Laimė pagal danus: hygge.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hygge pinterest“


      Pagal įvairius tyrimus ir apklausas, Danija užima aukštą vietą pagal laimingų žmonių skaičių. Iš vienos pusės, tai gana keista: juk oras Danijoje nėra pats šilčiausias, o ir Saulės ne per daugiausiai. Būtent todėl Danijoje atsiradusi hygge filosofija tampa vis populiaresne pasaulyje. Manau, ji aktuali     ir mums: juk kai už lango niūru ir šaltam, norisi save kažkaip pralinksminti ir nudžiuginti.
          Tiesioginio žodžio hygge vertimo nėra, tačiau jis iš esmės reiškia jaukumą ir laimės pojūtį, mėgavimąsi šia akimirka. Pati žinomiausia knyga apie šį gyvenimo būdą - Meik'o Wikking'o "Mažoji laimės knyga. Hygge. Gyvenimas pagal danus". Hygge - tai gyvenimo būdas, o jo pagrindinė esmė yra jaukumas, teigiamos emocijos ir šilti santykiai su aplinkiniais. Ši filosofija skatina susimąstyti, būti čia ir dabar nuolat skubančiame pasaulyje, kuriame realūs santykiai užleidžia vietą virtualiems, kuriame vis rečiau randame laiko tiesiog pabūti ir pasikalbėti. Prisimink, kada paskutinį kartą vakarieniavote visa šeima ir tiesiog kalbėjotės vieni su kitais, be televizoriaus ar telefonų?
      Hygge siūlo atkreipti dėmesį į tikrus dalykus, kurie daro mus laimingus. Visų pirma, kurk jaukumą ir grožį aplink save. Tegul tave supa paprasta, jauki ir kartu stilinga aplinka, kurioje jausiesi saugiai ir kurioje norėsi būti, ilsėtis, kurti, bendrauti. Labai svarbios žvakės, kuo jų daugiau, tuo geriau. Rinkis natūralias, jei mėgsti, kvapiąsias. Apskritai kalbant apie šviesą, hygge skatina atsisakyti pernelyg ryškios ir dirbtinos šviesos. Kambaryje sukurk kelis šviesos centrus, tačiau šviesa turi būti švelni, kiek išsklaidyta, ji turi nuraminti ir suteikti jaukumo įspūdį, jokiais būdais ne erzinti ar sudirginti. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hygge candles“  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hygge candles“

      Kalbant apie interjero dizainą, yra trys raktiniai žodžiai, apskritai apibūdinantys hygge: paprastumas, jaukumas, stilingumas. Atkreipk dėmesį į natūralias medžiagas ir tekstūras. Pastelinės, neutralios spalvos, mediena, jaukūs pledai iš švelnios medžiagos, daug pagalvėlių, minkštas kilimas, ant kurio taip ir norisi atsistoti basomis, dėmesys detalėms, kuriančioms namų jaukumą: gėlės, šeimos nuotraukos mieluose rėmeliuose, namų aromatas, smilkalai... Variantų labai daug, tik nebijok bandyti. Įdėk šiek tiek pastangų, juk tavo namai - tai erdvė, kurioje turėtum jaustis geriausiai ir į kurią visada norisi grįžti. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hygge home“

       Pats svarbiausias dalykas hygge - tai santykiai su kitais. Juk tai svarbiausia, ką turime gyvenime. Todėl puiku, jei visa šeima kartu paruoštumėte vakarienę. Tai bus puikiai praleistas laikas drauge. Beje, maistas neturi būti įmantrus. Paprasti, skanūs ir sotūs patiekalai, naminis pyragas, kakava... Žodžiu, tai, kas suteiks teigiamų emocijų ir leis pasijausti jaukiai. Praleiskite vakarą be telefonų ir interneto. Pažiūrėkite filmą, paskaitykite knygą ar pavartykite senus šeimos nuotraukų albumus, prisiminkite linksmų istorijų, kurios nutiko jūsų šeimos gyvenime... Tokie dalykai suartina. Tiesiog mėgaukis maistu, aplinka, bendravimu. Beje, artėja Kalėdos - šeimos šventė, todėl siūlau tau priimti iššūkį: ar galėsi per šias Kalėdas visą savo laiką ir dėmesį skirti savo šeimai ir mylimiems žmonėms. Kalėdos be telefono, kompiuterio ir socialinių tinklų, ką manai? 

Susijęs vaizdas  Susijęs vaizdas


Tavo hygge iššūkis:
1. Išjunk telefoną prieš miegą.
2. Pavakarieniauk su šeima ar draugais žvakių šviesoje.
3. Iškepk tortą.
4. Išeik pasivaikščioti po miestą be telefono. 
5. Pagamink sveiką vakarienę su savo mylimiausiais.
6. Paskaityk gerą knygą.
7. Daugiau natūralios šviesos - atidenk žaliuzes.
8. Uždek žvakes ir surašyk dalykus, už kuriuos jautiesi dėkinga.
9. Susisupk į minkštutėlį pledą ir pažiūrėk savo mėgstamą filmą. 
10. Ramiai atsisėsk ir stebėk saulėlydį. Arba saulėtekį. 

Labai norėjau praskaidrinti Jums dieną ir įnešti šiek tiek šilumos ir šviesos į Jūsų kasdienybę. Labai lauksiu atsiliepimų apie straipsnį, o gal kuri nors iš Jūsų jau išbandė hygge

Meilės, šilumos ir jaukaus švenčių laukimo.
0 Komentarai