Ligos, kuriomis visi galime susirgti

  Žiema - šalčiausias metų periodas, kai sningant, pučiant šaltam vėjui reikia eiti namo apledėjusiu keliuku. Dažnai žiemą pamatysi sloguojančius, kosėjančius žmones, kurie netyčiomis nesmarkiai peršąla eidami į parduotuvę. Bet šis straipsnis nebus vien apie ,,žiemines" ligas. Šiame straipsnyje pateiksiu ir keletą lėtinių arba nuo mažumės jau turimų ligų.

 • Laringitas - gerklų gleivinės uždegimas. Jis dažniausiai yra vienas iš ūminio viršutinių kvėpavimo takų kataro, gripo ar pan. požymių. Laringitą gali paskatinti peršalimas, rūkymas, kvėpavimas dulkėtu oru ar kt. Nepalankiomis sąlygomis liga gali pereiti į lėtinę savo formą.

 • Trišakio Nervo Neuralgija pasireiškia stipraus vienos veido pusės skausmo priepuoliais. Iš pradžių gali skaudėti tik vieną vietą, bet vėliau skausmas gali išplisti per visą veido pusę. Per priepuolį  skaudama veido dalis parausta, ašaroja tos pusės akis, trūkčioja veido raumenys. Dažnai skausmas gali išplisti į pakaušį, ranką ar kaklą. Ligos priežastis būna gripas, peršalimas, diabetas ir kai kurie medžiagos apykaitos sutrikimai.

 • Pleksitas. Dažniausios jo priežastys - gripas, infekcinės ligos, trauma ar kaklo slankstelių pažeidimas. Stiprus peties skausmas plinta per visą ranką, gali sustiprėti atsikosėjant, staiga pasukant galvą ar liemenį, dirbant sunkesnį fizinį darbą.


 • Miozitas - tai raumens uždegimas. Palpuojant raumenys skausmingi, juose gali atsirasti sukietėjimų (juostų arba mazgelių). Dėl skausmo sumažėja žmogaus judrumas, elastiškumas.

 • Spazminis kolitas. Sergant šia liga būna nestiprus, maudžiantis pilvo šonų, apatinės dalies skausmas.Sustiprėja pavalgius. Skausmą gali malšinti šiluma. Dažnai būna pykinimas, kartumas burnoje, pilvo gurguliavimas ir kt.

 •  Amenorėja - tai moteriška liga, kai kelis mėnesius nebūna menstruacijų. Ji gali atsirasti dėl per didelio patiriamo streso, per daug sportuojant ar būnant nėščiai. Dažniausiai pasireiškia sportininkėms. Sumažinus fizinį aktyvumą, menstruacijų ciklas sunormalėja.

  Būkite atsargios, ypač žiemą. Geriausia grįžus namo išgerti puodelį karštos arbatos, nueiti po šiltu dušu ar užsidėti vilnones kojines. Taip išvengsite ne tik paprastutės slogos, bet ir rimtesnių ligų. 

2 Komentarai

 1. Labai keista straipsnio tema, manau, kad nelabai aktuali, nes betkokios ligos diagnoze negali būti tikras, kol nepasidarai tam tikrų tyrimų ar nepasikonsultuoji pas daktarus, tad jei kosėčiau,perskaičius šį straipsnį net išsigąsčiau, nes tai juk laringito požymis. Štai kodėl nemėgstu skaityti straipsnių apie įvairias ligas, nes prisigalvoju visokių nesąmonių.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai buvo trumpas supažindinimas su keliomis ligomis, tik tiek, na o ir aš pati greitai moku prisigalvot nesąmonių, bet nereikia iškart nusistatyt vienai diagnozei :) Ačiū už kritiką ir tavo nuomonę, būtinai atsižvelgsiu!

   Panaikinti