Internetinės parduotuvės - modernus apsipirkinėjimas

  Šiais laikais mes vis daugiau naudojąmės internetu. Ten ir įvairius mokesčius galime susimokėti, ir naujienas paskaityti, ir dar daug ką atlikti. Taip pat internete galima ir apsipirkti. Nors, palyginus su tradicinėmis, internetinės parduotuvės nėra taip naudojamos, vis dėl to jos sparčiai populiarėja.

1994 m.internete atsirado naujovė - internetinė parduotuvė. Joje buvo parduodamas vynas, saldainiai ir gėlės. Tai buvo viena novatoriškiausių mažmeninės prekybos kategorijų, kuri skatino pirkėjų internetu augimą. Dagumai produktų parduotuvėse nereikėjo būti paliestiems ar pasimatuotiems (pvz. laikrodis).
 Vėliau parduotuvės buvo suskirstytos į keturias kategorijas: patogiam apsipirkimui, įvairovės ieškotojams, subalansuotiems pirkėjams, specializuotų parduotuvių pirkėjams. Dėmesys buvo sutelktas į pirkimo internetu motyvaciją, produktų įvairovę ir pirkimo internetu patogumą.


Šiandien internetinių parduotuvių yra labai daug. Didžiausias pirkėjų skaičius lankosi parduotuvėse
,,Amazon" ir ,,Ebay". Šias parduotuves žino ir nors kartą vienoje iš jų yra apsilankę visi internetiniai pirkėjai. Tiesa, ne visose šalyse galima užsisakyti prekių iš šių parduotuvių. ,,Ebay" ypatinga ir patogi tuo, kad joje galima ir pirkti, ir pačiam parduoti prekes. Taip pat be šitų parduotuvių Lietuvoje populiarios ,,AliExpress" ir,,Wish" parduotuvės. Jose prekės žymiai pigesnės, tik kokybė, žinoma, ne tokia gera. Taip pat internete yra ir tradicinių parduotuvių puslapiai, kuriuose gali nusipirkti tokias, prekes kaip ir parduotuvėje (pvz. H&M)


Pamąstykime, kodėl verta apsipirkinėti internetinėse parduotuvėse. Pirma - tai labai patogu, nes viskas vienoje vietoje. Susirandi tau reikalingą prekę, įrašai reikalingą asmeninę informaciją, spusteli mygtuką ,,pirkti" ir viskas, belieka laukti. Tiesa, yra ir minusų - laukti reikia ilgokai, o kokybė kartais nėra verta nei savo kainos, nei laukimo. O štai nuėjusi į tradicinę parduotuvę prekę gali ir paliesti, ir
pasimatuoti. Kartais galbūt ir sumokėsi brangiau, tačiau ir kokybė bus visai kitokia, ir laukti nereikės. Tad kur pirkti - internete ar paprastoje parduotuvėje - kiekvieno žmogaus reikalas.

Keli įdomūs faktai

• Pirmasis internetu parduotas buvo Sting albumas ,,Ten Summoner's Tales"

• Kiekvienais metais Amazon vien JAV užsidirba net 48 milijonus dolerių, o per mėnesį čia apsilanko 94 milijonai pirkėjų

• Populiariausi internetinėse parduotuvėse yra DVD, video žaidimai, knygos ir buitinė technika

• 77℅  vyrų ir 68℅ moterų internete apsipirkinėja iki priešpiečių meto.

• Vidutiniškai moterys, kurių pajamos yra iki 65000 dolerių, per metus internetiniam apsipirkinėjimui išleidžia apie 400$


Dauguma žmonių, gyvenančių išsivysčiusiose šalyse yra išbandę internetines parduotuves. O tu ar išbandei? Jei taip, ar viskas buvo gerai?

3 Komentarai

 1. galiu pagirti už išdėstymo pasirinkimą. puikiai suvokei, kad nei tos mergos kojos, nei aliexpress logotipas nėra svarbūs įrašui, o tik papildo ir iliustruoja, todėl įdėti mažo dydžio ir netrukdo susitelkti ties turiniu. nežinau specialiai gavosi ar ne, bet - šauniai. :)

  dėl turinio. smagu, kad parinkai įdomių faktų. tai visada prideda + įrašui. žinai, ko trūko? šiek tiek lietuviško konteksto. vistiek, gyvenam čia ir būtų smagu, jei bent sakiniu paminėtum o kas gi vyksta lietuvoje? ar taip pat populiaru steigti internetines parduotuves ir kuo lietuviai labiau pasitiki, savais ar užsieniečiais? be to, tavo asmeninė patirtis irgi nebūtų pamaišiusi. išvardijus savo išbandytas ir patikimas internetines parduotuves būtum suteikusi tikrai daug naudingos info. :)

  tai tiek pastabų, tikiuosi, kad ne be reikalo rašiau ir atsižvelgsi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. BEt jeigu perki intrnetu svarbu stebeti pinigu pervedimo procsa ir atkreipti demesi i pristatyma. Kartasi pigiausiausius kurjerius naudoja ir sugadina prekes. Todel as visada naudojuosi viena tarnyba, kuri veikia visur lietuva norvegija anglija jav kinija, visur kainos nedideles ir naudotis patogu

  AtsakytiPanaikinti
 3. Daug pliusų, bet neįvardinote nei vieno trūkumo. O jų manau yra ne vienas. Reikia į viską žvelgti racionaliai

  AtsakytiPanaikinti