra ta tobulumo sąvoka netobulame pasaulyje? Atsakymas paprastas: jos nėra. Kiekvienas susikuriame savo gyvenimo sąvokas ir taisykles. Vadovaukis jomis, o ne aplinkinių sudarytais standartais. Gyvenk tokį gyvenimą, kokio nori pati.

„Tobuli žmonės yra visiškai neįdomūs, tai mūsų trūkumai ir klaidos daro mus patrauklius“ - Stefan Casta, švedų jaunimo ir vaikų literatūros rašytojas.  

Pagarbiai Aurėja

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo! 

4 Komentarai

 1. https://anonimasmegstantis.wixsite.com/teenageblog Sveikos merginos,visai šviežias tinklapis ieško rašytojų :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. mes kiekvienas galim save priskirti trečiajai grupei, nors kitų akimis žiūrint, jai nepriklausom. tobulumas yra labai subjektyvus dalykas. puikus straipsnis, nemažai food for thought. super! taip ir toliau ;)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Viena tų temų, kurios jau buvo aptartos ne vieną ir ne du kartus, na bet prie pačio straipsnio prikibti negaliu, kokybė gerėja. Džiugu!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Viena tų temų, kurios jau buvo aptartos ne vieną ir ne du kartus, na bet prie pačio straipsnio prikibti negaliu, kokybė gerėja. Džiugu!

  AtsakytiPanaikinti