Kas aš esu? Tiksliukė ar humanitarė?


Kas aš esu? Tiksliukė ar humanitarė? Klausimas, kuris kamuoja nemažai žmonių, kurie turi talentų šioms dviems sritims, todėl išsirinkti vieną yra sunku. Tačiau pasitaiko ir tokio tipo žmonių, kurie žino, kas jie yra iš tiesų ir jiems nereikia savęs ieškoti, tačiau šiandien mes ne apie juos, šiandien mes apie pasimetusiuosius. 


1 BŪDAS: ASMENYBĖS NUSTATYMO TESTAI
Kartais, atrodo, nebežinai, kas esi. Ir tai yra visiškai natūralu! Nei vienas žmogus šitoje didelėje planetoje nebuvo iš to paties molio nulipdymas. Į mūsų esybės lipdymą įsitraukė ir kitos medžiagos, pavyzdžiui, geležis, kad būtume stipresni ir auksas, kad spindėtume. Aišku, kalbu perkeltine prasme, tačiau giliai pagalvojus šia prasme pasakomas labai svarbus aspektas. Nei vienas žmogus nėra apibrėžtas savybėmis, pavyzdžiui: jeigu tu esi tyli, nereiškia, kad negali garsiai šaukti ir imti vadovauti arba, jeigu tu visada vadovauji, nereiškia, kad negali užsidaryti savyje. Tokios gyvenimo akimirkos priverčia pagalvoti ar aš iš tiesų esu tokia, kaip apie save galvoju? Gal tik išsigalvoju, kad tokia esu? Abejonėms sulaužyti siūlyčiau išbandyti padaryti asmenybės testą. Šis puslapis, suteikiantis galimybę nusistatyti savo asmenybę, yra vienas iš geresnių, nes pateikia informaciją apie jūsų charakterį, pasiūlo profesijų, perteikia santykius su kitais ir t.t. 
Nusistačius asmenybės tipą ir žvilgtelėjus į rezultatus yra gana paprasta matyti, kuri pusė tau labiau tinka ir, aišku, gali susižinoti papildomų niuansų apie save. 


2 BŪDAS: IŠSIAIŠKINK, KAS TAU LABIAUSIAI PATINKA
Tikriausiai vienas iš paprasčiausių būdų išsiaiškinti, kuri pusė, humanistės ar tiksliukės, yra tavoji, nes jos abi labai skiriasi, todėl atsakymą rasti nebus sunku. Paprasčiausiai pasiimk popieriaus lapą, perskirk į dvi dalis ir griebusi pieštuką imk rinkti teiginius į savo humanistės pusę (1 popieriaus dalis) ir tiksliukės. Kad būtų lengviau, apačioje pateikta šiek tiek idėjų tarp ko gali rinktis. Pabaigoje tiesiog pažiūrėk, kurioje pusėje teiginių yra daugiau ir gerai apmąstyk ir išanalizuok savo pasirinkimus.

Tau patinka, kai atsakymus sugalvoti reikia pačiai:Tau patinka, kai atsakymus gali rasti šaltiniuose
Tu renkiesi kūrybinį darbą (sukurti, nupiešti, parašyti):Tu renkiesi tikslų darbą (ištirti, apskaičiuoti, rasti)
Tu nekenti būti įsprausta į rėmus:Tau patinka, kai tiksliai žinai, ką turi padaryti
Tu renkiesi kūrybinę laisvę:Tau patinka, kai tiksliai žinai, ką turi padaryti
Dažnai klausai širdies:Vadovaujiesi logika
Dažnai pagauni save svajojant:Tavo galvoje dažnai sukasi tikslios ir paremtos mintys (žiūri į vandenį ir galvoji apie jo chem. formulę)
Tu nekenti planuoti savo laiko, laisvalaikio ir t.t.:Tavo laikas suplanuotas, mėgsti tvarką, kai žinai, ką ir kada turi padaryti
Tu nekenti skaičių:Tau patinka skaičiai
Tau nelabai svarbu ar žmonės kalba argumentuotai, svarbu, kad nuoširdžiai:Nekenti, kai žmonės kalba neargumentuotai ir nesiremia niekuo
Tavo sąsiuvinio paraštėse pilna pačios pieštų miniatiūrų:Tavo sąsiuvinio paraštėse pilna pastabų, minčių, terminų
Dievini literatūrą, kalbas, dailę ir muziką:Mieliau renkiesi biologiją, matematiką, chemiją ar fiziką
Ir taip toliau. Sąrašą gali tęsti be galo ilgai.


3 BŪDAS: PASIDOMĖK PROFESIJOMIS 
Pirmas dalykas, kurį turi suprasti, kad imti domėtis profesijomis niekada nėra per vėlu ar per anksti. Net jeigu tau ir 11, tu jau gali imti ieškoti ir bandyti suvokti, ką tu nori veikti gyvenime. Prieikime prie kito dalyko. Kaip domėjimasis profesijomis gali padėti nustatyti ar aš tiksliukė, ar humanitarė? Visų pirma - kiekviena profesija turi savo sritį, pavyzdžiui: ekonomistams literatūra tikrai nėra tai, kuo remiasi specialybė, o žurnalistams skaičiuoti tikrai nėra svarbiausia (nesakau, kad to nereikia, tačiau specialybė nėra susitelkusi į tą sritį). Kiekviena profesija susitelkia į savo sferą ir būna joje visą laiką, aišku, kartais peržengdama komforto ribą. Jeigu esi išsirinkusi kažkokią profesiją, pasidomėk, kokioje sferoje ji yra susitelkusi. Jeigu jai reikia gamtos mokslų, aišku, kad tai bus tiksliukės profesija, o jeigu priešingai - humanitarės. Išsiaiškink, kas tave domina labiausiai, ką darai su malonumu. Svarbiausia yra žinoti veiksnius, kurie tau kelią malonumą ir kurie tave erzina. Sužinojus tai yra gana lengva priskirti sau rolę gyvenime.

4 BŪDAS: TAVO LAISVALAIKIS DAUG PASAKO APIE TAVE
Gana paprastas būdas, tiesa? Iš tiesų gal kai kam net atrodo, kad jo čia nereikia, tačiau pažvelkime šiek tiek kitu kampu. Situacija tokia: esi puiki matematikė, kuriai patinka skaičiuoti, pirmiausiai atlieki matematikos užduotis, su malonumu ieškai visų x ir y ir laisvalaikiu mėgsti rašyti straipsnius, eilėraščius ir tau kyla klausimas „Kas tada aš esu?“. Pažįstama situacija? Iš tiesų tam, kad nuspręstum iš savo praleidžiamo laiko apie save, turi išsiaiškinti savo prioritetus, kam daugiausiai ir su malonumu atiduodi savo laiką. Galbūt nagrinėti istorijos šaltinius renkiesi dažniau ir tau tai patinka dažniau daryti nei sukti galvą dėl molinės koncentracijos? Tad net neabejok, kad humanitarės karjera tau tinka kur kas labiau ir džiugins žymiai daugiau nei tiksliukės! Juk rasti sau patinkantį kelią yra svarbiausia, o tam tereikia išmokti save panagrinėti.


Ieškoti savęs tikrai nėra lengva, reikia bręsti, augti, o kuo daugiau užaugi, tuo darosi šiek tiek lengviau matyti tai, kas tau sekasi ir kas nesiseka. Aišku, viskas pasiekiama įdedant daug darbo, tačiau tai nėra pats lengviausias gyvenimo kelias, jeigu jis tau nėra mielas. Viršuje pateikti keturi būdai, kurie detaliai nagrinėja savęs pažinimą, kuris, deja, kiekvienam yra labai asmeniškas ir neretai neužtenka net to. 
Kalėdų proga linkiu visoms rasti save, tapti savęs geriausia versija ir, aišku, įkvėpti motyvacija kitus, nes tai yra nepaprasta jėga, kuri daro žmones geresnius, o jums suteikia jėgų. 


8 Komentarai

 1. Vienas įdomesnių straipsnių. Pati esu humanitarė, nes viskas kas siejasi su matematika man nepatinka, tačiau išties daug žmonių, kurie nežino kokiam tipui save priskirti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas, smagu, kad žinai, kas tu esi! Kur kas lengviau pasidaro gyventi, nebesiblaškai į visas puses... Sėkmės!

   Panaikinti
 2. Tikrai labai įdomus straipsnis! Aš humanitarė:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. ačiū tau! perskaičiusi straipsnį susimąsčiau apie kitokius savęs analizavimo aspektus, apie kuriuos dar nebuvau pagalvojusi. šiuo metu esu labai pasimetusi tarp tiksliųjų ir humanitarinių mokslų, pakankamai gerai sekasi abu, tačiau turbūt labiau linkstu prie humanitarinių.:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas, Rusne! Smagu sulaukti Tavo komentaro. Sėkmingai ir toliau ieškok savęs, juk tai svarbiausia ;)

   Panaikinti
 4. Labai dėkoju tau už šį straipsnį! Nors abi šios sritys man panašiai sekasi, bet tavo straipsnio pagalba supratau, kad šiek tiek mano stipresnė pusė yra tiksliukės :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkoju, Lina, už tavo nuomonę. Sėkmės stengiantis įsikibti į savjąją pusę!

   Panaikinti