Sausio 1-oji ARBA rytas, kai prabundame apsupti tų pačių daiktų

Koks jausmas prabusti sausio 1-ąją ir suprasti, kad niekas nepasikeitė? Reikia pripažinti, kad daugelis vis dar tikime stebuklais ir slapčia viliamės, jog prabudus mūsų nepasitiks nesuvalgytas tortas, nuo gėrimų likusios nešvarios taurės ir visą dieną nekamuos miego trūkumas, tiesa? Galima pasidžiaugti tik tuo, kad baigėsi daugeliui nusibosti spėjęs šventinis maratonas, parduotuvių garsiakalbiai nebestūgaus apie must-have prekes ateinančiais metais ir visi pamažu grįš į vėžes. 
Tai, kuo visgi pasižymi naujametinis rytas?

fish, cat, and art imagePraėjusi kalėdinė nuotaika padėjo pagrindus "Auksinės žuvelės" sindromui - atėję Naujieji metai išpildys norus, kurie tūnojo mūsų galvose senaisiais. Turbūt visi žinome pasaką apie žveją ir auksinę žuvelę, išpildžiusią tris jo norus ir nejučia patys patikime šios istorijos tikrumu ir "stebukladarės" egzistavimu. Mes prisigalvojame įvairiausių naujametinių pažadų, nors kažkur giliai esame įsitikinę, kad jie taip ir liks kitiems metams. Pažadame nebevalgyti saldumynų, eiti sportuoti, bet tai ir lieka mūsų pasakymuose ''nuo kito pirmadienio tikrai". Tai  negi galima sakyti, kad pasakos skirtos tik mažiems? Kitas pavyzdys - Naujųjų metų naktis. Yra žmonių, kurie ateinančiuosius pasitinka trankiame vakarėlyje su draugais ar jaukiai vakarieniaudami, bet yra ir kita žmonių grupė - tai tokie asmenys, kurie vis dar laikosi tradicijos sulaukti, kol laikrodis išmuš 12 valandą ir tada eiti miegoti. Jie dūsauja, kad laikas eina beprotiškai lėtai, veikti nėra ką, o ir miegas taip ima... Bet sulaukti vidurnakčio visiems prilygsta garbės reikalui. Argi kas nors nuo to laukimo pasikeičia? Žinoma, žmonės, kurie Naujuosius metus sutinka su gera kompanija, patiria džiaugsmą ir jų galvose akimirkos išlieka ilgam. O kaip su kitais? Nejaugi sėdėjimas ir laukimas vidurnakčio dūsaujant prilygsta laimei? O jeigu dar kitą rytą atsibundi neišmiegojęs, tada dar ir pirmoji metų diena sugadinta. Be to, juk nė vienas sulaukęs Naujųjų metų staiga neatsibudo ir nepamatė, kad visi jo norai išsipildė. Tad nepasiduokime "auksinės žuvelės" sindromui, nes viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, ar ne? Jeigu norime eiti miegoti nesulaukę vidurnakčio - pirmyn, niekas už dūsavimus ir savęs kankinimą neapdovanos. 

Metai nauji, o rutina ta pati
No better time than now to start thinking about how you want to start off and end the New Year 2017.Senuosius metus išlydime su šventiniu maratonu, o pasitikę Naujuosius galvojame apie naujus tikslus ir "kad viskas bus kitaip". O kaip yra išties? Mums kaip ir praėjusiaisiais reikia mokytis, tvarkytis kambarį, visų lygiai taip pat laukia egzaminai ar kontroliniai. Tai kuo gi skiriasi Nauji metai nuo senų? Skaičiumi ne tik sąsiuvinio paraštėje, bet ir kiekvieno amžiuje, patirties kiekyje, nuveiktų darbų sąraše. Bet visko pasiekiame patys, ar ne taip? Nauji metai neatneša stebuklo, mums patiems lengviau yra tuo tikėti, nes tada ir jėgų iš kažkur atsiranda, ir tikėjimas pažadų įvykdymo liejasi per kraštus. O galbūt viskas tik į gerą - nauja pradžia skatina mus imtis dar daugiau veiklos, o tuo pačiu įgauti patirties ir galbūt atrasti tikrąjį savo pašaukimą? Juk daugelis paauglių susiduria su savęs ieškojimu, o pabaigęs savo kelią gimnazijoje neretai nežino, ką veiks toliau...

Taip pat labai populiaru manyti, kad Naujieji metai atneš gaivaus oro gūsį, o kokia realybė? Atslūgus šventinei euforijai mes pamatome, kad serialai ir laidos per televizorių tie patys, namai lyg ir nepasikeitė (žinoma, nežiūrint į netvarką juose), verta išskirti tik politiką, kuri keičiasi kaskart įsijungus žinias. Žinoma, labiausiai tai paveikė moksleivius: jiems sutrumpino atostogas, o mokiniai iškart sugalvojo protestuoti. Taip pat nuo šių metų galios ir "sausų išleistuvių" įstatymas, nes nuo sausio 1 d. alkoholis parduodamas tik sulaukus 20-ies. Štai tokie mūsų gaivūs gūsiai Naujųjų metų proga. Asmeniškai aš prieštarauju tik atostogų klausimu, nes alkoholis nėra prioritetas. Belieka tik susitaikyti su išvada, kad Naujieji metai stebuklų neatneša, viskas priklauso nuo mūsų.

celebration, holiday, and new year's eve image

Vis dėlto neretas žiūrėdamas į dangų puošiančius fejerverkus sugalvoja bent vieną pažadą, nepaisydamas žinomos tiesos, kad viską susikuriame patys, nes juk smagu tikėti stebuklais, tiesa?

O ką pasižadėjai tu?
Pasidalink savo idėjomis komentarais.7 Komentarai

 1. Asmeniškai aš iš naujų metų nesitikiu jokių stebuklų (esu pakankamai realistiška). Suprantu, jog tiems tikslams reikia skirti laiko, darbo kiekvienam atskirai. Stengiuosi užrašyti tik tuos tikslus, kuriuos tikrai noriu įgyvendinti.
  Seniau aš jokių tikslų nekurdavau, netikėjau, kad juos gebėsiu įgyvendinti ir tiesiog man jie buvo neaktualūs. Bet 2017 m. sausį nusprendžiau, viskas, reikia pamėginti sukurti ir užrašyti tikslus tiems metams. Gruodžio pabaigoje supratau, kad beveik visus tikslus įgyvendinau (bet ne visus) ir supratau, kad jie daro metus įdomesnius, tik svarbu savęs nepervertinti. Taigi, nusprendžiau 2018m. irgi išsikelti sau tikslus, ne kokius sunkius (nors ir kažkiek sunkesnių yra), bet daugiau paprastus ir kasdieniškus, kaip daugiau šypsotis, labiau padėti tėvams, perskaityti mažiausiai 20 knygų ir panašiai. Tokie tikslai labiau mane motyvuoja visa tai daryti ir nepamiršti tokių paprastų, bet gerų darbų ;)
  Bet čia mano nuomonė, nesiginčysiu, juk kiekvienam net paprasti dalykai atrodo skirtingai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tavo tikslai tikrai labai kasdieniški, tokius lengva įgyvendinti ir tai šaunu, keletą idėjų būtinai pasiskolinsiu :) ačiū už nuomonę :)

   Panaikinti
 2. O ką norėjai pasakyti šiuo straipsniu? Iki šiol nesupratau konkrečios minties...
  Kitas dalykas - blogas išdėstymas. Vienas iš dalykų, kuris iš karto atbaido yra paveikslėlių išdėstymas straipsnyje. Nejaugi nematai, kokios tuščios erdvės lieka? Galbūt išeitis būtų, jeigu paveikslėlius lygiuotum centre? Arba jų iš viso nedėtum. Straipsnis visada atrodo gražiai, kai palieki mažas erdvės, o lygiuodama paveikslėlius dešiniajame arba kairiajame šone sukuri ne kokį įvaizdį.
  P.s seniau paveikslėlius sudėdavome į nuotraukų koliažą su https://www.befunky.com/ . Atrodydavo tikrai gražiai ir maloniai. Peržvelk senesnius 2017-2016 metų straipsnius.
  Tik nenuleisk rankų, tobulink ne tik rašymo, bet ir straipsnio išvaizdos gerinimo įgūdžius. Sėkmės <3

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Straipsnis nagrinėja ne konkrečią temą, yra skirtas pamąstymas, kiekvienas gali savaip interpretuoti mintį, todėl jis sunkiau suvokiamas. O dėl paveikslėlių, tai žiūrint per telefoną, jie tikrai palieka dideles erdves, ačiū už pastebėjimus ir išsakytą nuomonę :)

   Panaikinti
  2. Per telfoną nežinau, bet per kompiuterį taip pat.

   Panaikinti
 3. Na o man tos nuotraukos visai neblogai atrodo ;) Straipsnio tema panaši į praeitą, bet vis tiek kažkiek skiriasi. Svarbiausia tai, kad parašyta tiesa :)

  AtsakytiPanaikinti