Karaokė. Ar viską apie ją žinai?

Turbūt ne kartą esi girdėjusi žodį karaokė.
Šiais laikais tai - viena populiariausių pramogų. Karaokės kanalų nestinga youtube'je, yra nemažai jos barų. Tačiau ne visi žino, iš kur ji atsirado, kas ją sukūrė ir kodėl ši pramoga taip išpopuliarėjo. Tad pasidomėkime šia pramoga iš kitos pusės.


 Karaokė sukūrė japonų būgnininkas Daisuke Inoue, kai nuolatiniai jo gerbėjai paprašė įrašyti jiems savo pasirodymus, kad jie galėtų dainuoti komandiruotėse. Pastebėjęs puikią verslo idėją, Daisuke sukonstravo garso įrašymo aparatą, grojantį dainą už 100-o jenų monetą (0,75 centai). 
 Būgnininkas buvo ne tik išradingas, verslus, bet ir protingas. Jis savo mašinų nepardavė, o nuomojo jas. Pramoga buvo pripažinta madinga, tačiau per brangia. Kodėl? Visų pirma, jai trūko tokios gyvos atmosferos kaip tikruose pasirodymuose. Antra, tais laikais galėjai pavalgyti priešpiečius už 250 jenų, tad labiau apsimokėjo daugiau pavalgyti, nei padainuoti. 
 Dasuke niekad nepasivargino patentuoti savo išradimo, nes taip jis prarastų šansą tapti vienu iš turtingiausių japonų. Karaokės patentas priklauso filipiniečiui Roberto del Rosario, kuris išvystė ,,dainavimo kartu" sistemą. 
 1990 - 2000 karaokė išpopuliarėjo likusioje Azijos dalyje, JAV, Kanadoje, Australijoje bei kitose Vakarų šalyse. Kadangi atsirado daugiau muzikos, pritaikytos karaokės aparatams, verslininkai įžvelgė galimą jos naudą barams ir naktiniams klubams. Tokių     Vienas pirmųjų karaokės automatų           barų ir klubų nemažai yra ir šiandien.

Kokios karaokės populiarios skirtingose kultūrose?

Azija
 Azijoje populiarios vadinamosios ,,karaokė dėžės". Tai nedidelis kambarėlis su visa karaokės įranga, ją galima išsinuomoti pusvalandžiui ar valandai. Tokio tipo vietos dažniausiai yra komercinis verslas, o kai kuriose netgi siūlomi įvairūs patogumai, pavyzdžiui maistas. Kituose tradiciniuose kinų restoranuose yra ,,Mahjong - karaokės kambariai", kuriuose vyresnieji žaidžia žaidimą mahjong, o januoliai dainuoja.

Šiaurės Amerika ir Europa


Čia karaokė dažniausiai dainuojama specialiuose baruose, restoranuose ar klubuose, turinčiuoseįrangą tam, kad žmonės galėtų dainuoti. Nuolatiniai lankytojai gali dainuoti veltui, o verslininkai uždirba iš parduotų užkandžių bei gėrimų. Kartais pasitaiko atveju, kai norintieji dainuoti turi sumokėti už kiekvieną dainą. Abu variantai pelningi, nes savininkai neturi rengti vakaro programos ar samdyti dainininko.Karaokė Lietuvoje

 Kai XXI a. karaokė jau buvo išpopuliarėjusi beveik visame pasaulyje, pas mus revoliucija neįvyko. Bet baigiantis mūsų amžiaus pirmajam dešimtmečiui paaiškėjo, kad vis dėl to lietuviai mėgsta karaokę, o Facebook'e pradėjo burtis jos gerbėjai. Lietuvoje taip pat rengiamas karaoke čempionatas, kurį organizuoja įmonė ,,Karaokemanija". Lietuvoje populiaru karaoke dainuoti namuose, baruose, renginiuose, ar kituose pasilinksminimuose. O ,,Telia" televiziją siūlo karaokės pramogą savo vartotojams.

 Įdomu

• Kai 2006 m. grupė ,,Lordi" laimėjo Euroviziją, daugiau nei 80 000 žmonių vienu metu dainavo
karaoke pagal dainą ,,Hard Rock Hallejujah"

• 5 populiariausios karaoke dainos: Summer nights - Grease, Let it Go - Idina Menzel, Sweet Caroline - Neil Diamond, Billie Jean - Michael Jackson ir Bohemian Rhapsody - Queen

• Karaoke pasaulio čempionatai rengiami iš tiesų. Šiais metais jis vyko netoli mūsų, Suomijoje, lapkričio mėnesį

• Išvertus iš japonų kalbos karaokė reiškia ,,tuščias orkestras"


 Nors ir ne taip sena, karaokė yra tikrai populiari. Mokyklose rengiami karaoke konkursai, kaip jau minėjau yra ir čempionatų. Gal tu žaviesi karaoke, mėgsti ją ir esi dalyvavusi kokiuose konkursuose? Pasidalink savo patirtimi, papasakok kaip sekėsi.
2 Komentarai

  1. Pati labai mėgstu dainuoti karaoke su draugėmis, todėl buvo įdomu sužinoti kąžką apie ją daugiau

    AtsakytiPanaikinti