BLOGMAS #1: 24 dalykai, kuriuos turi padaryti iki Kalėdų

Gruodis pagaliau pravėrė mūsų namų duris, o kartu su juo pas jus į svečius atkeliavo Blogmas. Kaip ir praeitais metais, mes vėl kasdien stebinsime su šventėmis susijusiais straipsniais. Kalėdų laukimas - ypatingas metas, bet būtų dar įdomiau, jeigu kiekvieną Advento dieną nuveiktum ką nors smagaus. Žinoma, mes neapsieisime be kalėdinės eglutės puošimo ir bent kartą mintyse girdėsime, o gal netgi balsu niūniuosime kokią nors šventinę melodiją.

Sudariau tau 24 dalykų sąrašą, kuriuo vadovaudamasi galėsi dar labiau pagyvinti laukimą.

 Žinoma, neturi laikytis visų punktų, gali susigalvoti savo būtinus atlikti darbus ir tik papildyti mano siūlymais.

christmas, winter, and snow imagePasidaryk Advento kalendorių. Žinoma, parduotuvėse jų pilnos lentynos, bet kaip smagu būtų turėti savo gamybos kalendorių. Gali dėti nebūtinai saldainius, galbūt tai galėtų būti kokios nors šventinės ar įkvepiančios mintys, o gal pasilepink kiekvieną dieną pasidovanodama sau mažos talpos makiažui skirtą priemonę. Viskas priklauso nuo to, ką mėgsti.

Surenk šventinį pasisėdėjimą su draugais. Koks Kalėdų laukimas be pačių artimiausių draugų? Su jais gali pasidalinti idėjomis, tradicijomis. Gal būtų visai smagu padaryti kokį teminį vakarėlį, kuriuo metu, pavyzdžiui, visi būsite pasipuošę šventiniais megztiniais. Bent vienam vakarui visi pamirškite telefonus ir pasilinksminkite.

Pasigamink imbierinį namelį.  Prisipažinsiu, kad tai - vis dar neišsipildžiusi mano svajonė. Ši idėja kiekvienais metais sukasi mano galvoje, bet mintys kol kas nameliu dar nevirto. O tu gal jau tikra imbierinių skanėstų profesionalė? Tuomet patobulink receptą! O jeigu, kaip ir aš, vis dar apie tai galvoji, pirmyn. Išbandyk tai!

Pasipuošk namus. Kaip smagu vaikščioti po namus, kuriuose kiekvienas kampelis kvepia Kalėdomis. Netingėk, padaryk tai ir tu! Gali dekoracijas pirkti parduotuvėje, tačiau daug smagiau būtų jas pasigaminti pačiai. Taip ne tik papuoštum namus, bet ir lavintum kūrybiškumą.

christmas, snow, and winter image

Surenk šventinę fotosesiją ir sudėk nuotraukas į albumą. Tokiu būdu kiekvienais metais galėsi stebėti, kaip atrodei tu ir tavo namai. Patikėk, po keleto metų bus smagu visa tai peržiūrėti.

Nueik į savo miesto Kalėdų eglutės įžiebimo šventę. Visi miestai kiekvienais metais stengiasi savo kalėdinę eglutę papuošti kuo originaliau, įdomiau, tad bus visai smagu vienai pirmųjų pamatyti rezultatą. Taip pat beveik kiekvienas miestas tą dieną surengia ir koncertą, todėl griebk savo draugus ir šeimą, metas pasilinksminti!

Sudaryk kalėdinį grojaraštį. Žiemą šventinės muzikos niekada nebus per daug. Tiesa, yra tokių dainų, kurios nesensta, bet gal verta paieškoti ir ko nors naujo? Skirk tam bent kelias valandas, o gal net ir pusdienį. Jeigu manai, kad tos pačios melodijos nusibos, sudaryk kelis grojaraščius ir pasistenk, kad dainos nesikartotų. Pasivaikščiok po pasipuošusį miestą ar nuvyk į šalia esantį.
  
https://data.whicdn.com/images/271133990/large.jpg
Kartu su šeima sudaryk šventinį valgiaraštį, išbandykite patiekalus. Švenčių laukimas - puikus būdas praleisti daugiau laiko su šeima, tad apgalvokite, kokius patiekalus gaminsite, kartu viską išbandykite. Tokiu būdu ir pabendrausite daugiau nei įprasta, ir išvengsite nepavykusių patiekalų per šventes.

Peržiūrėk bent keletą kalėdinių filmų ar perskaityk nors vieną knygą. Kol oras mūsų dar nedžiugina, pats metas kelis vakarus skirti filmams. Gali peržiūrėti tuos, kurie tau labiausiai patinka arba paieškoti naujų. Patarčiau ir atsiversti knygą, nes mokykla - vieta, kur skaitome tik tai, kas privaloma, tad Kalėdų proga galime pasimėgauti ir kitokiais skaitiniais.

Aplankyk ledo areną ar nusileisk nuo kalno rogutėmis. Kokios Kalėdos be žiemai būdingų pramogų? Prisimink tą jausmą, kuris apimdavo tave skriejant nuo kalno rogutėmis, tad kodėl to nepakartojus. Kalėdos tam ir skirtos, kad vėl galėtum pasijusti maža mergaite. Žinoma, tam reikia ir gero oro, per purvą juk nesileisi. Jeigu sniego nebus pakankamai, siūlau tau išeitį - apsilankyk ledo arenoje ir apsimauk pačiūžas. Galbūt jausmas bus panašus?

christmas, dog, and puppy imagePerskaityk dar bent kelias negirdėtas kalėdines istorijas. Toks užsiėmimas - tikras malonumas. Juk taip smagu skaityti apie įvairiausius stebuklus, nutinkančius Kalėdų naktį, apie gerus darbus (linkiu ne tik skaityti, bet ir daryti), kalėdinę dvasią. Manau, kad gali rasti dar daug neperskaitytų istorijų, juk Kalėdos ne kiekvieną dieną, o tik kartą per metus...

Parašyk kalėdinius sveikinimus/laiškus. Gyvenant pasaulyje, kuriame svarbią vietą užima socialiniai tinklai ir virtualios šypsenėlės, retas galėtų pasigirti gavęs ar rašęs laišką. Kalėdos - puiki proga ištaisyti situaciją. Atsisėsk ir parašyk laiškus savo artimiausiems žmonėms ir draugams, gali juos pasveikinti su Šv. Kalėdomis bei apie ką nors parašyti. Jeigu nori gauti atsakymą, laiško gale užsimink apie tai. Tikiu, kad taip ne vienam žmogui pakelsi nuotaiką. 

Apsilankyk kine ar pažiūrėk kokį nors spektaklį, miuziklą, baletą teatre. Vienas geriausių būdų pajusti kalėdinę dvasią - apsilankyti kine ar teatre. Išsirink atitinkamą repertuarą (žinoma, jei yra tokia galimybė) ir leiskis į stebuklingą pasaulį, kuriame patirsi daug teigiamų emocijų. 


Parašyk laišką Kalėdų seneliui. Tai dar viena įdomi ir tik su Kalėdomis susijusi veikla, tad kodėl to nepadarius? Laiške gali aprašyti labiausiai įsiminusius šių metų įvykius, savo nuotaiką. Be to, bus ir pačiai smagu dar kartą išgyventi visas tas akimirkas.

christmas, winter, and fireplace imagePastatyk besmegenį. Turbūt vienas smagiausių laisvalaikio praleidimo būdų žiemą, tik orai kol kas mūsų nedžiugina. Belieka tik tikėtis, kad vis dėlto sulauksime sniego ir galėsime prilipdyti daugybę besmegenių - didelių ir mažų, storų ir plonų. 

Pakabink kalėdines kojines. Šis atributas, mano nuomone, toks pat svarbus kaip ir kalėdinė eglutė. Tiesa, mūsų šalyje kol kas tai nėra labai prigijusi tradicija, bet pamažu tokia taps. Kaip smagu  rasti kojinėje daugybę įvairių rūšių saldainių! O jeigu jų nemėgsti, gali pakeisti kuo nors kitu, pavyzdžiui, javainių batonėliais, riešutais.

Pasigamink karšto šokolado ar kakavos. Koks kalėdinis laukimas be garuojančio puodelio vieno (ar abiejų) šių gėrimų? Siūlau tau išbandyti kuo įvairesnius receptus: su pienu, zefyrais, cinamonu. Manau, kad šie skoniai - patys ypatingiausi, labiausiai atitinka kalėdinę dvasią. Och, o jeigu į kakavą galėtų įsidėti mandarinų ar bent jau jų kvapo...

Surenk dovanėlių apsikeitimo "maratoną" su draugais. Manau, kad dauguma turi grupelę žmonių su kuriais nuolat bendrauja. Tad, kodėl nesurengus visų taip mėgstamos dovanų apsikeitimo šventės? Galite nuspręsti, kokio pobūdžio dovanos turi būti, taip pat pinigų sumą, kurią išleisite, netgi galite iš anksto susitarti, kas su kuo keisis jomis tam, kad galėtumėte išrinkti tinkamiausią dovaną. O galbūt kils mintis dovanas gaminti patiems?

Sugalvok, kaip galėtum papuošti savo augintinį. Jeigu turi tokį, galėtum sugalvoti jam papuošimų. Žinoma, tai neturėtų trukdyti gyvūnui judėti. Aksesuarai turi būti kuo paprastesni, bet tuo pačiu ir suteikti šventinę nuotaiką. Pavyzdžiui, kokie nors karoliai. Esu keletą kartų puošusi savo šunį jais, manau, kad jam visai patiko.

chocolate, christmas, and coffee image 

Surenk kalėdinę išvyką. Jos metu aplankyk gražiausias miesto vietas, pabūk su šeima - toks laikas pats reikšmingiausias. Išvykos metu galite aptarti kalėdinį laikotarpį, pasidalinti idėjomis ir prisiminimais.. Tiesiog smagiai praleisk laiką!

Išrink ir supakuok kalėdines dovanas. Tai labai atsakingas darbas, reikalaujantis kruopštumo ir išminties. Dovanas reikia išrinkti tokias, kad atitiktų žmogaus pomėgius, todėl siūlau nepasilikti to paskutinei dienai. Galbūt net susidaryk sąrašą, kad nieko nepamirštum...

Susigalvok Naujųjų metų pažadus. Kad netrūktų motyvacijos, būtina turėti tikslą ir jo siekti. Galbūt nori geriau mokytis? O gal daugiau laiko skirti šeimai? Sugalvok kuo įvairesnių tikslų ir susirašyk juos, kad nė vieno nepamirštum. Sąrašą galėsi braukyti ir pildyti metų eigoje. 

Nusipirk mielą kalėdinį megztinį. Šioms metų šventėms skirti megztukai dažniausiai vadinami - "šlykštukais", tad gal atėjo metas nusižengti taisyklėms ir apsimauti ką nors mielo? Paskirk kokią nors dieną parduotuvėms ir išsirink ką nors. Galbūt moki megzti ir tau tai visai patinka? Tuomet siūlau megztinį pasigaminti pačiai, taip bus dar įdomiau!

Bent kartą sudalyvauk sniego mūšyje. Kokia žiema bent kartą nesudalyvavus sniego mūšyje? Svarbu tinkama gynyba ir puolimas. Deja, juos patobulinti įmanoma tik labai retai. Viskas priklausys tik nuo oro, bet vis dar tikiuosi, kad ir ši pramoga bus įvykdyta. Pabandyk ir tu!
5 Komentarai

  1. Labai nuostabi idėja, nesitikėjau tokio dalyko kaip blogmas :)) Labiausiai patiko tai, jog tikėjausi išvysti kelias nedabaigtas idėjas, o radau jų tokrą daugybę. Nustebinot !:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. wuuuuuhu, pagaliau Kalėdų nuotaika jau TD!!! Lauksiu kitų straipsnių;))

    AtsakytiPanaikinti
  3. Puikus straipsnis, kaip ir jo išvaizda! :)

    AtsakytiPanaikinti