BLOGMAS #18 : Kalėdinė nuotaika su knyga "Bučinys Niujorke"

Tuo laikotarpiu, kai už lango spaudžia šaltukas ir į lauką net nosies kišti nesinori, kad ir kaip banaliai skamba, bet geriausias derinys yra knyga ir puodelis karšto gėrimo. Ir kas tai paneigs? Smagu tai, jog Lietuvoje leidyklos skaitytojus jau kelintais metais apdovanoja sezoninėmis knygomis, kuriome vyrauja tam tikra nuotaika. Pavyzdžiui, ar atsimeni, kaip aną žiemą buvo populiari trijų autorių John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson knyga "Tegul sninga"? Šiais metais Alma Littera išleido panašią knygą - taip pat susijusią su Kūčiomis, žiemos periodu ir nuostabiais nutikimais šiuo metų laiku. Tad jeigu tau reikia kažko, kas sustiprintų Kalėdinę nuotaiką arba ieškai puikios dovanos paauglei draugei - perskaityk šią apžvalgą!

CATHERINE RIDER
Jeigu jūs kaip ir aš pagalvojote, jog šią knygą parašė moteris Catherine Rider, tai jūs apsirikote. Pasirodo, šis vardas ir pavardė iš tiesų yra dviejų žmonių slapyvardis, kuriuo jie pasirašė šią knygą. Po slapyvardžiu slepiasi leidėjas James Noble, kuris apskritai visas savo parašytas knygas yra užslėpęs tam tikrais slapyvardžiais, ir redaktorė Stephanie Eliott. Įdomus dalykas - visas knygos veiksmas vyksta Niujorke. Stephanie Eliott nuo koledžo laikų jau gyvena Niujorke, o James Noble kol kas dar neįgyvendinta svajonė yra gyventi būtent šiame mieste. Galbūt dėl to šie žmonės ir nusprendė parašyti knygą, apipintą Niujorko žavesiu?

BUČINYS NIUJORKE

Ir kas gi nenorėtų to patirti? Tačiau viskas neatrodo taip tobula, kaip atrodo. Veiksmas prasideda tada, kai Šarlotė po moksleivių mainų Jungtinėse Amerikos Valstijose pagaliau sėdi oro uoste ir laukia lėktuvo, kuris grąžins ją į Didžiąją Britaniją. Ir pagaliau, nes Niujorke ji būti nebegali - viskas, ką ji čia pamato ar sutinka primena jai jos buvusį vaikiną Koliną, kuris ją prieš savaitę negailestingai paliko. Tad kuo greičiau grįš namo, į Angliją, tuo bus geriau. Tuo pačiu metu vaikinas Entonis oro uoste laukia savo mylimosios Majos, kuri pagaliau grįžta namo, tačiau... puola į kito vaikino glėbį ir išduoda Entonį. Taip Niujorke, Kūčių dieną netikėtinai susitinka dvi sudaužytos širdys, vienišos sielos. Knygoje plėtojami jų visos paros nuotykiai.

Skamba banaliai? Neapsigaukite. Siužetas šioje knygoje nėra prioritetinis aspektas, kodėl verta skaityti "Bučinį Niujorke". Taip, Entonis ir Šarlotė iš tiesų patiria daug legalių ir nelegalių nuotykių, pereina per šilta ir šalta, įveikia savo baimes, linksminasi, bendrauja ir leidžia laiką kartu, kas yra labai žavu, bet kur kas geriau skaitant šią knygą ne tikėtis, kad ji tave sudomins, bet tiesiog džiaugtis paprastumu ir semtis idėjas, kaip galima džiaugtis gyvenimu. Dažniausiai viskas yra mums prieš nosis (net mūsų meilė, kurios ypač dažnai nepastebime!), todėl tiesiog tereikia apsižvalgyti aplinkui ir pradėti gyventi. Ir tai padaryti gali padėti kelios taisyklės, kurios yra atskleistos šioje knygoje. Jeigu vadovausiesi jomis, tavo ateinantys 2018-ieji gali būti nepakartomi!

Knyga nėra kažkuo ypatinga, tikrai ne. Visgi ji priklauso paauglių literatūrai, o tai jau savaime reiškia faktą, jog gilių pamąstymų ar filosofinių minčių tikėtis neverta. Tačiau tai yra žiemos romanas, knyga, kuri gali padėti pajusti Kalėdinę nuotaiką, nes knygoje visas veiksmas vyksta būtent tuo periodu. Tai graži, šilta, neįpareigojanti knyga, mat jeigu turite laiko, jums gali užtekti vieno vakaro jai perskaityti. Galbūt per Kūčias, galbūt per Kalėdas - kas žino, bet jeigu norisi kažko paprasto ir jaukaus, griebkite šį romaną! Kaip ir minėjau apžvalgos pradžioje, knyga puikiai tiks ir kaip dovana - laisvai galite ją dovanoti paauglei merginai arba ir vyresnei, kuri domisi paauglių literatūra. 

Gražaus Kalėdų laukimo!
Komentaruose papasakokite, kokias dar žinote knygas, susijusias su Kalėdomis?
1 Komentarai

  1. Šitą knygą noriu perskaityti nuo pat tada, kai ji atsirado knygynuose, vis neprisiruošiu

    AtsakytiPanaikinti