Baleto šokėja. Interviu su Rebeka Grabauskaite


 Tikriausiai daugeliui iš mūsų įdomu koks gi tas balerinos gyvenimas, ko reikia norint tapti balerina, kaip viskas vyksta... Šiandien pakalbinsiu sėkmingai besimokančią baleto mokyklos mokinę, Rebeką Grabauskaitę, apie tai, kas, tikriausiai, mums visoms yra įdomu.

Kaip susidomėjai baletu?
- Baletu susidomėjau mamos dėka, tuomet, kai buvau visai maža. Prieš tai lankiau vieną baleto studiją, bet susidomėjusi šiuo menu dar nebuvau. Viskas prasidėjo nuo to laiko, kada buvau per atranką atrinkta į profesionalią baletui skirtą mokyklą.

Kaip supratau, tėvai tave link to pastūmėjo, tiesa?
- Taip, jie tikrai mane pastūmėjo eiti šia linkme. Pradėjau lankyti baletą nuo penkerių, tad tikrai buvau dar labai maža ir man visas šitas taip svarbu nebuvo. Bet kuo toliau, tuo labiau pradėjau domėtis baletu, mane pastūmėjo link to būtent mama, už tai jai esu labai dėkinga.

Kiek kartų per savaitę tau būna baleto pamokų?
- Einu į baleto pamokas kiekvieną dieną, bet mano baleto pamokos užtrunka apie dvi ar tris valandas. Kartais būna speciali charakterinė baleto pamoka ir, aišku, būna gimnastikos užsiėmimai. Dažniausiai tai būna vieną ar du kartus į savaitę. 

Kokie išvaizdos reikalavimai ir šokėjoms, norinčioms tapti balerinomis?
- Visų pirma, baletui reikia būti  lieknai, muzikaliai. Jei tu esi liekna, bet, tarkim, tu neturi atitinkamų duomenų, pavyzdžiui, tavo kojos nėra ilgos arba liemuo nėra plonas, nesi grakšti arba lanksti, tavęs gali nepriimti į baleto mokyklą. Svarbiausia turėti ilgas kojas, ilgą ir ploną liemenį, o raumenys turi būti ne kokie nors ištreniruoti su dideliais svoriais, bet tokie grakštūs bei išilginti. Va tada jau yra tikrai gražūs fiziniai duomenys.

Kuo turi pasižymėti balerina?
- balerina turi būti grakšti, lanksti, taip pat mylėti tai, ką daro, jausti ritmiką, visą savo kūną. Svarbu savyje turėti ugnelės, kuri tave vestų į priekį. Būtent tuo, tarkim, išsiskiria prima balerina. Prima balerina - tai tokia balerina, kuri yra jau tikra profesionalė, myli savo peofesiją, turi labai daug kvietimų, nesustoja veikti bei yra užsidegusi. Tokiomis balerinomis tampa tikrai ne kiekviena mergina.

Ar balerinos darbas reikalauja atitinkamos mitybos ir jei taip, kokia ji?
- Baleto pasaulis reikalauja tikrai labai atitinkamos mitybos. Tavo valgymo grafikas turi būti sustygiuotas, visada valgai nurodytu metu, negali valgyti daug riebalų turinčio maisto. Maisto racione dominuoja baltymai, nes jie stiprina raumenis, būtent to ir reikia baleto šokėjoms, nes jos turi būti lanksčios. Labai retai galima, bet ne kasdien. Būna nedidelių nusižengimų, bet stengiuosi valgyti kuo sveikiau, nes reikia palaikyti atitinkamą svorį.  Pirmiausia palaikyti reikiamą kūno svorį gali atrodyti sudėtinga, bet kuo toliau, tuo labiau įpranti.

Ką patartum norinčioms tapti balerinomis?
- Jei nori tapti balerina, turi susižinoti ar iš tikrųjų tu to nori, nes tai tikrai nelengvas darbas, turi įdėti daug pastangų, tą gali ne kiekvienas. Tikriausiai iš šono viskas atrodo labai gražu ir paprasta, bet dėl to grožio balerinos turi labai daug dirbti, jog viskas pavyktų tobulai. Taip pat mergina turi būti nebijanti pasistengti, visada atkreipti dėmesį į sakomas pastabas, nebijoti scenos ir aplink esančių žmonių. Anksčiau ir aš bijodavau prie savo konkursus ar pasirodymus, bet dabar tas nuslopo, nes aš griežtai sau tariau, jog tai mano svajonė, neleisiu kažkokiai baimei įveikti manęs.

Baleto darbas - sunki ir daug laiko reikalaujanti profesija. Jei nori susisiekti su Rebeka ir daugiau paklausinėti apie šį darbą, gali rasti ją Facebook paskyroje (Rebecca Grabauskaitė) arba sekti ją Instagrame (rebekagrabauskaite)!

7 Komentarai

 1. Labai įdomus interviu! Daugiau tokių.;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. o, geras, tikrai fainai pasirinktas žmogus pakalbint. turiu omeny apie jo veiklą - baletą. mažai bent jau aš apie jį žinau, tai buvo įdomu bent kažkiek įkišti nosį. :D

  Emile, dėdama kortelę nustatyk "pradinis dydis" :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaitydama supratau, kad man labai patinka interviu. Galbūt nevisi, tačiau šitas buvo labai įdomus. Tikiuosi tokių sulaukti dažniau.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tikrai man labai patiko šis interviu! Labai daug sužinojau apie baleto darbą ir, kad jam reikia įdėti tikrai daug pastangų

  AtsakytiPanaikinti