Jaunimo priklausomybė - RiverdeilasPrikaustantis jaunimą prie televizoriaus ekranų, detektyvinis ir dramatinis serialas Riverdeilas- tęsiasi antrajam sezonui. Jaunieji gerbėjų dievaičiai kasdien populiarėja vis labiau, o serialo žiūrimumas nenustoja augti. 2016 metų spalį startavęs, ,,Archie Comics'' besiriamentis serialas tapo visų dienraščių ir paauglių apkalbos objektu. Nuo ko prasidėjo aktorių ir televizijos serijų kelias?Archie Comics Publications - amerikiečių komiksų leidyklą, įsikūrusi Pelhame, Niujo rke. AC- viena sėkmingiausių ir ilgiausiai komiksų istorijoje veikiančių leidyklų pasaulyje, garsėjanti ,,Sabrina the teenage witch'' ir ,,Josie and Pussycats'' komiksų serijomis. Leidyklą yra pardavusi virš 2 milijardų komiksų egzempliorių, išverstų į daugybę pasaulio kalbų. Lyderiaujanti komiksų spaustuvė garsėja humoristiniais, nuotykių ištroškusiais ir herojiškais veikėjais, kaip ir Archie, Betty,Veronica, Jughead, Reggie, Cheryl ir daug kitų. 
Įmonė darbus pradėjo dar 1939m. kaip ,,MJ Comics'' leidyklą, spausdinanti tik superherojų istorijas. Pirmieji AC kompanijos Archie, Cheryl ir kiti charakteriai pasirodė tik 1941 metų ,,Pep Comics'' serijose ir buvo sukurti dailininko Bob'o Montanos. ,,Archie Comics'' taip pat yra ilgiausiai veikiantis bendrovės pavadinimas (nuo 1942m.) kuris 2015m. buvo pakeistas tiesiog į ,,Archie''.  Kompanijos sukurti veikėjai pasirodė daugybėje filmų, vaizdo žaidimų, televizijos laidų ekranuose, bei žinoma 2016 metų hite- Riverdeile. 

Serialo istorija sukasi mažame miestelyje Riverdeile, kurį slegia daugybė praeities šešėlių, paslapčių, mistikos ir keistenybių. Prasidėjus naujiems mokslo metams aprimo šurmulys po tragiškos auksinio mokyklos berniuko Džeisono mirties. Arčis nusprendžia nesekti savo tėvo pėdomis ir realizuoti save muzikoje, tačiau surasti pagalbininkų pasirodo sunkiau nei atrodo. Koją kišą ir ne laiku pašliję santykiai su bendraklasiu Džagedu. Šalimais dažnai pasirodanti Betė- kukli ir simpatiškai mergina, slapčia jaučianti šiltus jausmus Arčiui, tačiau dar nėra pasiruošusi jų atskleisti. Iš Niujorko atvykusi naujokė Veronika dar labiau sujaukia situaciją, pajutusi mažą kibirkštėlę tarp jos ir vaikino.  Nepamirškime ir mokyklos karalienės Čeril- ironiškai iš šalies stebinti aplink vykstančias dramas ir konfliktus pati slepia neaiškias, pačios vidų slegiančias paslaptis, susijusias su dvynio brolio Džeisono mirtimi. Tylus ir ramus miestelis dengia dar negirdėtas istorijas ir asmenybes. 

Pradžioje buvo planuojama ,,Riverdeilą'' filmuoti kaip vaidybinį filmą, tačiau po ilgų diskusijų, didelės meilės istorijos herojams ir kūrėjo R.A.Sacasa įkalbinėjimų šou buvo pristatytas kaip serialas. Pagal režisierių- serialo eigą ir istoriją įkvėpė kitos televizijos serijos- ,,Twin Peaks''. Tačiau Riverdeile siekiama labiau orientuotis į žuvusio herojaus bendraamžių gyvenimo vingius. Režisierius neslepia, jog buvo planuojama į serialą įtraukti atgamtinių jėgų bei herojų, tačiau nuspręsta eiti ,,paslaptingos žmogžudystės'' keliu, mat vėliau pašalinti fantastinius intarpus būtų buvę per daug sunku. Prieš oficialiai paskelbiant kas gi nužudė Džeisoną, keletas aktorių jau turėjo savas versijas: Cole Sprouse teigė, jog tai buvo Džagedas, kolega KJ Apa su juo sutiko. Deja Madelaine Petsch buvo įsitikinusi- tai buvo Čeril. 
KJ APA (ARČIS)


Jaunas dvidešimtmetis aktoriaus duoną pasirinko tik visai neseniai- 1997m. birželio 17 dieną Naujojoje Zelandijoje gimęs vaikinas aktyviai filmuotis ir dalyvauti socialinėje veikloje pradėjo tik nuo 2013 metų. Savo pirmąjį vaidmenį jaunuolis gavo 2013m. pasirodžiusioje muilo operoje ,,Shortland Street'' ir dalinosi keliomis serijomis su amerikiečių atlikėju Ed Sheerenu. Po ketverių metų startavus komediniam ir draminiam filmui ,,Šuns Tikslas'', vaikinas pasirodė jauno paauglio E.Montgomery amplua. 2016 metais režisieriui R.A.Sacasa beieškant aktorių netrukus pasirodančiam serialui, likus trims dienoms iki peržiūrų akis patraukė pats KJ Apa. Pakviestas į peržiūrą vaikinas nebuvo gerai pasiruošęs, tačiau režisierius nebuvo linkęs nusileisti ir suteikė jaunam aktoriui antrąjį šansą. ,,Jis tai, ko mums reikia, jis yra Arčis Andrews'' teigė vyras. Suvaidinęs kelias roles Kenetis Džeimas Fitzgeraldas vaidmenį gavo. 

* Kaip ir įkūnijamas veikėjas, KJ mėgsta muziką- aktorius moka groti gitara ir fortepijonu. Paties išleistą debiutinį albumą ,,The Third Room'' galite paklausyti ,,Spotify'' programėlėje. 
* Jaunuolio vaidinamas personažas yra raudonplaukis, tačiau pasak aktoriaus, dažytis plaukus nusprendė ne dėl gauto vaidmens. ,,Pirmieji keli plaukų dažymo kartai buvo išties skausmingi. Man teko dažyti ir antakius, kas buvo be galo nemalonu. Džiaugiuosi, kad daugiau netenka patirti šio jausmo.'' savo mintimis dalinasi žvaigždė. Vaikinas yra natūralus brunetas. 
* KJ Apa įkūnijamas charakteris seriale sukasi tarp dviejų merginų, tarp skirtingų jausmų, tačiau pats aktorius teigia, jog vienintelė ir tikra pora seriale- Arčis ir Betė. Vaikino nuomone tai tvirčiausia, tyriausia ir gražiausia dviejų žmonių draugystė. Šioje diskusijoje su aktoriumi nesutiko kolegė C.Mendes- pasak merginos, Veronikos ir Arčio draugystė yra daug tikroviškesnė. 
* Befilmuojant televizines serijas nutinka ir daugybė netikėčiausių, neprognozuojamų situacijų. Vieną jų- paskutiniosios pirmojo sezono serijos pabaiga. Besifilmuodamas aktorius iš tiesų susilaužė ranką. Režisierius neslepia: ,,kaip bebūtų keista, filmavimo aikštelėje perspėjau aktorių ir jo kolegas, jog šioje scenoje Arčis rankomis mėgins prakirsti ledą, todėl visa komanda turi pasirūpinti, jog nieko nenutiktų jaunuolio rankoms. Tačiau dienos pabaigoje gavęs skambutį, jog aktorius susilaužę ranką per daug nenustebau- ,,taip, jis jas aikštelėje tikriausiai ir paliko.'' 
* Yra žinoma, jog KJ kolegė Madelaine Petch (vaid.Cheryl) vaikiną vadina ,,filmavimo aikštelės simpatija''. 

LILI REINHART (BETĖ)
Kitaip nei kaikurie kolegos, mergina aktorės karjerą pradėjo nuo pat mažumės. 14-15 metų nusifilmavo pirmajame savo filme ,,For today'' ir televizijos serijose ,,Law&Order''. Dar gyvendama Klevelando mieste, Ohajuje žvaigždutė mėgo šokti, dainuot ir vaidinti, todėl nuolat prašydavo mamos nuvežti ją į Niujorke vykstančias aktorių peržiūras: ,,mano mama dažnai atsiprašydavo iš darbo, kad tik galėtų nuvežti mane į atrankas Niujorke. Tėtis nuolat duodavo pinigų, kad galėtume apsistoti viešbutyje. Tai yra nuostabiausi tėvai, kokius tik galėčiau turėti. Jie visada manimi tikėjo ir skatino neapleisti savo svajonių- be jų nebūčiau tiek pasiekusi.'' atvirauja mergina.

* Lili niekada nebijojo kalbėti apie ją slėgusios depresijos ypatumus: ,,Riverdeilas į mano gyvenimą atėjo man būnant didelėje ir sunkioje depresijoje, tačiau pačioje pabaigoje jis mane beveik išgelbėjo. Savo tėvams atvirai pasakiau, jog manau, kad turėčiau apsilankyti pas psichologą ar kitą gydytoją. Pačios pripažinimas, jog turiu problemų ir man reikia pagalbos padėjo pasijusti stipresnei ir eiti į priekį.'' Mergina atvirai kalba apie mokykloje kilusias problemas, skatina sunkumų prislėgtus žmones kreiptis pagalbos ir netylėti. ,,Turite tik vieną gyvenimą- neiššvaistykite jo liūdėdami. Jūs įveiksite visas juodas dienas, o pabaigoje būsite daug stipresni. Jūs stipresni nei galvojate''. 

* Aktorė teigia, jog realiame gyvenime labai skiriasi nuo įkūnijamos personažės: ,,Betė yra kukli, jautri ir draugiška mergina su visais aplink ją esančiais asmenimis. Kitaip nei ji, aš ryškiai ir atvirai parodau žmonėms tai, ką apie juos galvoju. Todėl jeigu man nepatinka su kažkuo bendrauti, tikriausiai asmuo tą pastebės mano veido išraiškoje. Mes patys išsirenkame žmonės šalia savęs, todėl jeigu tu nenori su kažkuo bendrauti, jie ir neturi būti greta.''
* Lili ir M.Petsch realiame gyvenime yra kambario draugės. Madelaine neslepia, jog Lili vadina geriausia drauge, o su ja gali kalbėtis apie viską. ,,Mes galime pasišnekėti apie mano draugystes, asmeninį gyvenimą ar bet ką kitą- ji visada mane palaikys ir bus mano užnugaris.''

COLE SPROUSE (DŽAGEDAS)
Dvidešimt penkerių metų aktorius yra žinomas kaip Kodis Martinas iš ,,Disney'' televizijos kanalo serijų ,,The suite life of Zack&Cody'', Sekti savo močiutės pėdomis ir tapti aktoriumi vaikinas nusprendė būdamas vos septynerių. Vaikystėje jaunuolis daugeliu savo vaidmenų dalinosi su broliu dvyniu Dylan'u Sprousu. Vieni pirmųjų - skirti televizijai ar trumpiems filmas. Augant jaunuoliai pamažu išsiskyrė ir dirbo prie asmeninių personažų, tačiau dažnai susitikdavo bendruose projektuose. Be vaidybos ir teatro, Cole be galo domėjosi fotografijos menu. 2011 vaikinas rašė nuosavą internetinį portalą, kuriame skelbė paties darytas nuotraukas ,,Teen Vogue'', ,,Sunday time style'' ar ,,W magazine'' žurnalų puslapiams. Tais pačiais metais aktorius pradėjo lankyti ,,New York'' universitetą, kol neatidėjo mokslų vieneriems metams. Aktorius be proto mėgo analizuoti ir studijuoti filmų ar televizijos produkciją, tačiau kelerius metus mokėsi humanitarinių mokslų ir archeologijos. Jaunasis aktorius yra didelis komiksų gerbėjas, todėl ilgą laiką dirbo šios atributikos parduotuvėje ,,Meltdown'' Los Andžele. 

* Nors seriale vaikinas įkūnija Džagedo personažą, aktorius atrankoje dalyvavo dėl Arčio vaidmens.
* Aktorius yra dažniausiai keliaujantis aktorius ir visų kolegų. Kiti jaunuoliai priduria, jog vaikinas dažnai mėgsta apsilankyti Vankuveryje ir įamžinti keletą vaizdų. 
* Cole yra pakviestas redaguoti keletą Riverdeilo komiksų serijų, mat yra sakęs, jog juos labai mėgsta. 
* Aktorius ir jo kolegė Camila Mendes (vaid.Veronica) iš tiesų lankė koledžą kartu. Jaunuoliai kelis kartus buvo susitikę jaunimo vakarėliuose, tačiau Cole merginos neprisimena. 
* C.Sprouse norėjo, jog jo charakteris būtų aseksualus- jo nedomintų nei merginos, nei vaikinai. Tačiau režisierius šią idėją atmetė ir jos neįgyvendino. CAMILA MENDES (VERONICA)
Kaip bebūtų keista, Camila vaidinti pradėjo tik 2017 metais. Merginos pirmasis šuolis link aktorės karjeros- Riverdeilas. Aktorė gimė 1994m. Šarlotesvile, Virdžinijoje, brazilų šeimoje. Camila turi vieną vyresniąją seserį. Vaikystėje žvaigždutė daug kraustėsi, tačiau didžiąją laiko dalį praleido Floridoje. Čia baigė ,,American Heritage'' mokyklą. Būdama dešimties vienerius metus gyveno Brazilijoje. 2016 metais mergina baigė Niujorko menų universitetą. Aktorė yra pažįstama su tokiomis garsenybėmis kaip Camila Cabello ir Shawn Mendes dėl gerbėjų sukurtos teorijos, jog aktorės ,,Twitter'' paskyra yra sukurta ne kam kitaip, kaip šių dviejų dainininkų poros palaikymui ir jų bendrų nuotraukų viešinimui.  
* Vaidindama Veroniką aktorė įkvėpimo ieškojo kituose televizijos serialuose. Didžiausia jos įkvėpėja tapo TV karalienė Blair Warldorf iš serijų ,,Gossip Girls''.
* Įkūnijamas personažas buvo skirtas kaip tik merginai. Aktorė teigia, jog ją ir Veroniką sieja bendras humoro jausmas, išgyvenimai ir materialinė padėtis. Kaip ir aktorė, Veronika yra nauja mergina mokykloje. Pasak žvaigždės, nuolat besikeldama iš vienos vietos į kitą ji žino, ką reiškia būti naujoke. 
* Prieš startuojant serialui aktorė abejojo, ar jai pavyks gerai atlikti savo darbą ir įkūnyti paskirtą personažą. Aktorė abejojo dėl savo profesinių sugebėjimų ir mažos patirties filmavimo aikštelėse. 


MADELAINE PETSCH (CHERYL)
Madelaine gimė 1994m. rugpjūčio 18d. Port Orchardo mieste, Vašingtone. Būdama trejų mergina pajautė didelę aistrą šokiams, todėl pradėjo lankyti šį būrelį. Po dvejų metų - vaidybos kursus. Žvaigždės tėvai kilę iš Pietų Afrikos, todėl visą savo vaikystę Madelaine praleido keliaudama iš Amerikos į tėvų gimtinę. Lankydama mokyklą aktorė patyrė daug patyčių dėl savo afrikietiško akcento, kitokios plaukų spalvos ar jokios religijos nepriėmimo. Mergina turi vieną brolį. Būdama keturiolikos aktorė tapo veganė ir pradėjo dalyvauti ,,PETA'' kompanijos veikloje. 2014m. aktorė filmavosi ,,Coca Cola'' firmos oficialioje reklamoje. 
* M.Petsch iš tiesų dalyvavo atrankoje dėl Betės vaidmens. Po 2015 metais vykusių atrankų į ,,Legends of Tomorrow'' televizijos serijas, režisierius David Rapaport pasiūlė mergina išbandyti savo jėgas ,,Riverdeilo'' atrankose. Merginai buvo pasakyta, jog ji dalyvaus konkurse tikėdamasi užimti Betės charakterį įkūnysiančios aktorės vietą, mat Čeril personažas buvo laikomas paslaptyje. Tačiau vėliau merginai buvo pasakyta, jog šį vaidmenį kūrybinė komanda laikė būtent Madelaine: ,,iš tiesų, tu dalyvauji atrankose dėl kito vaidmens, kurio atskleisti kol kas dar negalime. Tačiau tu atrodai būtent taip, kaip mes ją įsivaizduojame.''.

* Keista vardo istorija: ,,mano mama išrinko vardą mano broliui, todėl tėtis turėjo išrinkti vardą man. Prieš pat mamai išvykstant į gimdymo namus, tėtis pasiūlė mane pavadinti ,,Street'', tačiau mama tik nusijuokė ir pasakė, jog savo dukros nė už ką taip nepavadintų. Vėliau, jau grįžusi, rankose laikydama mane ji pažvelgė man į akis ir pasakė: ,,Street..gerai aš suprantu. Gal pavadinkime ją Lane, kaip lane on the roud?'' taip mano tėvai nusprendė mane pavadinti Madelaine'' atvirauja aktorė. 
* Žvaigždė be galo bijo vandens, todėl seriale filmuoti sceną su valtimi buvo ypač sunku.
* Aktorė turi nuosavą Youtube kanalą, pavadinimu ,,Madelaine Petsch''.
* Madelaine yra didelė ,,Archie'' komiksų gerbėja, todėl ši kompanija net atsiuntė keletą jų komiksų egzepliorių pačiai merginai. 
* Aktorės nuomone, jos įkūnijamam charakteriui antrosios pusės nereikia: ,,Aš nesu tikra, ar norėčiau, jog Čeril turėtų vaikiną. Kas man joje labiausiai patinka, tai, kad net būdama silpna, ji sugeba išlikti adekvati ir pasirūpinti savimi. Jai nereikia vyro kuris tai padarytų už ją- ji nuostabi.''


AKTORIAI
KJ Apa- ,,Saturn'' apdovanojimai, nominacija ,,Breakthough Performance''.
Lili Reinhart- ,,Teen Choice'' apdovanojimai, nominacija ,, Choice TV Ship'' su Cole Sprouse ir ,,Choice Breakout TV star''. 
Cole Sprouse- ,,Teen Choice'' apdovanojimai, nominacija ,,Choice drama TV actor'' ir ,,Choice TV Ship'' su Lili Reinhart.
Camila Mendes- ,,Teen Choice'' apdovanojimai, nominacija ,,Choice Scene Stealer''.
Madelaine Petsch-  ,,Teen Choice'' apdovanojimai, nominacija ,,Choice Hissy Fit''. 

SERIALAS
* ,,Teen Choice'' apdovanojimai, nominacijos ,,Choice drama TV show'' ir ,,Choice TV breakout show''. 
* ,,Saturn'' apdovanojimai, nominacija ,,Best Action-Thriller Television Series''. 

Televizijos serijos kasdien tobulinamos ir suburia vis daugiau žiūrovų ar serialo gerbėjų.  Tikimės, jog šis serialas tęsis dar ne vienam sezonui, o visa kūrybinė komanda džiugins mus dar ilgai. O Jūs, ar žiūrite šį serialą? Pasidalinkite savo nuomonę komentaruose. 

8 Komentarai

 1. Mano pats mėgstamiausias serialas! Tikrai vertas dėmesio!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai labai apsidžiaugiau kai pamačiau,kad apie riverdale'a parašei.Nes kaip tik prieš ateidami į šį puslapį žiūrėjau ši serialą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai puikus straipsnis! Sužinojau daug naujo apie savo mėgiamus aktorius. Labai laukiu panašių straipsnių. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Neesu girdėjus jo, galbūt todėl ir esu keista, bet būtinai pažiūrėsiu. Beje pasiūlisiu serialą kitam kartui - "tarnaitės istorija". Labai gerai parašei todėl ir pasiūliau savo dabar žiūrimą serialą :D Sekmės!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Manau nieko keisto, jei nežinai šio serialo - aš pati jį pirmą kartą pažiūrėjau tik praeitą savaitgalį. Dėkui už pasiūlymą, būtinai parašysiu ir apie jį. 😉

  AtsakytiPanaikinti