BLOGMAS #7: Kaip Kalėdas švenčia įvairiuose pasaulio kampeliuose

Kalėdos yra viena iš laukiamiausių dienų metuose, kurią švenčia daugiau nei 2 milijardai žmonių visame pasaulyje. Kadangi šventė gyvuoja jau daugybę šimtmečių, ji turi daugybę tradicijų. Žinoma, kai pasaulyje yra tiek daug įvairių kultūrų ir valstybių atstovų, jie visi švenčia skirtingai. Todėl, belaukiant Kalėdų siūlau sužinoti, kaip gruodžio 25-ąją mini įvairiuose pasaulio kampeliuose.

                                              


PAR šventinis stalas neapsieina be šio patiekalo

 • Pietų Afrikos Respublikoje per Kalėdas vietiniai gerai iškepa drugio vikšrus ir su pasigardžiavimu juos valgo.
 • Etiopijoje Kalėdos švenčiamos vėliau, Sausio 7-ąją. Tądien visi apsirengia baltai, o vyrai žaidžia greito tempo žaidimą ganna su lazdomis ir mediniais rutuliais. Jis yra žaidžiamas tik kartą metuose, būtent per šią šventę.
 • Nuo seniausių laikų, kai žmonės tikėjo piktosiomis dvasiomis ir raganomis, Švedijoje gyvuoja tradicija Kalėdų išvakarėse paslėpti visas šluotas, bijant, kad šie mitiniai personažai ateis jų vogti, norėdami paskraidyti.
 • Australija yra pietų pusrutulyje, todėl, kai mes džiaugiamės sniegu, pas ten karšta vasara. Tad nenuostabu, kad per šią šventę populiaru susirinkti paplūdimiuose ir rengti piknikus. O Kalėdų Senelis pradžiugina vaikus atvykdamas ant banglentės. 
 • Indijoje krikščionių nėra labai daug, šiek tiek daugiau nei 2 proc. gyventojų, tai yra apie 25 milijonus žmonių, švęsdami Kalėdas dažnai puošią mangų ar bananų medžius. Tai pat populiaru išpuošti namus mangų lapais. 
 • Karakase, Venesueloje, gatvės gruodžio 24 - ąją paprastai yra uždaromos. Žmonės, netrukdomi mašinų, gali keliauti į bažnyčia ant riedučių, šaukdami apie Jėzaus gimimą. 
 • Vokietijoje ir Austrijoje per Kalėdas vaikšto ne tik Kalėdų Tėvas, bet ir jo baisus draugas vadinamas Krampu, kuris baudžia išdykusios vaikus. Paprastai tai nutinka gruodžio 5- ąją, todėl gatvėse tądien galima sutikti daug žmonių apsirengusių šią būtybe ir gąsdinančių aplinkinius. Prancūzai tai pat turi tokį personažą, tik su kitokiu vardu. 
 • Kol dovanų mes ieškome po papuošta eglute, Peru jas surasime šalia prakartėlės. Būtent ji šioje Pietų Amerikos šalyje yra laikoma svarbiausia dekoracija. 
 • Islandijoje Kūčių vakarą įprasta pasikeisti knygomis ir naktį praleisti jas skaitant. Be to, kad skaityti būtų smagiau, islandai užkandžiauja šokoladu. Dovanas vaikams šioje šalyje palieka ne vienas, o net trylika Kalėdų Senelių. Tiesa, jų išvaizda labiau primena trolius, o ne raudonskruostį storulį, kurį mes puikiai pažįstame. Jie vadinami Yule Lads ir gyvena kalnuose, o kai iki Kalėdų lieka 13 dienų, jie nusileidžia pradeda lankyti miestus vieną po kito. 

Šiuo metu Kalėdų laukiame ne tik mes, bet ir visas pasaulis. Jame yra daugybė įvairiausių kultūrų ir tautų, todėl nenuostabu, kad jos visos tai daro skirtingai. Nesvarbu, kad kitos religijos švenčia Kalėdas kitu metu ar tai, kaip jas švenčia. Svarbiausia yra vienybė ir jaukumas, kai miestai pasipuošia įvairiausiomis dekoracijomis, o visa šeima susirenka kartu. Tad nepamiršk tikrosios švenčių prasmės ir prisimink, jog šeima yra daug svarbiau už dovanas.

3 Komentarai

 1. Labai įdomus straipsnis! Sudomino ir privertė nustebti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. man atrodo, kad lyg ir tarėmės dėl šrifto dydžių. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. be to, tas tekstas ant paveikslėlio. būtum užtrukus sekundę, kad padaryt jį baltą, o skaitomumas ir patrauklumas padidėtų 1000 kartų :)

   Panaikinti