"Bullet journal" - planuok, kurk ir išliek savo fantaziją!Susijęs vaizdas

Ar esi kada girdėjusi terminą "bullet journal"? Jei ne - pamėginsiu suteikti tau kuo daugiau žinių apie tai ir sudominti, o jei esi - galbūt pasisemsi šviežių idėjų ar sužinosi kažką naujo!
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bullet journal “

Kas tai?

Net nežinau, kaip šį terminą būtų galima tiksliai išversti į lietuvių kalbą, tačiau tikrai galima paaiškinti bei suprasti ir be vertimo. Tai lyg žurnalas, kuriame atsispindi trys dalykai viename: darbų, planų sąrašai ir dienoraštis. Čia gali žymėtis, rašyti bei kurti, ką tik sumanai ir ko tik tavo širdis geidžia: mėnesio planus, darbus, kuriuos turi atlikti, įvairias mintis, artimųjų bei draugų gimtadienius, perskaitytas ar norimas perskaityti knygas. Ir tai tik keli pavyzdžiai, o galima sumąstyti gausybę dalykų, perteikiamų į vieną žavų žurnalą, kuriam fantazijos ribų nėra!


Kam tai reikalinga?

Šis žurnalas naudingas, jei esi veikli, nuolat užimta asmenybė ir turi gausybę planų bei darbų, kurių nieku gyvu negalima užmiršti. Taip pat puiku, jei esi meniškas, kūrybingas žmogus, mėgsti piešti, klijuoti, dekoruoti ir kurti. O jei tave atspindi abi šios savybės - "bullet journal" tau puikiai tiks! Tačiau, be abejo, tu neturi būtinai pasižymėti šiomis ypatybėmis, jei tik turi noro ir įkvėpimo - pirmyn! Taip pat pamąstyk, ar nesi iš tų, kurie taip ir nebaigia pradėto darbo, kad pradėjusi kurti savo žurnalą nenumestum jo į šalį!Kaip ir nuo ko pradėti

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bullet journal keys“
Sutartinių ženklų ir spalvų pavyzdžiai
1. Pradiniame lape pasižymėk savo sutartinius ženklus ir spalvas. Tai raktas, paaiškinantis, kaip pasižymėti įvairius susitikimus, terminus ar užduotis. 
Pavyzdžiui:
⚫ - nedidelis užrašas;
🀧 - užduotis, kurią reikia atlikti;
Δ - susitikimas;
 - renginys, šventė, įvykis;
⬛ - terminas.
2. Sunumeruok puslapius ir knygelės pradžioje susidaryk turinį. Kai užpildysi naują žurnalo puslapį, įsirašyk jo pavadinimą ir puslapio skaičių į jį. Tai palengvins paieškas!
3. Paskutiniuose lapuose ar kitur pavaizduok visus metų mėnesius. Nusibraižyk, pasirašyk pavadinimus, dienas ir skaičius, o apačioje gali panaudoti spalvas iš sutartinių ženklų.
Tarkime, raudona spalva gali reikšti renginį ar šventę, todėl tam tikrą dieną apsibrėži šia spalva.
Mėlyna spalva gali reikšti vizitą pas gydytoją, todėl kažkurią dieną taip pat apsibrėži mėlyna spalva.

Štai tokie yra keli pradiniai žingsniai! Tačiau galbūt jie tau nereikalingi, tad nebūtina jais sekti. Kaip ir minėjau, čia fantazijai ribų nėra!
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bullet journal year in pixels“
"Metai langeliuose"

Idėjos tavo žurnalui


 • Sudaryk rašybos šriftų sąrašą. Rašyk žodžius įvairiais stiliais, šriftais, o vėliau, pildydama žurnalo lapą, galėsi panaudoti kažkurį stilių pavadinimui ar kt. Skirtingi šriftai atrodys įdomiai, suteiks žavesio ir įvairumo!
 • Nusipiešk vieną ant kitos sudėtas knygas ar jų lentyną, papuošk ir parašyk perskaitytų knygų pavadinimus.
 • Pavaizduok pasaulį ar norimą šalį ir sutartiniais ženklais pažymėk aplankytas ar norimas apkeliauti vietas.
 • Pavaizduok balionus su mėnėsių pavadinimais ir surašyk savo artimųjų bei draugų gimtadienius.
 • Sudaryk matytų ar žadamų peržiūrėti filmų sąrašą.
 • Sukurk savo gardžiausių receptų sąrašą.
 • Sudaryk tikslų, kurių sieksi mokyklos, valgiaraščio, rutinos ar kitose srityse, sąrašą.
 • Pavaizduok temą "Metai langeliuose". Galbūt skamba keistokai, tačiau atrodo įdomiai. Vertikaliai nusibraižyk 12 eilučių po 31 langelį. Tuomet šone, prie langelių, surašyk dienas. Kitame šone nusipiešk kelis langelius, nuspalvink tam tikromis spalvomis ir atitinkamą spalvą pažymėk nuotaika. Metų gale galėsi apžvelgti, kokia nuotaika daugiausiai vyravo tavo gyvenime per šiuos metus, prisiminti dienas!


 Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bullet journal“  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bullet journal fonts“

Mano nuomone, šis žurnalas tikrai naudingas, nes jo dėka nepamirši svarbių įvykių ar darbų, galėsi pasukti galvą mąstydama įvairias temas ir išliesi save bei savo fantaziją. O jei mėgsti piešti, turbūt smagiausias turėtų būti dekoravimo ir kūrimo procesas. Tad kokia tavo nuomonė apie "bullet journal"? Galbūt iškilo kažkokių klausimų? Beje, daugiau žurnalo idėjų gali rasti tinklalapyje "Pinterest"!


7 Komentarai

 1. čia yra nerealus dalykas, tik nu nieekaip neprisiruošdavau padaryt, o dabar suteikei motyvacijos, ačiū tau! :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui! Labai džiugu, kad tai kažkuo buvo naudinga :)

   Panaikinti
 2. Draugė darė, labai gražiai jei išėjo, bet po 3 dienų atsibodo, o man atrodo geriau kurti tiesiog paprastą dienoraštį, nes su šitais visais paišaliojimais pati sau duobę išsikasčiau, bet žmonėms labiau prie dailės(tokiems kaip ta draugė) tikrai gera idėja, be to, nemačiau tokių straipsnių anksčiau, taigi tikrai gerai apgalvota tema :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Draugė darė, labai gražiai jei išėjo, bet po 3 dienų atsibodo, o man atrodo geriau kurti tiesiog paprastą dienoraštį, nes su šitais visais paišaliojimais pati sau duobę išsikasčiau, bet žmonėms labiau prie dailės(tokiems kaip ta draugė) tikrai gera idėja, be to, nemačiau tokių straipsnių anksčiau, taigi tikrai gerai apgalvota tema :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai geras straipsnis!!! Jau seniai norėjau pasidaryti bullet journal, net nežinojau nuo ko pradėti, o dabar jau turiu ir motyvacijos!:)

  AtsakytiPanaikinti