Rojaus kampeliai Žemėje

 Mūsų Žemė graži vien tuo, kad čia yra gyvybė, vanduo ir žaluma. To užtenka gyvūnams, žuvims, paukščiams, bet žmonėms to per mažai. Jie nori ypatingai gražių vietų. Tokių, į kurias nuvykęs nenorėtum išeiti. Kai kurias iš jų suformuoja pati gamta, prie kai kurių prisideda žmogaus rankos. O kokios gi vietos gražiausios, labiausiai užburiančios bei unikaliausios?

Kawachi Fuji gėlių sodas (Visterijos tunelis)


 Kawachi Fuji sodas yra Japonijoje, Kitakyushu vietovėje.Šią vietą pasaulyje išpopuliarino Visterijos tunelis. Šis tunelis - stulbinantis pėsčiųjų takas suformuotas iš gėlių. Lankytojus jis beveik visą pavasarį ir vasarą  džiugina milijonais spalvotų ir kvapnių žiedų. Pradėję eiti šiuo tuneliu lankytojai visuomet nori pamatyti, kas gi jo gale. Visą šį stebluką sukuria lašelis žmogaus darbo ir daug daug gamtos - milijonai glicinijų kekių ir konstrukcijos, nuo kurių jos krenta lyg vandens kriokliai. Šie ,,kriokliai" pavasarį ir vasarą pražysta balta, žydra, violetine, mėlyna, bordine, rožine bei purpurine spalvomis.Pragaro vartai (Darvazos krateris)

 Viena Turkmėnistano pažibų - Darvazos krateris, žiojintis Karakumų dykumoje. Nors šios vietos ir nepavadinsi Rojaus kampeliu, vis dėlto ji yra labai unikali. O atsirado jis visiškai netikėtai: 1971 sovietų geologams ieškant naftos. Jiems ėmus kasti gręžinį staiga 25 metrų spinduliu atsivėrė žemė. Su savimi ji ,,prarijo" ne tik visą įrangą, bet dar ir stovyklavietę. Bet duobė nebuvo tiesiog duobė. Pro įvairiausius jos plyšelius skverbėsi gamtinės dujos. Geologai nenorėjo visiškai nutraukti projekto, tad sumanė duobėje įžiebti degtuką, kad dujos sudegtų. Bet darbininkai neįsivaizdavo ten esant didžiulio dujo rezervuaro. Rezervuaras toks didelis, kad duobė dega ligi šiol, nuo jos atsiradimo praėjus jau 50 metų.


Baikalo ežeras

Baikalo ežeras - vienas garsiausių pasaulyje, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Neišdildoma įspūdį sudaro ežero dydis, gylis, vandens skaidrumas, jį supanti gamta bei vėjo genamų bangų mūšos. Ežero ilgis 636 kilometrai, plotis - 80 kilometrų. Dėl to šis ypatingas ežeras iš kosmoso atrodo trasi primerkta akis. Baikalas laikomas švariausius ežeru pasaulyje, jame yra penktadalis viso pasaulio gėlo vandens atsargų. Šis ežeras ypatingai gražus žiemą, kai aplink pilną sniego, o vandenį aptraukia nemažas ledo sluoksnis.


Pamukalė


Pamukalė - viena unikaliausių vietų žemėje. Čia kalcio oksido prisotintas vanduo tekėdamas kalno šlaitu per ilgą laiką suformavo akiai neįprastus, baltus terminius baseinus. Iš žemės gelmių besiveržiantis terminis vanduo tekėdamas palieka baltas kalcio nuosėdas, kurios formuoja įvarius baseinėlius. Atrodo, kad šis kalcis minkštas ir purus, it medvilnė. Būtent todėl ši vieta vadinama Pamukalė, kas išvertus reiškia ,,medvilnės pilį". O ant baseinėlių kraštų besiformuojantys stalaktitai primena baltą cukraus glajų. Vanduo gali būti melsvų arba žalsvų atspalvių, priklausomai nuo krentančios šviesos.


Žinoma, pasaulyje yra ir daugiau gražių bei unikalių vietų, tačiau mano manymu šios - pačios gražiausios. Gal tau pasisekė ir jau buvai kažkurioje iš šitų vietų? O gal dar tik planuoji jas aplankyti ar žadi įtraukti į savo planus? Pasidalink komentaruose!


4 Komentarai

 1. žiauriai faina, visas vietas būtų nerealu aplankyt!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu, kad būtų nuostabu aplankyti šias vietas! O labiausiai mane sužavėjo gėlių sodas...:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. man tai baikalas arba pamukalė yra kažkas vau, kažkas verto pamatyti

   Panaikinti
 3. Oho, iš tikrųjų tai be galo nuostabios vietos, apie daugelį iš jų neesu net girdėjusi :) bet labiausiai mane nustebino gėlių sodas-kanalas

  AtsakytiPanaikinti