Kaip tapti sėkminga?

 Tema, kuria šiandien norėsiu pakalbėti, man asmeniškai yra labai svarbi ir aktuali, tau, tikiu, irgi. Na, prisipažink, ar esi kada nors pažiūrėjusi į kokios nors itin sėkmingos, žavios ir stilingos merginos instagram'o profilį, kuriame ji, atrodo, gyvena tobulą ir įdomų gyvenimą: uždirba pinigus, keliauja, leidžia sau nusipirkti gražių drabužių ir kosmetikos ir yra žinoma, nors ji gal tik kokiais ketveriais metais už tave vyresnė. Ir tokiose situacijose vienintelis klausimas, kurį gali sau užduoti, yra "ką aš darau ne taip su savo gyvenimu?". Ir išties, kodėl vieni žmonės, liaudiškai tariant, prasimuša, o kiti ne? Kodėl vieni pasiekia ir įgyvendina savo tikslus, o kiti taip ir lieka planavimo stadijoje? Beje, dažniausiai daugiausiai pasiekia taip vadinami "vidutiniokai" moksluose, t.y. tie žmonės, kurie mokykloje gal nebuvo klasės pirmūnai. Tačiau ar žinai, kad egzistuoja toks dalykas kaip socialinis intelektas? Tai reiškia, kad žmogus nebūtinai moka mintinai įrodyti visas įmanomas teoremas, tačiau nepaisant šito, jis yra kur kas atkaklesnis, pasitiki savimi, mėgsta ir moka komunikuoti, o būtent šios savybės padeda pasiekti savo tikslus.

   Kalyn Nicholson (@KalynNicholson) | TwitterSunday’s ☕️ (follow me on @weheartit :... - Kalyn▽Nicholson

        Šiandien norėsiu su Tavimi pasidalinti patarimais, kurie padės Tau nusistatyti aiškius gyvenimo tikslus, susidėlioti prioritetus ir savo svajones įgyvendinti. Pirmas, ir svarbiausias, dalykas, yra laiko planavimas. Taip, žinau, kad jau tikriausiai ne kartą ir ne du girdėjai apie tai, kaip svarbu planuoti savo laiką ir t.t. bet,nuoširdžiai, ar tai darai? Ką gi, jei nori rezultatų, turi žinoti, kad tam reikalinga disciplina. Laiko planavimas tikrai padidins tavo produktyvumą. Ar pastebi, kiek laiko mes iššvaistome, tiesiog naršydami socialiniuose tinkluose be jokio tikslo? Apskritai, laiko planavimo taip paprastai ir greitai neišmoksi, tačiau aš Tau pateiksiu kelis patarimus, kurie, tikiuosi, padės.

1. Anksti kelkis.
Taip, žinau, mažai kas mėgsta atsibusti 6 ryto, tačiau tai yra tavo raktas į sėkmę. Na gerai, gal šiek tiek per skambiai, tačiau kai dieną pradedi anksti, atsiranda laiko ir gali žymiai daugiau nuveikti. Patikėk, nieko gero, jei vartysiesi lovoje iki vakaro. Beje, jei į mokyklą keliesi rytais, nepatingėk atsikelti dar bent 5 minutėm anksčiau. Juk nemėgsti rytais skubėti, paskubom dažytis tušu akis (ir , žinoma, išsitepti), o tuomet nervintis, kad nespėsi į autobusą. Tad jei pamiegosi 5 minutėm mažiau, tikrai nenumirsi. Kitas dalykas: suskambėjus žadintuvui kelkis iš karto. Taip, suprantu, kad nesinori niekur lįsti iš šiltos lovos, bet jei vėl imsi snausti, tavo kūnas ir smegenys bus sutrikę, nes neaišku, ar jau reikia atsibusti, ar dar ne.

2. Ryto ritualas.
Kai išjungei žadintuvą, prašau, padėk jį į šalį. Rimtai. Žinau, kad norisi pirmiausiai įsijungti kokį instagram'ą arba facebook, bet laikas taip tikrai dings, nė nepastebėsi, o vėliau nespėsi pavalgyti arba pasidažyti (man taip buvo ne vieną kartą, tuomet visą dieną vaikščiojau blogos nuotaikos). Išgerk vandens ir būtų idealu, jei nors kiek prasimankštintum. Tai gali būti kelios jogos asanos arba tiesiog tempimo pratimai. Būtų puiku, jei daiktus į mokyklą susikrautum iš vakaro. Būtinai valgyk pusryčius. Apgalvok naują dieną, gali susirašyti, kokius darbus šiandien nori padaryti.

//                                                                           Morepinterest || ☓ oliviastromberg

3. Aiškiai skirstyk savo laiką.
Tai reiškia, jog turi nusistatyti, ką ir kada darysi. Kiek valandų skirsi mokslams, kiek - šeimai, socialiniams tinklams, hobiams, sportui... Tai labai svarbu. Taip pat - jokio multitasking'o. Taip, žinau, kad merginos ypač mėgsta daryti daug darbų vienu metu, tačiau problema ta, jog taip nė vieno darbo nepadarai iš tiesų gerai. Todėl jei šiuo metu nusprendei padaryti namų darbus - puiku, išjunk telefoną, ir televizorių ir susikoncentruok į tai, ką darai. Jei, pavyzdžiui, leidi laiką su šeimą ir draugais leisk jį produktyviai. Tuo metu neskaityk knygos ar nežiūrėk vaizdo įrašų youtube.

  Vision: have a study routine - devote time to uni - invest in my degreeベッドに入ってもなかなか寝付けず熟睡できないなら、寝る前に1分間だけ体がラクになるヨガを実践しませんか?スムーズに入眠できて、朝までぐっすり寝られる“熟睡ヨガ”をご紹介します。


4. Užsirašinėk.
Planuok savo dieną, savaitę, mėnesį. Konkrečiai užsirašyk, ką būtent ir iki kada turi padaryti. Šiais laikais egzistuoja daugybė laiko planavimo programėlių arba knygų, jei visgi mėgsti viską užsirašyti pati. Sutik, yra skirtumas tarp tiesiog pagalvojimo, kad "būtų neblogai pradėti sportuoti" ir konkretaus užsirašyto sakinio: "rytoj nuo 18 iki 19 sportuosiu". Tai įneša konkretumo ir bus lengviau tų užsibrėžtų tikslų laikytis. Padaryk šį ritualą maloniu ir stilingu užsiėmimu, nusipirk gražią planavimo knygą ir spalvotų rašiklių. Tokios smulkios detalės pakels nuotaiką ir planuoti savo laiką bus maloniau ir linksmiau.

 Ⓓαℓєтн Ⓡσ∂


                                                  Sėkmingo žmogaus įpročiai

  Turi iš karto suprasti, kad niekas netampa sėkmingu ir nepakeičia savo gyvenimo per vieną naktį. Tai užtrunka kiek ilgiau ir reikalauja pastangų, disciplinos ir motyvacijos. Pirmiausia turi aiškiai susidėlioti savo prioritetus. Susirašyk savo gyvenimo tikslus, kuriuos nori pasiekti per, pvz. šiuos metus, per 5 metus, per 10 metų... Kokių sąlygų tau reikia, kad tuos tikslus pasiektum ir ką dėl to gali daryti kasdien? Labai padeda savo svajonės vizualizacija: gali ją nupiešti arba labai aiškiai įsivaizduok, kaip viskas atrodys ir kaip jausiesi, kai pasieksi savo tikslą. Tikėk tuo, ką darai, net jei aplinkiniai tavimi netiki ir tavęs nepalaiko. Žinau, kad tai sunku, tačiau ar bent įsivaizduoji, kiek kartų kokia nors Beyonce ar Ed Sheeran girdėjo, jog net neverta stengtis, vis tiek nepavyks. Malala Yousafzai, jauniausia Nobelio taikos premijos laureatė ir kovotoja už moterų teises savo gimtajame Pakistane buvo pašauta talibų, nes prieštaravo draudimui mergaitėms mokytis mokykloje. Ji žinojo, kad tai, ką ji daro, yra pavojinga, tačiau vis vien ėjo link savo tikslo ir garsiai kalbėjo apie mergaičių padėtį savo šalyje. Po sužeidimo mergina išgyveno ir dabar yra įkūrusi savo vardo fondą, kuris padeda mergaitėms ir moterims visame pasaulyje. Ir šiai merginai tik 20 metų.

                       Happy International Women’s Day #WomenWhoWork

  Prisimink: tik pastovumas užtikrina ilgalaikius rezultatus. Nebijok suklysti, tai - žmogiška, be to, iš klaidų mes mokomės ir semiamės patirties. Būk iniciatyvi ir aktyvi, nebijok išbandyti naujas veiklas, plėsk savo pažįstamų ir interesų ratą. Dažniau skaityk knygas, rečiau žiūrėk TV. Kartais skirk laiko tik sau. Tiesiog, be nieko. Be telefono, pašalinių garsų ir žmonių. Vienatvė išvalo mintis ir padeda nusiraminti. Vertink ir daryk tai, kas iš tiesų yra svarbu, nešvaistyk savo energijos menkaverčiams dalykams. Dažniau eik pasivaikščioti į mišką, nei į prekybos centrą. Vertink tai, ką turi ir tikėk savimi: jei labai norėsi, pasieksi viską.

                         She believed she could, so she did. Quote.


      Linkiu kiekvienai iš Jūsų susikurti tokį gyvenimą, kokio Jūs esate vertos. Siekite savo svajonių. Ir nepamirškite, kad pats geriausias laikas tai daryti yra dabar. Nesušalkite labai šią žiemą, tikiuosi, po atostogų greitai įsivažiuosite į darbo ritmą.

Visoms geros dienos.




   

6 Komentarai

 1. Straipsnis motyvuojantis, manau, kiekvienai naudinga būtų jį paskaityti,tema pasirinkta gera, ypač kai po atostogų sunku rasti motyvacijos dirbti, todėl priekaištų dėl to neturiu.
  Tačiau labaia akis badė pats straipsnio netvarkingumas. Kitą kartą siūlyčiau pasirinkti lygiavimą iš abiejų šonų, atrodys žymiai tvarkingiau. Kita, tai paveiksliukai. Siūlyčiau kitą kartą pasirinkti vienodo dydžio paveiksliukus, ypač jei juos dedi vieną šalia kito, nes kai abu yra skirtingų dydžių,atrodo ne kaip (pats pirmas paveiksliukas geras pavyzdys būtų). Ir dar vienas dalykiukas, bet čia jau manau, skonio reikalas - svarbiausių punktų straipsnyje paryškinimas, nes bent jau daug kur tuos esminius punktus paryškina, išskiria ir straipsnis atrodo patrauklesnis.

  Sėkmės toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už nuomonę, tačiau su kai kuriais dalykais negaliu sutikti. Taip, suprantu, kad vizuali pusė nėra tobula, tačiau man asmeniškai į akis nekrenta, kad tarp paveikslėlių kelių milimetrų skirtumas :DD

   Panaikinti
 2. Labai geras, motyvuojantis ir skatinantis siekti savo tikslų straipsnis. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mane labai šis straipsnis motyvavo kažką daryti, nestovėti vietoje. Dabar man po atostogų iš tikrųjų nebuvo didelio noro užsiimti kokiais nors svarbesniais dalykais. Bet šis straipsnis privertė mane suimti save į rankas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Iš tiesų šaunus straipsnis! Manau, jis tikrai pagelbėjantis ir motyvuojantis. Labai patiko ta frazė : "She believed, she could, so she did"! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dievinu motyvuojančius straipsnius. Iš tiesų gebėjimas motyvuoti žmones yra puiki savybė, jeigu ją tobulini. Tai labai atsilieps ateityje, jeigu, pavyzdžiui būsi firmos direktorė. Įkvėpi darbuotojus, jų darbo rezultatai pagerėja, o rezultatas - suklesti firma. Aišku, čia tik pirmas šovęs į galvą pavyzdys, tačiau svarbiausia suprasti mintį.

  Vis dėl to aš pritarčiau Viktorijos nuomonei, turėtum ir tu. Skaitytojas neretai (labaaaaaai dažnai) nusprendžia skaityti straipsnį ar ne vos į jį žvilgtelėjęs, todėl labai patariu tobulinti ne tik rašymo įgūdžius, tačiau ieškoti ir būdų kaip tobulinti savo straipsnio išvaizdą (dėl mano tokios nuomonės pyksta visos naujos rašytojos, tačiau kažkada vis tiek suprasit, kad buvau teisi).
  Didžiausios sėkmės motyvuojant žmones ir rašant, nes kažkada galbūt įkvėpsi ne tik TD skaitytojas :P

  AtsakytiPanaikinti