Šinšila - pūkuota ir meili augintinė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „chinchilla“

Kaip smagu namuose turėti būtybę, kurią gali šiltai priglausti prie savęs ir paglostyti švelnų kailiuką ar stebėti ir grožėtis neatitraukiant akių, o gal kiauras dienas klausytis čirškavimų ir kalbų... Tai - mūsų mylimi augintiniai. Vienas iš įdomesnių - pūkuotukė šinšila. O ką verta žinoti, norint laikyti šį žvėrelį?


Šinšilų būdas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sinsila“Šinšilos - tai nepaprastai švelnūs, pūkuoti, mieli ir žavingi gyvūnai. Jie labai mėgsta aukštai šokinėti, laipioti, karstytis ir lakstyti. Tačiau tai vis dėlto yra graužikai, todėl nėra augintiniai, kurie ilgą laiką ramiai ištupės ant rankų, kelių ar ateis į lovą atsigulti šalia. Tai žvėreliai, kurie labai judrūs ir mėgsta laisvę. Savaime, laikui bėgant, jie pripranta, jaučia šeimininką ir reaguoja į savo vardą ar vieną kitą frazę. O tam, kad šinšilos atliktų daugiau veiksmų, tai yra noriai ateitų ant rankų, klausytų įvairių nurodymų ar atbėgtų pašaukus vardu, reikia gana daug darbo, pastangų ir laiko.

Reikmenys

zoomable
Druskos akmuo
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sinsilu akmuo“
Mineralų kreida
Visų pirma, šinšilai reikalingas aukštas ir didelis narvas. Kuo jis didesnis, tuo geriau, nes, kaip jau minėjau, gyvūnėliai yra labai aktyvūs. Narvą geriausia statyti prie sienos (ten šinšila jaučiasi saugiau) į sausą, šiltą vietą be skersvėjų. Narve turi būti lentynėlės, kliūtys ar kopėtėlės laipiojimui. Šiam gyvūnui reikia vietos pasislėpti ir ramiai tūnoti. Tai - didelis ir pritvirtintas narve namelis. Šinšilai reikia dubenėlio pašarui - ėdžių. Jos yra pritvirtinamos, pakabinamos narve. Taip pat reikalinga gertuvė. Ji tinkamiausia su rutuliuku, kurią reikia pripildyti vandeniu ir apvertus žemyn pakabinti prie narvelio. Dar gyvūnui reikia indelio šienui. Narve turi būti vieta, kur šinšila specialiame smėlyje "maudysis". Yra specialios maudyklės, tačiau puikiai tinka ir  3 litrų stiklainis. Taip pat yra specialūs papildomi dalykai, reikalingi šinšilos sveikatingumui. Tai skanėstas ant pagaliuko, mineralinė kreida dantims dilinti ir mineralams gauti, druskos akmuo taip pat mineralams pasisavinti ir švarios medžių šakelės sveikiems dantims išlaikyti.Priežiūra

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sinsilu akmuo“Šinšilos reikalauja nemažai priežiūros ir rūpesčio. Pašaro rekomenduojama įdėti 2 kartus per dieną, tačiau savo šinšiliukui įdedu 1 kartą ir jam tikrai pakanka. Šerti reikia kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Vandenį gertuvėje reikia keisti kas 3 - 5 dienas, o pačią gertuvę taip pat reikia laikas nuo laiko išplauti. Kasdien į stiklainį reikia įpilti specialaus smėliuko, reikalingo kailio priežiūrai, o gyvūnui "pasiturškus" jį išimti, o kai stiklainis su smėliu prisidergia, jį išplauti. Narvą reikia išvalyti kartą per savaitę, išplauti karštu vandeniu ir įpilti naujo švaraus kraiko. Taip pat kartais pūkuotuką reikia palepinti skanumynais, tačiau jokiu būdu nepiktnaudžiauti jais! Galima 1 - 2 kartus per savaitę duoti raziną ar riešutą. Šie skanumynai padeda šinšilai būti sveikesnei ir, be abejo, laimingai! Šiems gyvūnams reikalingi įvairūs vitaminai ir papildai jų organizmui bei sveikatingumui stiprinti. Jais vertėtų plačiau pasidomėti ir pasikonsultuoti. Kartais reikia žvėreliui suteikti laisvės, tačiau išleidus pabėgioti po kambarį, būtina prižiūrėti gyvūną ir saugoti ar paslėpti laidus, kad nepradėtų graužti, nepalikti įvairių vaisių, daržovių ar saldumynų (jų pūkuotukui ir šiaip nevalia duoti), nes šinšila gali staigiai pasigriebti ir suėsti, o tuomet gali kilti sveikatos sutrikimų. Galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šį gyvūną prižiūrėti labai sudėtinga, tačiau laikant jį prie to labai priprantama ir rūpestis tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Ypač jis atsiperka su kaupu, kai pūkuotukas linksmai bėgioja kambaryje, žavingai atsistoja ant užpakalinių kojų ir dairosi aplink ar išgirdęs šeimininką atsikelia iš miego ir džiaugiasi išvydęs jį. Kadangi pati auginu šinšiliuką, galiu neabejodama teigti, jog nusprendusi laikyti šį žvėrelį ir tinkamai juo rūpindamasi, tikrai nepasigailėsi, nes pūkuotukas pavergs tavo širdį ir taps jos dalimi!5 Komentarai

  1. Nors ir neketinu kažkada auginti šinšilos, vis tiek buvo įdomu paskaityti apie jų auginimą. Spėju, kad pati augini šinšilą, nes juk parsšei tokį straipsnį, galėjai pridėti bent kelis sakinius apie savo šinšilą.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ačiū :) Na taip, aš paminėjau, kad pati auginu šinšilą ir viską aprašiau remdamasi savo gyvūno charakteriu ir patirtimi :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Šis gyvūnėlis tikrai labai gražus, bet reikalauja labai daug priežiūros. Tikrai buvo labai įdomu apie jį sužinoti.

    AtsakytiPanaikinti