Naujieji septyni pasaulio stebuklai: Maču Pikču


Turbūt daugeliui Maču Pikču asocijuojasi su prarastuoju inku miestu. O ką dar žinome apie šią vietovę? Taigi šiandien siūlau plačiau susipažinti su šiuo naujuoju pasaulio stebuklu. 

Inkai 
83 Unreal Places You Thought Only Existed in Your ImaginationPirmiausia, reikėtų išsiaiškinti, kas buvo inkai ir kaip jie susiję su Maču Pikču. Tai tauta, gyvenusi šiame nuostabaus grožio kampelyje. Inkai garbino gamtą, saulę, todėl ir savo namus bei šventyklas statė kuo arčiau dangaus. Inkai garsėja savo pranašystėmis, protu (ožkos organų pagalba nustatydavo žmonių ligas, nuspėdavo orus) ir ... dingimo istorija. Įdomiausia tai, kad 1532m. visi šios vietos gyventojai paslaptingai dingo. Priežastis iki šiol nėra žinoma. Atradus šį miestą, jis tuščias nebuvo, ten gyveno trys ūkininkų šeimos. Tiesa, inkai garsėja ir įdomiais aukojimo ritualais - jie aukodavo merginas, nes tikėjo, kad moteriškos lyties kraujas patręšia žemę, atneša dievų malonę. 


llama pictures,funny llama,cute llama,llama cartoon,cartoon llama,pictures of llamas,funny llama pictures,llama funny,ugly llama,llama images,funny llama pics,llama animal,llama pics,llam,cute llamas,llama eyes,llama pictures funny,llama picture,llama transparent,images of llama,funny llamas,fluffy llama,picture of a llama,llamas pics,picture of llama,llamas eyes,llama photos,llama background,llama head,pet llama,llama baby,llama pic,lamma animal,llama clipart black and white,christmas llama picPrarastas inkų miestas 
Ši vietovė dar vadinama miestu, remiančiu debesis, mat yra įkurta 2350m virš jūros lygio. Peru esantis miestas kasmet pritraukia daugybę tūkstančių lankytojų, kurie trokšta pasimėgauti atsiveriančiais vaizdais nuo kalno viršūnės. Žinoma, kol užlipsite, gali tekti ne kartą sustoti įkvėpti, bet šalies kultūros ministerija pritaikė šį inkų palikimą turistams: įrengti šių dienų laiptai. Jeigu išsiruošėte kopti į kalnus, jus čia pasitiks "kelionės bendražygiai" ir šįkart kalbu ne apie gidus, bet apie lamas. Jos nieko netrukdamos vaikšto inkų mieste ir pasisotina turistų sumuštiniais bei kitais jų atsineštais gardėsiais. Tad prieš išsiruošiant į kalnus siūlau pasirūpinti sumuštiniais ne tik sau, bet ir joms. 

spūdingos architektūros ir statybų šedevras
Atsižvelgiant į tai, kad miestas įkurtas maždaug XVa., jį galima vadinti vienu įspūdingiausių statinių. Reikia atsižvelgti į tai, kad visi statiniai - inkų rankų darbas. Luitai sutvirtinti be jokio cemento, neįtikėtino dydžio akmenys sunešti vien rankų pagalba. Miestas iškaltas tiesiog kalnuose. O laiptai - kauptukų pagalba. Skamba neįtikėtinai, tiesa? Kaip ir daugelyje tokių istorijų, yra manoma, kad tai - ne vien inkų darbas, žmonės mano, jog prie šitų statinių prisidėjo ir ateiviai. 

Slaptas muziejus
Kadangi šiame mieste nėra jokios turistams skirtos informacijos (manau, mes visi pratę prie turistų informacijos langelių keliaujant), ją galima rasti muziejuje. Atrodo visai paprasta, ar ne? Tik yra viena detalė: šis muziejus dažnai vadinamas slaptu, nes nėra taip lengva jame apsilankyti, kitaip tariant, jį rasti. "Informacinis langelis" įsikūręs atokiausioje Maču Pikču vietoje, o kelionė truks maždaug pusvalandį. 

  A striking sunset over the Lost City of the Incas; this sacred site was built in the 15th century at the height of the Incan empire. Artist: Galen Rowell Title: Sunset Over Machu Picchu, Peru Product Keletas taisyklių, kurias pravartu žinoti keliaujant
 1. Ribojamos įėjimo valandos: nuo 6 valandos ryto iki vidurdienio arba nuo vidurdienio iki 6 valandos vakaro. 
 2. Ribojamas lankytojų skaičius: ne daugiau kaip 2500 parduotų bilietų per dieną.
 3. Į vidų galima patekti tik su oficialiu gidu, kuris gali būti atsakingas tik už 16 turistų.
 4. Jokio maisto, gėrimų, muzikos instrumentų, vaikiškų vežimėlių, trikojų stovų fotoaparatams.
 5. Merginos, dėmesio: jokių raudonų suknelių ir aukštakulnių.
   
  O ką tu manai apie Maču Pikču? Gal esi čia buvusi? O gal tai tavo svajonių šalis? Pasidalink pastebėjimais ir įspūdžiais komentaruose.
   

2 Komentarai

 1. Tikrai įdomus straipsnis, sužinojau naujų ir stebinančių dalykų! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Atrodo tikrai stebuklinga vieta. Būtų nerealu gyvai viską pamatyti :)

  Įdomi tema, reiktų padirbėti su įžanga, bet šiaip neblogai :)

  AtsakytiPanaikinti