Instagram - subtili profilio siena (1 dalis)


Šiomis dienomis išmaniosios technologijos yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Vis gimstančios naujos socialinės programėlės mėgina šoktelti į pirmaujančių dešimtuką. Kartu su ,,Facebook'', ,,Twitter'' ar ,,Musica.ly'' karaliaujantis ,,Instagram'' turi apie 800mln. bent kartą per mėnesį prisijungiančių vartotojų. Tuo metu Lietuvoje apklausus 300 asmenų buvo užfiksuota, jog kas trečias žmogus naudoja šią programėlę, o 80% yra joje aktyvūs. Galimybė dalintis įvairaus pobūdžio ir stiliaus nuotraukomis, sekti draugų ar įžymybių gyvenimą- pagrindinė programėlės paskirtis. Tarp jaunuolių populiarėjanti platforma sukelia nemenką galvos skausmą tiems, kas savo profilio sieną stengiasi išlaikyti subtilią, pritraukiančią ir įdomią. Kaip gi to pasiekti?

1) Informacijos apie mane
Prieš kurdami savo ,,Instagram'' sieną pagalvokite, kokias mintis norite perteikti lankytojui. Galbūt siekiate, jog apsilankęs jūsų profilyje žmogus liktų lengvai sužavėtas, o galbūt norite jį sukrėsti ar prajuokinti. Kokiais žodžiais norite, jog kiti apibūdintu jūsų nuotraukas? Tai apgalvoję imkitės trumpo, bet sudominančio asmenybės aprašymo. Nėra būtina pasakoti visos savo gyvenimo istorijos nuo A iki Z ar jos nukrypimų. Užtenka paminėti mėgstamą laisvalaikio praleidimo būdą, klausomos muzikos ar mėgstamo atlikėjo vardą, gyvenimo būdą ar tiesiog tave motyvuojančią ar įkvepiančią citatą/frazę. Tam užtenka 1 - 2 trumpų sakinių, kurie padėtų apie tave susidaryti šiokią tokią nuomonę. 

2) Tarpusavyje derančios nuotraukos
Tarpusavyje derančios ir akį traukiančios nuotraukos yra tvarkingo profilio varikliukas. Bendrai susijusios nuotraukos sukuria ir bendra istoriją, kurią pasakojate. Perteikiamos spalvos ir jų atspalviai gali lengvai pritraukti arba atbaidyti kitų dėmesį. Spalvų gamoje tikrai galite atrasti tą vienintelę, kuri puikiai perteiks jūsų asmenybę, jausmus ar žinutę kuria skelbiate pasauliui. Galite lengvai sužaisti su 3 tarpusavyje derančiais atspalviais, apibūdinančiais jūsų idėjas. Visos trys spalvos neprivalo būti kiekvienoje skelbiamoje nuotraukoje, tačiau išsirinkę vieną pagrindinę jos neapleiskite. 
 • ŽALIA: tiek prie salotinės ar tamsios žalios tiks juoda, sidabrinė, balta, visi smėlio atspalviai. 
 • MĖLYNA: čia sužaisti galite su raudonai ruda, balta, dangaus žydra ar mėtų spalvomis.
 • RAUDONA: šalia provokuojančios raudonos visada gražiai atrodys rusva, šokoladinė, pilka ar net fuksijų rožinė. 
 • VIOLETINĖ: prie mėlynos spalvos sesutės derinti galite alyvinę, raudoną, šviesiai mėlyną ar mėtų spalvas. 
 • GELTONA: prie vadinamos saulės spalvos dera tamsiai mėlyna, juoda, violetiniai atspalviai. 
3) Nuotraukų koregavimas
Tai nėra būtina, tačiau visas skelbiamas nuotraukas galite apjungti ne tik ta pačia spalva, bet ir bendrais filtrais. Jeigu akims mielo nerandate, galite jį sukurti patys. Vienos iš naudojamiausių programėlių nuotraukų redagavimui: ,,Vsco'', ,,A color story'', ,,Picsart'', ,,1967'', ,,Font candy'', ,,Color pop'' ir ,,Afterlight''. 
Naudokite ne tik bendrą efektą, bet ir nuotraukos ,,temperatūrą'', ryškumą, spalvų kontrastą, kirpimą ir t.t. Nepamiškite ir to, jog kiekvienas kadras reikalauja atskiro redagavimo ir darbo su nuotrauka. 
 • Redaguodami nepamirškite pasirinkti tinkamo atspalvių tonų: ar tai būtų švelnūs ir šviesūs atspalviai, o gal atvirkščiai - šalti.
 • Nuspręskite kokio tipo spalvas naudosite sienoje - pastelines ir blankias, ar ryškias ir provokuojančias.
 • Fotografuodami nepamirškite stebėti šviesos. Jeigu nejaučia jos ant savojo veido, tikriausiai stovite šešėlyje.
 • Fonas: dažniausiai yra pasirenkami 3 - 4 bendri fonai visoms nuotraukoms. Vieni iš jų - konkreti dominuojanti spalva, kiti - objektas, užrašas ar daiktas. 
 • Jeigu kiekvienoje nuotraukoje nusprendėte naudoti tam tikrą užrašą, pasistenkite, jog jis visur būtų parašytas tuo pačiu šriftu. Didelį pasirinkimą galite rasti puslapiuose ,,Canva'' ir ,,Dafont'', o redagavimui pasitelkite programėlę ,,Phonto'' . 
 • Natūrali šviesa: patartina fotografuoti natūralioje dienos šviesoje ir kuo rečiau naudoti blykstę.
 • Skirtingi kampai: tą patį objektą fotografuokite iš skirtingų pusių ir kampų. 


4) Pozavimo triukai
 • Naudokite savo liežuvį: tai yra bene labiausiai mėgiamas triukas daugelio modelių ir garsenybių, kuris, deja, ir pats keisčiausias. Siekdamos išvengti dvigubo pagurklio ir prailginti kaklą, besišypsodamos merginos pakelia liežuvį prie burnos viršaus, taip pabrėždamos smakro linija. 
 • Veido pozicija: norėdami išvengti šešėlių ant savo veido, pasukite jį ir nuleiskite ar pakelkite aukštyn. Krentantys šešėliai ant veido vizualiai jį storina ir platina. 
 • Stovėsena: tai vienas geriausių ir naudojamiausių triukų pozuojant ant raudonojo kilimo. Žvaigždutės uždeda vieną ranką ant liemens ir pasuka ją į fotografo objektyvą. Tuomet vieną iš kojų užkiša už kitos ir visą svorį perneša į nugarą. Užtenka tik plačiai nusišypsoti ir nuotrauka gatava.
 • Kojų kryžiavimas: nesvarbu, sėdite ar stovite, sukryžiuotos kojos vizualiai ilgina jūsų kojas ir išlaiko tiesią laikyseną. 
 • Bendra nuotrauka: jeigu fotografuojatės su keliais žmonėmis, stenkitės, jog kiekvienas nuotraukoje atrodytų kitaip. Nedarykite vienodų mimikų ar pozicijų, stenkitės atrodyti skirtingai. Taip kiekvienas asmuo išsiskirs iš pilkos masės. 
 • Atsipalaiduokite: visos gražios ir subtilios nuotraukos turi vieną mažą paslaptį - modelio laisvumas. Susikaustęs ir nedrąsus žmogus bijos ne tik nusišypsoti, bet ir suverš visus kūno raumenis. Svarbu atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi. 
 • Pabrėžkite savo gerąsias puses: kiekvienas žmogus turi išskirtinių bruožų. Galbūt jūsų didelės ir išraiškingos akys, be galo garbanoti plaukai ar lygus ir rausvas veidukas - mokėkite išnaudoti savo privalumus. Nuotraukose pabrėžkite savo išskirtines savybes. Daugelis fotografų neslepia, jog kairioji žmogaus pusė dažnai būna patrauklesnė už dešiniąją. 
 • Išmėginkite kelis skirtingus įvaizdžius: jeigu prieš veidrodį su tam tikrais drabužiais atrodote gerai, tai nereiškia, jog nuotraukose bus taip pat. Todėl visada būkite pasiruošę keletą skirtingų drabužių derinukų, kurie iškilus problemai pataisytų situaciją. 
 • Neišryškinkite trūkumų: šiandieną fotosesija, o ant skruosto iššoko nelauktas spuogas? Žmonių dėmesį nukreipti galite aksesuarais ant galvos ar kaklo, bet ne ryškiais ir dideliais auskarais. 
 • Kur dėti rankas? Viena iš didžiausių problemų pozuojant- rankų pozicija. O viskas yra daug lengviau nei atrodo: suimkite rankomis savo plaukus, švarko atlapus, laikykite rankinuką ar kitą daiktą, sunerkite rankas prie krūtinės ar po smakru, uždėkite ant kaklo, prilaikykite akinius ar kepurę.
 • Sakykite ,,Money'': fotografavai teigia, jog šio žodžio sakymas besišypsant yra efektyvesnis negu paplitęs ,,cheese''. Žodžio galūnė gražiai pakelia lūpų kampučius į viršų. 
 • Visi objektai atrodo didesnis vis labiau artinant kameros objektyvą.
 • Ir svarbiausia: nepamirškite šypsotis. Šypsena tinka visiems žmonėms, o perteikiama nuotaika išliks ilgam.

5) Planuokite (išdėstymas)
Dažnas nuotraukų darymas ir koregavimas nėra vienintelė gražios sienos esmė. Ne mažiau svarbiau yra skelbiamų kadrų tvarkingas ir gražus išdėstymas, nuotraukų atskyrimas viena nuo kitos. Programėlės ,,Plann'', ,,UNUM'' ir ,,Snug'' leidžia lengviau sudėlioti nuotraukas taip kaip norite- jų pagalba lengviau kombinuosite ir derinsite nuotraukas tarpusavyje. 

Pasak daugelio ,,Instagram'' asių, komponuoti ir kasdien pildyti savąją sieną nėra taip paprasta kaip gali atrodyti. Kokybiškų nuotraukų darymas reikalauja nemažai laiko ir pastangų. O kad neužpultų kūrybinė krizė ir neapleistų idėjos, kitame įraše kalbėsimės apie tai, ką derėtų skelbti, o ko ne, pasidalinsiu naudingais triukais, kaip praplėsti sekėjų skaičių ir dar daugiau. O jūs, ar naudojate šią programėlę? Žinote patarimų, kuriuos patys naudojate? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose. 2 Komentarai

 1. O kas atliko apklausą? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Apklausą atliko "Socialaus Marketingo''įmonė. Tai pamiršau paminėti - ačiū. 😉

  AtsakytiPanaikinti