BLOGMAS #9: Patarimai ir idėjos, kaip supakuoti dovanas

Dovanų paieška kartais būna didžiulis galvos skausmas, tačiau radus dovanas, reikia jas dar ir gražiai bei patraukliai supakuot, juk ir mums daug smagiau gauti gražiai įvyniotas dovanas, negu sumestas į kalėdinį maišelį. Todėl šį kartą pasiūlysiu keletą originalių ir nebrangių būdų, kaip gražiai supakuoti dovanas.

DOVANŲ PAKAVIMAS

Dažniausiai dovanas pakuojame į dovanų popierių, tačiau yra įdomesnių ir pigesnių būdų. Vienas iš variantų yra spalvotas popierius. Į vienspalvį popierių supakuotas dovanas galima įvairiau ir daug lengviau dekoruoti. Kitas variantas - dovanos pakavimas laikraščiu. Atrodo nuostabiai, o ir papildomų dekoracijų daug nereikia, pakanka gražiai perrišti kaspinu.

POPIERIAUS DEKORAVIMAS

Kaip minėjau, dovanas supakavus į vienspalvį popierių, atsiveria daugybė galimybių jį dekoruoti.
  • Vienas iš paprasčiausių būdų - paimti kitos, kontrastingos spalvos popieriaus lapą ir iškirpti snaigę bei ją priklijuoti prie, jau popieriumi apvyniotos dovanos, paviršiaus. 
  • Kitas labai minimalistinis, bet įdomus pasiūlymas - ką nors užrašyti ar nupiešti ant popieriaus, jei dovana skirta broliui, galima nupiešti kelią ir priklijuoti mašinos modeliuką, jei mamai- pripiešti gėlių ar užrašyti gražų palinkėjimą.
  • Galima susikurti ir savo popierių, tereikia paimti bulvę, iš jos išpjaustyti norimą formą, pamirkyti dažuose ir uždėti antspaudus ant popieriaus.
  • Popierių galima dekoruoti piešiniais iš guašo, nagų lako, galima papuošti su blizgučiais ar karpiniais.

KAI NEUŽTENKA VIEN KASPINO 

Dovanas perrišate kaspinu? Laikas paieškoti kitų būdų. Viena iš įdomesnių idėjų dovanas perrišti siūlu. Žinau, skamba paprastai, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip tai darysite. Daug surištų, spalvotų siūlų atrodo tikrai puikiai! Vietoj kaspino rišimo ant dovanos galima užklijuoti savo gamybos papuošimų ir jie puikiai atstos bet kokius kaspinus.

TIK NEPAMIRŠKIT KORTELIŲ!

Kortelės ir dar kartą kortelės.Supakuotose dovanose nesimato jų turinio, todėl nesinori, kad išpakavus dovaną mama rastų kaklaraištį, o tėtis prijuostę. Juokinga, tačiau kartais taip nutinka.

AKCENTAI

Supakuotas dovanas puoškite natūraliais daiktais pvz.: giliais, kankorėžiais, džiovintomis gėlėmis, pušų, eglių šakutėmis, džiovintais apelsinais ar citrinomis, cinamono lazdelėmis ir t.t. Atrodo labai gražiai ir originaliai. Taip pat dovanas galima papuošti su įvairiais saldumynais. Praeitais metais ant supakuotos brolio dovanos pririšau saldžią kalėdinę lazdelę, jau net neišvyniota dovana jį džiugino. Šis variantas puikiai tiks visiems smaližiams.

KITAIP

Nori nustebinti savo artimuosius? Tada ši idėja kaip tik tau. Dovanas paversk kalėdiniais personažais. Įvyniokite jas į spalvotą popierių, priklijuokite iškirptas akis, nosį ir gausite besmegenį. Reikia nedaug, tačiau dovana bus labai nuotaikinga ir privers nusišypsoti.

DAR KELETAS PATARIMŲ

  • Jei dovaną sunku supakuoti popieriumi, dėl jos formos, siūlau įvynioti į permatomą popierių, žinoma, priklauso ir nuo dovanos, tačiau bet kokiu atveju atrodytų tikrai gražiai.
  • Kartą draugei dovanų kortelę ir keletą smulkmenėlių sudėjau į stiklainį, papuošiau įvairiais blizgučiais iš vidaus ir priraišiojau kaspinėlių išorėje, vaizdas buvo labai geras.
  • Jei vis dėlto dovaną nori įdėti į maišelį, pasidaryk jį pati, nes žmogus, kuriam tai dovanosi matys, kad stengeisi, pajus tavo šilumą ir bus dėkingas ne tik dėl dovanos turinio, bet ir už pastangas bei kruopštumą.

Tikiuosi pamėtėjau keletą naujų idėjų, kuriomis pasinaudosite. Jeigu žinote daugiau įdomių dovanų pakavimo būdų - pasidalinkite, mums bus labai įdomu ir naudinga išgirsti.Sėkmės!


1 Komentarai

  1. Labai šiltas ir smagus straipsnis! Aš taip pat galiu pasidalinti viena idėja. Paminėjai, kad dovanas galima paversti kalėdiniais personažais, tai čia kažkas panašaus: praeitais metais aš šokoladą supakavau lyg Kalėdų Senelį ir tai atrodė labai gražiai bei jaukiai! :)

    AtsakytiPanaikinti