Lyderystė be titulo - kiekvienam pasiekiama (1 dalis)


Nauji metai - nauja pradžia ir naujos galimybės, todėl gal verta susimąstyti apie pažangą ir asmeninį tobulėjimą labiau nei bet kada anksčiau? Pirmasis stereotipas, kurio reikėtų atsikratyti - lyderiais gali tapti tik šalių vadovai, kompanijų vadovai, organizacijų pirmininkai ir t.t. Tačiau tiesa ta, kad lyderiu galime būti kiekvienas iš mūsų. Svarbiausia yra mūsų mąstymas, kaip mes suvokiame savo padėtį. Jeigu nesijaučiame savo sferoje lyderiais, neatskleidžiame savęs - lyderiais ir nesame. Tačiau kokia yra ta tikroji lyderystės filosofija? Kviečiu su ja susipažinti šiame straipsnyje. 
Lyderiavimas pirmiausiai yra tikėjimas savimi, kai niekas kitas tavimi netiki.
KAD BŪTUM LYDERIS, TAU NEREIKIA TITULO 

Šis teiginys yra kaip taisyklė, kurią tu turi išmokti ir mokėti kaip daugybos lentelę. Būti lyderiu iš esmės yra dirbti geriausiai ir niekada nenustoti tobulėti. Dirbti kaip geriausiai sugebi - nė trupinėlio prasčiau. Iš tiesų tai yra labai svarbu. Tikriausiai skaitei citatą, pateiktą straipsnio pirmoje nuotraukoje apie gatvių šlavėją. Įsivaizduok save jo vietoje visą laiką, kol skaitysi šį straipsnį ir perprasi šį lyderystės reikalą gana paprastai. 
Pirmiausiai turi susitvarkyti su savo mąstymu. Jeigu visada pirma pagalvosi apie darbą, o tik šiek tiek vėliau apie rezultatą - sulauksi sėkmės. Sėkmė nenukrenta iš dangaus, jos nelemia tavo horoskopo ženklas. Sėkmė - ko nuolatos siekiama. Jeigu tu manai, kad negali būti sėkmingu žmogumi - klysti. Taip neretai kalba tokie žmones, kurių akys nuolat sukaustytos į telefoną, be jokios prasmės, ir neturtintys jokios motyvacijos susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą, tačiau tu juk nesi vienas iš tokių žmonių? 
Taisyklės gyvenime yra tai, kas viską sudėlioja į vietas. Laikantis taisyklių mes palaikome harmoniją ir gyvename šiame pasaulyje (nes pagalvok, kas nutiktų, jeigu jos dingtų), todėl ir šioje situacijoje tau reikia taisyklių.

KETURIOS TAISYKLĖS:
Novatoriškumas
Meistriškumas
Autentiškumas
Drąsa

Pirmoji, novatoriškumas, svarbi todėl, kad daug žmonių prarado aistrą novatoriškumui, mes nebetrokštame būti kitokie. Tačiau kuo jis ypatingas? Novatoriškumas niekada neleidžia dairytis į praeitį. Tik pagalvok, kiek yra perkuriama dainų, filmų užuot sukūrus kažką naujo, originalesnio. Žmonės supranta, kad naujoves kurti yra kur kas sunkiau nei pasinaudoti tuo, kas jau buvo padaryta seniau. Jeigu sąvoka ,,novatoriškumas" tau atrodo sudėtinga, pagalvok apie tai paprasčiau, nes tai tėra nuolatinės pastangos viską tobulinti. O apibendrinimas galima teigti, kad novatoriškumas - siekimas šią dieną padaryti geresnę už vakarykščią.

Antroji, bene svarbiausia - meistriškumas. Įsipareigojimas siekti meistriškumo nepriklausomai nuo to, koks tavo darbas ar ką tu veiki. Čia verta prisiminti gatvių šlavėją ir jo darbo kokybę. Šlavėjas gatves turi šluoti taip puikiai, kaip tapė garsūs dailininkai, kad vėliau jį prisimintų. Lygiai taip pat ir Tu. Turi norėti iš savęs daug ir visada daugiau. Didžiausia žmonių klaida, jog dažnai jie sau užsibrėžia per žemus standartus ir jų tikslai būna tokie menki, kad, deja, jie juos įgyvendina. Užsibrėžk sau didelius tikslus, dirbk dėl jų ir, jeigu viską atliksi sąžiningai, tau pavyks, nes lyderis visada padaro savo darbą, kad ir kaip jam trukdoma. Prisimink, kad niekas nesuteikia tokio ypatingo pasitenkinimo, kaip pasididžiavimas, kuris jaučiamas meistriškai atlikus darbą. Linskmas faktas - dirbti meistriškai visada yra lengviau nei vidutiniškai. Kirbžda klausimas kodėl? Kai nuolat dirbi ir darai kur kas daugiau nei būtina, turi kur kas mažiau konkurentų, nes daugumai žmonių atrodo, jog jie nesugebėtų šitaip elgtis.
Šiek tiek kitoks yra autentiškumas, tačiau tai nereiškia, kad jis nėra svarbus. Darbas, įdėtos pastangos, aišku, yra svarbu, tačiau nereikia pamiršti ir savo asmenybės, kuri šiais didžiais permainų laikais turėtų būti itin puoselėjama, nes tik nuo jos priklauso daugelis dalykų. Svarbu yra augti visų žmonių akyse kaip vertam pasitikėjimo, būti gerbaimam, laikytis duotų pažadų, kaip niekada yra svarbu būti autentiškai asmenybei. Verta prisiminti, kad dabar kaip niekada yra jaučiamas spaudimas iš aplinkos būti tokiems, kokius mus norėtų matyti. Tačiau tikrasis lyderis turi likti kurčias tiems garsiai rėkiantiems balsams, pasitikėti savimi ir turėti savas vertybes. Kai tapsi saugus savo kailyje, pasitikėsi savimi, pamatysi, kaip nepaprastai gali įkvėpti kitus žmones esančius šalia savęs. Kai kiekvieną dieną kimbi į darbą ir padarai viską, ką sugebi - nė trupučio mažiau, pamatai, kokią aistrą įžiebi kitų akyse.

Tau nereikia titulo, kad būtum lyderis, o viskas, ko tau reikia yra didžiulė aistra tam, ką darai ir drąsa. Privalai drįsti kur kas daugiau nei ,,protingas" asmuo ir rizikuoti kur kas daugiau nei paprastas žmogus. Mes visi norime būti superherojais ir savyje VISI turime savybę nesustoti net tada, kai visi aplink pasiliko senai už nugaros. Ryškiausiais lyderiais tampa tie žmones, kurie išsiugdo gebėjimą nepripažinti pralaimėjimo galimybės. Silpni žmonės vos tik susidurę su didesniu sunkumu nuleidžia rankas, tačiau reikia DRĄSOS, kuri priverstų atsistoti ir vėl pabandyti iš naujo, kad ir n kartų, nesvarbu. Lyderiavimo esmė yra ta, kad kuo drąsesnes svajones puoselėji ir kuo meistriškiau atlieki savo darbą, tuo su didesniu pasipriešinimu susiduri. Turėti drąsos matyti galimybes ten, kur kiti mato vien sunkumus, ir įsivaizduoti, jog dalykus galima pagerinti, kai kitus visiškai tenkina įvykių raida, štai kam reikia drąsos.

AUDRINGI LAIKAI GIMDO DIDŽIUS LYDERIUS

KETURIOS TAISYKLĖS:
Kalbėk atvirai
Susidėliok prioritetus
Bėda pagimdo galimybę
Pagarba ir šlovė kiekvienam

 ,,Gyvenimas prasideda ten, kur baigiasi Jūsų komforto zona. -Neale Donald Walsch
 Lyderiams be titulo itin svarbu yra kalbėti atvirai. Net kai tavo balsas dreba ir delnai persmelkti prakaito. Gyvename neramiame laike, kuris yra persmelktas nepasitikėjimo, žaidimų, painių pokalbių, todėl rasti žmogų, kuris kalba atvirai, tačiau padoriai - retenybė. Todėl Tu turi tapti tokiu žmogumi. Tada tu pats suprasi, kad elgiesi narsiai ir drąsiai, nesi silpna būtybė, kuri slepia tiesą ir bijo pasipriešinti. Jeigu kažkas nepatinka - taip ir pasakyk, tačiau atmink, kad tu gali sakyti viską, ką nori, jei tai sakai su pagarba. Lyderiai be titulo nepriekaištingai renkasi žodžius. Jie neliežuvauja. Nesiskundžia. Nesmerkia. Ir niekada nesikeikia. Vieninteliai žodžiai, kuriuos jie vartoja kiekvieną dieną, yra skirti įkvėpti, motyvuoti, sudominti ir pakylėti kuo daugiau žmonių aplink save ir kur kas toliau. 

Apskritai gyvenime gyvybiškai svarbu susidėlioti prioritetus. Šiame vėjų blaškomame pasaulyje labai lengva pamiršti savo viziją, misiją ir imti žvalgytis į visas puses, o galiausiai pastebi, kad nieko nepadarei. Tačiau lyderiai nesiblaško, jie sutelkia savo priotetus į vieną krūvelę, kasdien juos pergalvoja ir veikia. Svarbiausia yra nepamiršti dalykų esmės, o visa kita nesvarbu. Apie lyderiavimą galima pasakyti labai paprastai: lyderiauti - tai labai mažai išmanyti apie daugumą dalykų ir daug - apie kelis dalykus. Čia tikriausiai pajautei, kaip svarbu jau mokykloje susitelkti daugiau į tai, kas tau sekasi geriausiai. Ir nėra jokios gėdos, jeigu kažkas tau nesiseka vienoje ar kitoje srityje, gal tau kitoje sekasi daug geriau nei daugeliui! Visko niekada neišmoksi, todėl rinkis tik tai, kas tau svarbiausia. Todėl domėkis tik tais svarbiausiais dalykais, kurie sukuria didžiąją dalį tavo rezultatų. Įgusk tuos dalykus daryti tikrai gerai. Ir nešvaistyk jėgų veltui. Lyderiai be titulo gyvena ir kvėpuoja tik keliais gyvybiškai svarbiais dalykais, o šie yra tie, kurie tave padaro unikaliu lyderiu darbe. 
Kiekviena nesėkmė tau dovanoja naują galimybę, t.y. bėda pagimdo galimybę. Ir galbūt skambės juokingai, tačiau kartais net ir didesnę, nes kiekviena nelaimė turi atitinkamą palaimą. Tas kiekvienas skrydis žemyn atveria kaskart naujas duris, ir jeigu būsi pakankamai pastabus žmogus jas pamatyti, drąsus praeiti, tu pasieksi tokių laimėjimų, apie kokius iki to „skrydžio žemyn“ net nedrįsai svajoti. Problemos iš tikrųjų yra ne kas kita, kaip tramplinai į dar geresnes galimybes, kurios visada atsiveria po laiko, reikia kantrybės ir stiprybės sulaukti. Atskleisiu vieną paradoksalų dalyką - sunkiomis akimirkomis būk kiek įmanoma veiklesnė asmenybė. Tiesiog nuolat siek pažangos, kad ir kaip sunku tai atrodytų. Nieko nedarymas naramių laikų akivaizdoje - pats blogiausias dalykas, praktiškai prilygstantis savižudybei, kurį gali padaryti. 
„Parblokštas septynis kartus, atsistok aštuonis“ -Japonų patarlė
Kiekvieną likusio gyvenimo dieną būk iš tų žmonių, kurie visada teigiamai įvertina kitus, jeigu mato, kad žmogus tikrai įdėjo save į darbą, ieškok gerų jų savybių ir nuoširdžiai plok, jeigu reikia. Nėra jokios geresnės motyvacijos žmonėms, kaip šlovė ir pagarba kiekvienam iš jų. Dauguma klaidingai galvoja, kad lyderiavimas yra kitų kritikavimas ir baudimas už blogai atliktas užduotis. Tačiau tikras lyderis yra tas, kuris įkvėpia žmonėms pasitikėjimą savimi, rodo pagarbą jiems, atpažįsta meistriškumą, įvertina pastangas ir entuziastiškai jas pagiria. 

Vertingoms gyvenimo pamokoms išmokti reikia daug laiko. Žinojai, kad norėdamas tapti meistras kurioje nors srityje apytikriai sugaiši 10 tūkstančių valandų? O tai yra apie 10 metų, jeigu gyvensime, valgysime ir miegosime. Todėl tapimas lyderiu nėra vienos dienos pokytis, tai pastovus savęs stebėjimas ir keitimas, todėl linkiu Naujųjų metų progą imi keistis tik į gerąją pusę ir išlaisvinti savyje paslėptą lyderį, nes tiesa ta, kad jį turime mes visi. 


6 Komentarai

 1. Kas jau kas, bet Skirmantės straipsniai tai visada bus išpildyti puikiai:) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū, Beatriče, už tokį komentarą, tikrai malonu :))

   Panaikinti
 2. Iš tiesų perskaičius kelis straipsnio sakinius susidaro įspūdis, kad parašė tikra rašytoja, išmananti savo sritį! Viskas labai profesionalu ir gražu! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai dėkoju, Greta! Paglostei širdelę! ^^ Visa paslaptis slypi tame, kad radau tai, apie ką rašyti patinka labiausiai ir kas sekasi geriausiai :) Darbas su meile visada būna geresnis. Sėkmės! :)

   Panaikinti
 3. Sveika. Straipsnis nuostabus! Tikrai esi puiki rašytoja:) Dabar truputi parašysiu ne į temą, bet tikiuosi, kad kažkuri rašytoja atras laiko tam;) gal galėtumėte parašyti straipsnį apie planerį?(dienos planavimą, ką ten rašote ir pan.) Būtų didelis ačiū:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labutis, ačiū už nuomonę! Malonu ir labai motyvuoja, kad mane taip įvertini :)
   Tokių straipsnių buvo rašyta jau gana nemažai. Apačioje įklijuosiu kelias nuorodas, tikrai rasi kažką sau tinkamo ;)
   1. http://www.teenagedreams.lt/2016/08/back-to-school-nuostabiems-darbams.html
   2. http://www.teenagedreams.lt/2018/01/bullet-journal-planuok-kurk-ir-isliek.html
   3. http://www.teenagedreams.lt/2015/08/back-to-school-atsisveikink-su.html
   4. http://www.teenagedreams.lt/2015/04/mokomes-mokytis.html

   Tikiusi, kad rasi, ko ieškai :) Sėkmės!

   Panaikinti