Juodkalnija: ar verta aplankyti?


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „juodkalnija“

Juodkalnija - žavi šalis, labiausiai pasižyminti kalnais ir kanjonais (giliais upės išgraužtais tarpekliais). Turbūt daugelis, taip pat ir aš, esame mažai girdėjusios ar tiesiog nesusidomėjusios apie šią šalį. Tad šiandien siūlau sužinoti ir pasidomėti apie ją daugiau!
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „juodkalnija“

• Apie valstybę

Juodkalnija - nedidukė valstybė, įsikūrusi Europoje, Balkanų regione. Krantus skalauja mėlyna Adrijos jūra, kuri, beje, labai švari ir skaidri, kad net įmanoma pastebėti gausią augaliją ir žuveles! Šalies sostinė ir didžiausias miestas - Podgorica (įdomus pavadinimas, tiesa?). Juodkalnijos plotas - 14 000 km², o gyventojų čia 626 000. Valstybei vadovauja prezidentas Filip Vujanovic.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „montenegro“• Gamtos žavesys

Ši nedidelė Viduržemio jūros šalis labai kalnuota ir miškinga, pasižyminti didele augmenijos įvairove. Gausi žavingų kalnų takų, žydrų upių, tekančių giliausiais kanjonais, tarpeklių, urvų, skaidrių lyg krištolas ežerų, įspūdingų nacionalinių parkų. Manau, tikrai sutiksi, kad kraštovaizdis nepaprastai gražus. Žavu ir tai, jog, kadangi turizmas dar tik pradeda plėtotis, krašte daug natūralios, žmogaus nepaveiktos gamtos. Tačiau Juodkalnija turi ir šiokį tokį minusą - čia mažai gerų paplūdimių. Daug krantų uolėti, o reti smėlio ar akmenukų ruožai itin siauri.Susijęs vaizdas

• Miesto gyvenimas

Juodkalnijoje gražūs kurortai, pasižymintys linksmais atrakcionais, restoranais, barais bei žavių senamiesčių unikalia architektūra. Čia smagu leisti laiką garsios muzikos, triukšmingo poilsio mėgėjams. Mažesni miesteliai labai saviti ir ypatingi, gatvėse apstu žavingų, romantiškų kavinių ar restoranų.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „montenegro food“
• Virtuvės ypatybės

Juodkalnijos virtuvė - lyg kaimyninių valstybių virtuvių mišinys. Tačiau labiausiai ji panaši į turkų. Nacionaliniai patiekalai: avienos, kiaulienos patiekalai, šviežia varškė su grietine, avies sūris ir vytinta mėsa. Juodkalniečiai labiausiai mėgsta žuvį.
Juodkalnijoje populiarus raudonas vynas, kuris čia laikomas neatskiriama patiekalų dalimi.

• Juodkalnijos įdomybės

〉Tai šalis, kurios visa teritorija dėl ypatingos gamtos yra saugoma UNESCO.
〉Tai viena ekologiškiausių pasaulio valstybių.
〉Juodkalnija, nebūdama ES nare, įsivedė eurą.
〉Šalis turi nuostabų Durmitoro nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
〉Juodkalnijoje yra giliausias kanjonas Europoje - Taros kanjonas.

Mane ši valstybė labai sužavėjo, o tave? O galbūt jau esi net aplankiusi Juodkalniją? Jei ne, ar norėtum?6 Komentarai

 1. Įdomus straipsnis, labai gražūs paveiksliukai parinkti. Taip ir norėtųsi šaltą žiemos dieną Lietuvoje iškeisti į tokius nuostabius vaizdus Juodkalnijoje.
  Šauniai padirbėta, sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Neblogas ir informatyvus straipsnis, ačiū. Tikrai mielai aplankyčiau tiek Juodkalniją, tiek apskritai Balkanus, ypač dabar, nes žiema jau spėjo atsibosti...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Veritingas, turiningas, įdomus straipsnis. Bus dar viena vieta, kur noriu nukeliauti😁

  AtsakytiPanaikinti
 4. Super Greta, labai gyvas turinys. Mano planai šiais metais aplankyti Juodkalniją su visa šeima, atostogas patikėjome Grūdai - https://www.gruda.lt/keliones-autobusu/juodkalnija Tikiuosi bus smagu, taip, kaip aprašyta ;) Grįžęs būtinai pakomentuosiu ;)

  AtsakytiPanaikinti