Ką jaunimas mano apie alkoholio apribojimus?


   Kaip dauguma žinome, nuo sausio pirmosios įsigali nauji alkoholio vartojimo įstatymai. Tarp jų pakito ir amžius, nuo kurio bus legalu įsigyti ir vartoti svaigiuosius gėrimus. Jei anksčiau juos įsigyti galėjo pilnametystės (18 metų) sulaukę žmonės, dabar tai galės padaryti tik 20 metų jaunuoliai. Tačiau ką iš tiesų apie tai mano jaunimas, kuriuos šis įstatymas palies labiausiai?

Gabrielė

   Paklausus Gabrielės klausimo apie alkoholio draudimus, ji tiesiog nusišypsojo ir ištarė: „Tai tikrai nepadės. Mano nuomone, visi šie draudimai neduos jokio rezultato, dauguma jaunuolių kaip gėrė, taip gers ir nieko čia nepadarysi. Ir šiaip, manau, tikrai kvaila, jog žmogus galintis daryti viską: rūkyti, tuoktis, eiti į kariuomenę, negali su draugais atsigerti net pačio silpniausio alkoholinio gėrimo“. Tačiau šiuo mergina neapsiribojo ir pridūrė: „Ir šiaip, nepilnamečiams gerti niekada nebuvo leidžiama, bet jie vis tiek tai darė, tai kodėl tikimės kad visi ims paisyti šio draudimo?“

Dovilė

   O štai Dovilė turi savo aiškią nuomonę apie šiuos draudimus: „Įstatymas veikia, bet alkoholikų neapgausi ir jie nusipirks anksčiau gėrimų, bet pardavimo laiko pakeitimas labai pakeitė mano artimoj aplinkoj esančių žmonių įpročius. Po darbo jie nebespėja nusipirkti alkoholio, todėl nebe taip dažnai išgeria. Aišku, praėjo dar nemažai laiko ir prie naujų įstatymų reik įprasti“. Taip pat mergina juokauja, jog nebegali nusipirkti vyno: „O ir aš pati vyno nebegaliu nusipirkti, gal ir į naudą, jau 10 dienų be jo, mažiau išberta ir šiaip mažiau suirzus.“ Taip pat mergina tikina, jog savo aplinkoje sutiko jau keletą žmonių, kurie sekmadienį negalėjo nusipirkti alkoholio ir pirmadienį pasitiko blaivom akim.


Emilė

   Na, o Emilė priešingai – netiki naujo įstatymo naudingumu: „Tas naujas įstatymas nemanau kad labai taip ir galios, nes jaunimas vis vien ras iš ko nusipirkti. Be to, kaip sakoma, uždrausto vaisiaus norisi labiau, tai tokie draudimai nėra labai logiški, juk jau suaugęs žmogus teoriškai laikomas sulaukęs pilnametystės, o čia dar ir apribojimai jiems taikomi“. Mergina iš karto priduria: „Paaugliai vis vien ras būdą nusipirkti“. Ir, žinoma, nepamiršta fakto, jog daugybė paauglių turi padirbtus, suklastotus pažymėjimus ir jiems nusipirkti gėrimus vienas juokas.

   Na, o mano nuomonė iš tiesų yra labai panaši į daugumos čia pateiktų žmonių. Manau, jog nors ir daromi šie pakeitimai, jie nepadės. Nes dauguma jaunuolių, jei iš tiesų norės išgerti, tai sugebės padaryti, paprašius, jog nupirktų vyresni draugai ar giminaičiai. Beje, nors visą laiką buvo uždrausta naudoti alkoholinius gėrimus nepilnamečiams, tačiau yra daugybė pavyzdžių, kurie parodo, jog net ir keturiolikos metų vaikai sugeba jo gauti ir jokie draudimai nepadeda.

   Taigi, ką jūs manote apie šiuos draudimus? Pasidalinkite komentaruose!


2 Komentarai

  1. Tokia tema iš tikrųjų verčia diskutuoti :)
    Aš turbūt tik pritarsiu, jog kas norės, tas ras kur ir kaip gauti alkoholinių gėrimų ir tokie draudumai jų labai neveiks. Bet gal kokius 10% ir paskatins šventes ar kitokias progas pasitikti blaiviai ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aš taip pat pritariu daugumos žmonių nuomonei. Nemanau, kad labai daug kas pasikeis.

    AtsakytiPanaikinti