Kas yra hena tatuiruotės ir iš kur jos kilusios?   Dauguma esame matę (nuotraukose ar realiai) įvairių Hena tatuiruočių. Šis kūno dalių puošimas yra kilęs iš Indijos, tačiau vis dažniau naudojamas ir vakaruose. Deja, dauguma žmonių, turinčių šias tatuiruotes, dažnai nežino jų reikšmės ar net jų kilmės ir istorijos. Taigi, kas yra Hena tatuiruotės ir kokia jų reikšmė?

Hena tatuiruotės – tai rankų arba kojų puošimas, kilęs iš Rytų kultūros. Šios chna tatuiruotės – gero linkėjimas. Kiekvienas tokiose piešiniuose pavaizduotas ženklas turi savo prasmę. Net sakoma, jog žmogus piešiantis chna koduoja jose savo nuotaiką ir sėkmę. Daugumoje religinių kultūrų chna simbolizuoja laimę, gėrį, sėkmę, aistrą ar seksualumą. Pavyzdžiui, jeigu piešiami vingiai – linkima meilės, jeigu lašeliai – tai lietus, žemė, duodanti daug derliaus, vadinasi, taip užkoduojama sėkmė, klestėjimas… dar piešiamos bangos, gėlės – Dievo kūrinijos grožis ir stebuklingumas.
  Priklausomai nuo to, kur yra piešiama tatuiruotė, priklauso ir jos reikšmė. Turintys chna ant rankų gali gauti palaiminimus ar apsaugas arba tiesiog atlikti dekoratyvinio
dizaino paskirtį. Tačiau kai chna piešiama ant kojų, tai turi stiprią dvasinę reikšmę. Nes visi raštai sujungia žmogaus dvasią, protą ir kūną žemėje, o tai induizmo religijoje vieni svarbiausių dalykų.

   Pati chna pasta yra pagaminta iš sutrintų chna augalo lapų – krūmo, augančio sausose ir drėgnose vietose. Jis naudojamas daugiau nei 60 šalių tūkstančius metų. Nors apatinė augalo dalis puikiai tinka plaukų priežiūrai, geros odos būklės palaikymui, viršutiniai Lapai geriausiai tinka chna dažams gaminti.

   Rytų šalių religijose vis dar išlikusi tradicija šiais sudėtingais piešiniais puošti kūną prieš merginos vestuves. Tokiu būdu visos šeimos moterys palinki sėkmės ir laimingos santuokos. Induizmo religijoje dieną prieš vestuves moters rankos ir kojos iš puošiamos sudėtingais chna raštais. Dažnai tatuiruotėse būna paslėpti jaunavedžių inicialai. Vieni daugiausiai naudojamų raštų yra lotoso žiedai, drambliai, povai. Henos paskirtis – moters idealizavimas. Merginai nebūdavo leidžiama dirbti iki santuokos ir po
jos tol, kol visi raštai nenusitrina nuo rankų. Iki pat šių dienų Hena tatuiruotės atlieka svarbų vaidmenį tokiose valstybėse kaip Turkija, Irakas, Siaudo Arabija. Beje, sakoma, jog kuo ryškesni chna raštai ant merginos rankų, tuo labiau jos anyta ją mylės.


   Na, o dabar eikime prie šių gražių piešinių istorijos. Iš tiesų pirmą kartą chna dažų pėdsakai buvo aptikti 1400 m.pr.Kr. ant faraonų rankų, kojų ir veido. Nors visi tikina, jog Hena tatuiruotės yra kilusios iš Indijos, tai nėra tiesa. Mat tikra jų atsiradimo vieta nėra žinoma. Manoma, jog šios tatuiruotės galėjo kilti iš į Indiją atėjusių mongolų papročių.

   Taigi, chna tatuiruotės ne tik gražiai atrodo, bet ir turi didelę reikšmę pačiam žmogui. Na, o jūs ar norėtumėte savo kūną papuošti šiuo nepaprastai gražiu ir sudėtingu piešiniu, išsilaikančiu apie dvi savaites ant jūsų kūno?

9 Komentarai

 1. Aš turbūt nenorėčiau, nebent vieną kartą, vien tam, kad išbandyčiau kaip tai atrodo ar jaučiasi. Tiesiog Lietuvoje, tai labai atkreiptų žmonių dėmesį,kas man nepatiktų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, mano nuomone, būti kitokiu ir išsiskirti iš minios nėra blogai, bet tai tik mano nuomonė, o išbandyti tikrai patariu! :)

   Panaikinti
 2. Aš turbūt nenorėčiau, nebent vieną kartą, vien tam, kad išbandyčiau kaip tai atrodo ar jaučiasi. Tiesiog Lietuvoje, tai labai atkreiptų žmonių dėmesį,kas man nepatiktų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pasirinkta įdomi tema, nes jau seniai neprisiruošiu pasiskaityti apie tai. Man hena atrodo labai įdomiai ir tikrai kada nors norėčiau išbandyti.
  Puikus straipsnis, šaunuolė!
  Sėkmės rašant kitus :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū! Iš tiesų šios tatuiruotės atrodo laibai gražiai ir tikrai patariu išbandyti! :)

   Panaikinti
 4. Tikrai mielai išbandyčiau, nes man asmeniškai labai gražu. Įdomi tema, šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tai nepaprastai gražios tatuiruotės, kurios yra ne tik papuošimas, bet dar kažką reiškia. Tai man duoda dar kažkokio susižavėjimo jomis. Tikrai kada nors norėčiau pasidaryti tokią tatuiruotę :)

  AtsakytiPanaikinti