Kaip pasiruošti kontroliniui?

Ar kada esate susidūrusios su daugybės kontrolinių probema? Atrodo, laiko pasiruošti mažai, o kontrolinių pilna tarsi iš gausybės rago. Kaip nepasimesti visoje toje jūroje ir sėkmingai išbristi? Pateiksiu keletą patarimų, kaip aš ruošiuosi kontroliniams darbams.

 • Pradėk ruoštis kontroliniui bent dviem dienom prieš rašymą
  Patarčiau pasiskirstyti krūvį maždaug tolygiai dienų skaičiui, o paskutiniąją dieną pasidaryti tarsi skyriaus, iš kurio rašote, apibendrinimą. Tarkim, mokytoja pasako, jog ketvirtadienį rašysite kontrolinį, o dabar pirmadienis. Jau šiandien pasiskaityk bent 1 - 2 skyriaus temas, taip tikrai neapsunkinsi minčių, o  ir paskutiniąjai dienai nepasiliksi krūvos skyrelių.
 • Pasidaryk trumpą konspektą
  Gai pasidaryti nedidelį konspektėlį, daug žmonių turi rašomąją atmintį, tad tas tikrai padės tau prisiminti tai, ką mokeisi. O ir be to, kaip viskas vienoje vietoje ir nereikia vertinėti knygos puslapių, yra žymiai patogiau.

 • Padėk telefoną kuo toliau nuo savęs
  Tikrai, kai mokaisi, geriau tikrai neturėk savo telefono su savimi, nes jis išbalškys tavo dėmesį. Tai tas parašo, tai anas, tai gauni kažkokį pranešimą... Viskas baigsis taip, jog rankose turėsi nebe knygą, o telefoną. Taip pat reiktų vengti pašalinių garsų, nes jie išblaško mintis, ir netyčiomis prigausi pačią save jog skaitai tą patį sakinį jau rečią kartą.

 • Pasitikėk savimi
  Moksliškai yra įrodyta, jog teigiamas nusiteikimas duoda geresnius darbo vaisius. Šanlin blogas mintis ir pirmyn pasitikėjimo savimi link! Pati dažnai ateidavau į kontrolinius visa pikta ir nelaiminga, galvojau, jog nieko gero neparašysiu, bet dabar stengiuos mąstyti tikrai pozityviau, ir patikėk, tas padeda!

 • Išsimiegok
  Kad ir kaip nuobodžiai tai skambėtų, miegas atpalaiduos tavo smegenis ir tu geriau įsisavinsi išmoktą medžiagą. Žinau, kartais ( o gal ir dažnai) taip norisi "pachatinti" naktį! Geriau per ilgai neužsibūk ir išsimiegok bent 7 valandas.6 Komentarai

 1. Temą išsirinkai neoriginalią, padarei kelias gramatines klaidas ir labai trūko pabaigos.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Viskas labai gerai. Nereikia tiek daug kritikos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pasirinkai jau N kartų apkalbėtą ir aprašytą temą. Tiesą sakant asmeniškai nelabai ir tikėjausi, kad bus pasakyta kažkas naujo. Šiame portale apie tai straipsnių tikrai daug, todėl pasakyti kažkada naujo sunku. Taip pat norisi ilgesnių ir išsamesnių straipsniu :) Sėkmės .

  AtsakytiPanaikinti
 4. perskaičius aplankė jausmas, kad tik pradėjai ir jau baigei. :D perskaičiusi aš dar 5 patarimus sugalvojau nuo savęs. juk ir aš kažkada rašiau kontrolinius, o ir tu juos rašai. tai tikrai dar yra keletas gudrybių, kurios padeda jam pasiruošt. labai atmestinai pažiūrėta į temą. nors ji ir N kartų apkalbėta, kaip kad kažkas minėjo, net ir tokią temą galima paverst nauju ir negirdėtu. tam tik reikia laiko ir noro.

  AtsakytiPanaikinti