Ypatingi pastatai, kuriuos turėtum pamatyti

 Visi žmonės gyvena namuose. Vieni dideliuose, su dideliu kiemu, kiti nedideliuose, bet jaukiuose. Tačiau iš esmės jie visi vienodi. O kai štai kai kuriems architektams toks vienodumas atsibodo. Jie nusprendė, kad reikia kažko ypatingo, kažko keisto. Tad net nedideliuose miesteliuose atsirado pastatų, kurie juos išgarsino. Kelis iš jų ,,aplankysime" šiame straipsnyje.

Kreivas namelis

 Vos užmetus akį į šį Sopoto mieste, Lenkijoje esantį namelį gali pamanyti, kad tai kokia kompiuterinė grafika. Bet taip nėra. Namas pastatytas be jokių tiesių linijų, tad ilgai pažiūrėjus atrodo, kad jis banguoja. Jis stovi prekybinėje gatvėje, pirmame namo aukšte įsikūrusi kavinė, antrame parduotuvė, tad nėra laimingųjų, gyvenančių šiame name.

Burbulų namai
Burbulų namai pastatyti prieš trisdešimt metų ir atrodo tikrai įdomia, ypač iš viršaus. Vieniems jie primena burbulus, kitiems kamuolius, o man jie atrodo lyg ateivių laivai. Jų skersmuo vos 5,5 metro, tad čia negali gyventi daugiau nei vienas žmogus. Dar vienas šių namukų privalumus - jie pastatyti taip, kad pro langus galėtų matyti kuo daugiau gamtos.

Kubų namai 
 Ar įsivaizduoji gyvenimą name, kuris pasviręs 45 laipsnių kampu? Nelabai, tiesa? O kai kuriems olandams to net nereikia įsivaizduoti, nes jie čia gyvena. Taip, supratau, teisingai. Namai - kubai yra gyvenami. Jie ne tik Roterdamo simbolis,  viena lankomiausių vietų,  bet ir vieni iš įdomiausių pastatų pasaulyje. Nors šiuose 1978 metais pastatytuose namuose gyventi atrodo neįmanoma, tai įmanoma. Kubai pastatyti ant 90 laipsnių ašies, prilakomą dviejų ,,kubų" iš šonų.

,,La Montana Magica" viešbutis


 Kaip mes įsivaizduojame ekologišką namą? Dažniausiai tai būna paprastas namas, o jo ekologija slypi tame, kad suvartojama mažiau elektros, yra šildomas gamtinėmis medžiagomis. Bet tik lakios vaizduotės arba čia apsilankęs žmogus pagalvos apie šį namą - La Montana Magica viešbutį. Jis stovi Čilėje, po šniokščiančiu dirbtiniu krokliu. Viešbutyje yra 13 kambarių, o pro langus atsiveria puikus vaizdas į mišką. Tačiau patekti į šį viešbutį ne itin lengva - jį pasiekti galima tik pėsčiomis, o drąsiausieji renkasi virvinį tiltą.Šiame straipsnyje vos keletas iš daugybės ypatingų namų. Gal tu esi buvusi prie kitų, ne ką mažiau įdomių namų? Pasidalink savo įspūdžiais komentaruose!

7 Komentarai

 1. Nepyk prašau, bet ar pati nemanai, kad tau tikriausiai dar ankstoka rašyti straipsnius? Trūksta kažkokios normalios įžangos (žodžiai "visi žmonės gyvena namuose" šiuo atveju skamba kiek juokingai, nepyk), taip pat iš esmės eini lengviausiu keliu: tiesiog vardini kelis objektus. Taip, kartais tokie straipsniai "sueina", bet tu juos rašai pastoviai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visiškai sutinku parašykite kas tikrai yra normalu nes nemanau ar kieno žvilgsnius patraukė šie pastatai. Mano ne. Išsijungus TD pamačiau šį straipsnį ir iškarto nepatiko dėkite žmonių nuomonių. Pačios aprašykite objektus, vietas kurios patiko. Serialus, filmus make up trendus ar įvairius panašius dalykus. RAŠYKITE NEMATYTUS STRAIPSNIUS.

   Panaikinti
  2. Nemanau, kad yra kažkokia norma, nustatanti, kada rašyti straipsnius yra „per anksti” ar „per vėlai”. Viskas priklauso nuo žmogaus gebėjimų, mokymosi iš klaidų. Galų gale, kaip gali išmokti rašyti, jei tik sėdėsi ir diena iš dienos galvosi: „gal jau dabar galiu pradėti?”. Kuo daugiau rašai, tuo daugiau patirties gauni ir rezultatas kaskart būna vis geresnis. Netikiu, kad neatsirado žmonių, kuriems straipsnis apie keistus namus nepatiko, nes kiekvieno skonis - individualus. Galbūt kitiems nepatinka madų aptarinėjimai, kurie internete gan dažni, bet juk niekas nepuola sakyti, jog tokie straipsniai neįdomūs ar nereikalingi. Sutinku, kad šiuo atveju, buvo galima paieškoti daugiau informacijos: plačiau aprašyti, įdėti daugiau pavyzdžių. Nuoširdžiai tikiu, kad kitas straipsnis būtent toks ir bus, nes visi darome klaidas ir iš jų mokomės, tiesa? Kiekvienas rašytojas turi savo auditoriją, kuriai tokie straipsniai patinka, tad būtų mažų mažiausiai negražu atimti iš jų malonumą skaityti būtent tokio pobūdžio straipsnius. Kiekvienas iš mūsų turime pasirinkti, ką skaityti, o ko - ne. O šiaip straipsnis įdomus, niekada nesu girdėjusi nieko panašaus. Taigi, Judita, nenukabink nosies, visiems žmonėms neįtiksi :)

   Panaikinti
  3. Tu nauja? Jai taip nu žiauriai reiktų pasitemtį nes nemoki nieko kito kaip šias neįdomybes . Nenoriu tavęs čia

   Panaikinti
 2. Aš taip pat manau, kad įžanga - tikrai keistoka. Visi žmonės turi namus? Ir visi jie iš esmės vienodi? Negalėčiau sutikti su nei vienu faktu, ir nemanau, kad apskritai kas galėtų sutikti. Toliau, straipsnis siaubingai trumpas, apžvelgei viską labai paviršutiniškai, yra kur dirbti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man patiko! Nors ir domiuosi įvairiais faktais apie pasaulį ir ne tik, bet esu girdėjusi tik apie kreivą namelį. Buvo išties įdomu sužinoti, kokie yra unikaliausi pastatai pasaulyje. Mane labiauiai sužavėjo ekologiškas viešbutis Čilėje, o dar tas krioklys...
  P.S. aš neesu kažkokia rašytoja ar apie tai labai nusimanantis žmogus, bet manau, kad straipsnis buvo aktualus, bent man. Svarbiausia yra išmokti subtiliau išreikšti mintis, mokytis iš klaidų. Nesuprantu tokių žmonių kurie pasako 'man nepatinka tavo rašymo temos, niekas man čia vpš nepatinka'. Bet gerbiu žmones, kurie pasako klaidas ir jas skatina tobulėti. Mano nuomone, man būtų buvę dar įdomiau skaityti, jei būtum įterpusi dar vieną ar du pavyzdžius, nes tuomet galima labiau visus juos palyginti, dar daugiau praplėsti akiratį.
  Man labai patinka tokios straipsnių temos su faktais ir kitais neįprastais dalykais ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ne visi žmonės gyvena namuose. Pati turbūt nepastebėjai kokią nesąmonę parašei, bet štai tau ir tema kitam straipsniui: kodėl ne visi turi namus, kur dažniausiai neturi, kiek žmonių ju neturi, kaip galima jiems padėti, etc..

  Ir taip, dabar tai, ką tu rašai, nėra labai gerai, nėra net gerai, bet tu pamėgink. Jei tikrai nori, įdėsi darbo, o tada ateis rezultatai. Sėkmės tau.

  AtsakytiPanaikinti