Mistika: tiki ar ne?


Kaip ir seniau, taip ir dabar į mūsų realybę įsilieja daug šiurpą keliančių mistinių reiškinių. Neretai mistika pasireiškia ir bet kurio iš mūsų gyvenime: nukrenta ir į šipulius sudūžta lėkštė, kambaryje pasigirsta baugus dunksėjimas ar beldimas... Ir visa tai nutinka paslaptingai ir nežinia kaip.
Šiuo straipsniu sieksiu išsakyti viską, ką galvoju apie mistiką, kaip ją įsivaizduoju. Mintyse galėsi pamąstyti, ar sutinki su manimi, o gal esi visiškai kitokios nuomonės? Todėl dabar noriu tau užduoti pagrindinį klausimą: o tu tiki mistika ir anomalijomis ar ne?...


Turime didžiulę galimybę apie įvairiausius antgamtinius ar paranormalius reiškinius pasidomėti internete. Ten gausu informacijos ir įvairių vaizdelių apie užkerėtus miškus ar girias, nepaaiškinamus žmonių gyvenimuose nutikusius įvykius, pačius šiurpiausius apleistus pastatus ir ten tūnančius vaiduoklius... Visur tik ir sklando įvairūs pasakojimai apie miškuose gyvenančias šmėklas ar kraupius vampyrus. Taip pat galime prisiminti ir įvairius horoskopus pagal zodiako ženklus. Manau, juos irgi galėtume iš dalies priskirti mistikos sričiai. Na, mano požiūris į horoskopus gana pašaipus, tačiau neslėpsiu: mane nugali smalsumas, todėl dažnai mėgstu paskaityti horoskopus. Jei tu taip pat, turbūt pripažinsi, kad kartais teiginiai aklai sutampa!

O kaip gi siaubo filmai? Joks siaubo filmas neapsieina be kruopelės mistikos. Žinoma, gal tu "šaltų nervų" žmogus, kuriam siaubo filmai nebaisūs ir juos galėtum žiūrėti be sustojimo, bet jei tu visgi šiek tiek bijai, tuomet bandai save paprotinti ir įtikinti, jog tai tik filmas. Tačiau nukrėtus šiurpuliui pagalvoji, kad galbūt antgamtiniai ar paranormalūs reiškiniai iš tiesų tikra. Na, tuomet galima sakyti, kad aš esu iš tų, kurie baiminasi, nes niekad nebuvau ir esu tikra, kad nebūsiu siaubo filmų gerbėja. Vis dėlto bandant naktį užmigti šiurpūs vaizdai bei klyksmai nepasimiršta ir lenda į galvą, o tai labai nemalonu...

Susijęs vaizdas

Visame, kas supa mistiką, svarbus yra žmonių smalsumas. Visgi, kad ir kaip bijodami, kartais žmonės, o ypač paaugliai neatsispiria smalsumui užeiti į paslaptingą, šiurpių pasakojimų apipintą apleistą namą arba atlikti įvairius dvasių iškvietimus, su kuriais, mano nuomone, nevalia žaistis ir juokauti. Galima ginčytis, tai sutapimai ar ne, bet kartais po tokių veiksmų nutinka labai skaudžių įvykių. Kitas atvejis, kai kartais žmonės sakosi netikintys mistika, bet paslapčia mėgstantys paskaityti mistines istorijas ar peržiūrėti jų laidas. Šias asmenybes taip pat nugali smalsumas sužinoti.

Jau senovėje mokslininkai pastebėdavo anomalijų, tačiau, mano nuomone, mūsų prosenelių pasakojimai apie laumes ar raganas, grobiančias žmones taip pat prisidėjo prie mistikos įsiliejimo į dabartinį gyvenimą.
Galvoju, kad visgi "švelni", lengva, ne pati šiurpiausia mistika paįvairina mūsų realybę. Juk įdomu ir smalsu paskaitinėti istorijas, sukti galvą ir pamėginti gliaudyti lengvas paslaptis, kodėl įvyko taip ir ne kitaip. Manau, kad didžiausia paslaptis yra pomirtinis gyvenimas. Turbūt dažnai pagalvojame, kas gi ten nutinka, kaip viskas atrodo... Tačiau verčiau galvokime apie mūsų laimingą dabartį ir nesukime galvos, nes kiekvienas viską sužinosime savo laiku.
Galiu pamėginti ir pati atsakyti į pradžioje tau užduotą klausimą: visgi aš labiau tikėčiau neįprastais  religiniais dalykais, t. y. dvasiomis, vėlėmis, ateinančiomis Kūčių naktį ir t.t., tačiau įvairiais ateiviais ar vampyrais aš tikrai nelinkusi tikėti.


2 Komentarai

  1. Aš iš tų kurie netiki mistika, bet retkarčiais mėgstančių paskaitinėti :)

    AtsakytiPanaikinti