Kaip išgyventi šventinį chaosą?

Šventiniu laikotarpiu mano galvoje tikras chaosas. Mokytojai prieš atostogas užkrauna daugybę atsiskaitymų ir kontrolinių, reikia nepamiršti nupirkti dovanas šeimai ir draugams, o kur dar visi tie šventiniai renginiai, kuriuose turi sudalyvaut! Šiame straipsnyje patarsiu, kaip nepamesti galvos ir neperdegti prieš gražiausias metų šventes.

Svarbiausia yra susidėlioti prioritetus ir atsisakyti nereikalingų darbų. Tai padės nesiblaškyti, susikaupti ties reikiamais dalykais ir pasiekti gerų rezultatų.


Pirmas žingsnis - planuok!
Visi mes mėgstame sunkiausius darbus pasilikti pabaigoje, tiesa? Jog taip nenutiktų susirašyk dalykų, kuriuos turi atlikti, sąrašą ir pradėk nuo tų, kurie yra sunkiausi ir labiausiai baugina. Juos padariusi pasijusi kur kas geriau ir bus didesnė motyvacija nesustoti.
Į sąrašą įtrauk ne tik atsiskaitymus, bet ir visas išvykas, renginius. Taip matysi bendrą vaizdą ir geriau planuosi laiką. Aš mėgstu viską susirašyti telefone, taip, kad ir kur būčiau, visada žinau ką turiu padaryti.
Planuodama visada atsižvelk į laiką ir skirk jo pakankamai kiekvienam darbui ar veiklai. Juk geriau, kad laiko šiek tiek liktų, negu turėtum skubėti ir verstis per galvą.
Prieš Kalėdas tenka planuoti ne tik laiką, tačiau ir dovanas, bei joms skirtą biudžetą. Dovanų sąrašas dažniausiai sukasi galvoje, kuri ir taip perkrauta. Todėl kad nenutiktų taip, jog kas nors šiais metais liks be dovanos, susirašyk viską ką turi nupirkti. Mano pasiūlymas - programėlės telefone, tokios kaip gift list ar santa's bag, jos ne tik padės nepamiršti dovanų, kurias dar turi nupirkti, bet ir suplanuos bei apskaičiuos biudžetą.
Nepamiršk - planavimas yra labai svarbus dalykas, kuriam reikia skirti nemažai laiko. Padrikai surašyti darbai neduos jokios naudos, tai turi būti kokybiškai ir apgalvotai atliktas darbas.

Antras žingsnis - pagerink efektyvumą.

Kad geriau ir greičiau įsisavintum medžiagą, turi pasirinkti tinkamą mokymosi vietą. Tavęs negali blaškyti garsai ir kiti aplinkos veiksniai.
Mityba taip pat turi būti subalansuota. Negali trūkti jokių medžiagų, reikalingų organizmui. Nepamirš, jog dabar yra tamsusis metų laikas, kai mūsų organizmas reikalauja ypatingos priežiūros, be to šis neramus laikotarpis prieš šventes atima daug jėgų, todėl mityba turi būti tinkama ir subalansuota.
Kad ir kaip lėktum, mankštai bent dvidešimt minučių tikrai surasi. Kartai ir man pačiai sunku prisiversti pasportuoti, tačiau primenu sau, jog tos dvidešimt minučių pagerins mano dieną ir tapsiu efektyvesnė, linksmesnė ir energingesnė, taip tampa daug lengviau pradėti dieną su mankšta.
Ir svarbiausia - nepamiršk skirti pakankamai laiko miegui!


Trečias žingsnis - laisvalaikis.
Laisvalaikis yra labai svarbus. Pastebėjau, kad dabar vienintelis laisvalaikis, kurį sau leidžiu, yra miegas, o ir jis jau tampa per didelė prabanga. Tačiau pajutus pirmus beprotystės požymius sustojau ir sudėliojau prioritetus iš naujo. Juk svarbiausia, kad būčiau laiminga, pailsėjusi ir atsipalaidavusi, o tada ir darbai ir visas tas šventinis chaosas nebebūna toks baisus. Dabar stengiuosi daugiau laiko skirti sau ir pasilepinu karšta vonia, skaniais ir visaverčiais pusryčiais, bei gera knyga.


Svarbiausia yra nepamiršti, kad gyvenimas pilnas netikėtumų ir kai ko negalima suplanuoti, tačiau gera savijauta bei nuotaika padeda viską įveikti. O kaip jūs išgyvenate šventinį chaosą ir viską suspėjate?


1 Komentarai

  1. Tikrai ne kiekvienas sugeba išgyventi šį chaosą, ypač kalbant apie dovanų pirkimą :)

    AtsakytiPanaikinti