Skaitymo malonumas - ar gali juo didžiuotis?


Turbūt dažnas yra susidūręs su problema, kai išsirenki ne tą knygą, o vėliau nekyla joks noras skaityti ką nors kitą, nes bijai nusivilti antrą kartą. Kita vertus, besimokantys mokykloje privalomosios literatūros prisiskaito iki soties ir šiuo būdu praleisti laisvalaikio tiesiog nebenori. O ką daryti, jei skaityti norėtum, tik niekaip nežinai nuo ko pradėti? 
Sudariau tau patarimų sąrašą, kuriais gali pasinaudoti.


- VAIZDUOTĖ. Jeigu įvyko taip, kad perskaitei neįdomią, neaktualią ir visiškai banalią knygą ir dabar graužiesi, kad sugaišai daug laiko, bet vis tiek norėtum pabandyti iš naujo, štai ką tau siūlau: įsivaizduok, kad tos knygos, kuri kalta dėl "pykčių su skaitymu" net nebuvo. Pabandyk save įtikinti, kad tai bus nauja knyga, nauja istorija ir nauji pojūčiai. Taip pat skaitant svarbu įjungti vaizduotę ir kuo labiau įsijausti į kūrinį, galbūt netgi susitapatinti su kuriuo nors iš veikėjų.


book, reading, and read image- KNYGOS PASIRINKIMAS. Tai - labai svarbu. Jos turinys turi būti tau priimtinas ir įdomus, kažkuo tave intriguoti. Be to, pradžiai siūlyčiau išsirinkti mažesnės apimties knygą, kuriai perskaityti nereikėtų savaitės ar dar daugiau. Galbūt prieš tai perskaityk atsiliepimus apie pasirinktą kūrinį ar pasiklausinėk draugų. Yra daugybė skaitančių žmonių, o internete pilna knygų aprašymų ir nuomonių, į kurias gali atkreipti dėmesį. Žinoma, jeigu vienam žmogui patiko knyga, nereiškia, kad ir tau patiks, bet pabandyti verta, ar ne?

- NORAS. Skaityti neturint noro jokiu būdu negalima, nes tada nepatirsi kokio skaitymo malonumo, o galiausiai knyga atsidurs kokioje nors nepastebimoje vietoje ir niekada daugiau nepamatys dienos šviesos. Manau, kad kiekvienas žmogus yra patyręs jausmą, kad tuo metu norisi atlikti būtent šią veiklą ir jokios kitos. Taip pat ir su skaitymu, manau, kad reikia palaukti būtent to momento. Jeigu esi dažnai skaitanti ir tai mėgstanti daryti mergina, manau, kad ilgai laukti nereikės.

bed, books, and coffee image

- LAIKAS SKAITYMUI. Knyga - tai ne darbas, kurį reikia atlikti tam tikromis valandomis. Ji turi būti lyg draugas su kuriuo ilgai nesimatei, o jis staiga ėmė ir sugrįžo. Noro skaityti reikia išlaukti, o jis ims ir vieną dieną "pasibels į duris". Žinoma, kartais atsitinka taip, kad laikas su knyga prabėga labai greitai ir nejučia pastebi, kad jau ir vakaras atėjo. Toks jausmas, mano nuomone, pats geriausias. Beje, o jums būna, kad visą dieną taip daugiau nieko ir nenuveiki?

book and coffee image- TINKAMA APLINKA. Šis aspektas taip pat labai svarbus, nes skaitant svarbu susikaupti ir tinkamai nusiteikti. Nėra nieko blogiau, kai bandai įsitraukti į veiksmą, o aplink netyla kalbos ar kitokie triukšmą keliantys garsai, tiesa? Būtina (!) pasirinkti vietą, kur galėsi patogiai įsitaisyti ir palengva pasinerti į knygų pasaulį. O kaip tau labiau patinka skaityti: atsigulus ar sėdint?

Ir dar vienas beveik kiekvienam privalomas žingsnis, kurio nerekomenduoju praleisti - koks nors karštas gėrimas. Kava, kakava ar arbata yra kiekvieno žmogaus skonio reikalas, bet manau, kad taip skaityti smagiau.

Tikrasis skaitymas - tai malonumas, kuris turi būti išlauktas ir subrandintas. Galbūt pesimistai sakys, kad knyga - tai ne žmogus, jos mylėti negalima, bet aš drįsčiau ginčytis, o tu?
Ir dar vienas klausimas - labiau mėgstamos yra elektroninės ar popierinės knygos?

Linkiu atrasti tikrąjį skaitymo džiaugsmą, o jei jį pažįsti, tada siūlau niekada jo nepaleisti. 
Pasidalink savo nuomone komentaruose. 


10 Komentarai

 1. Aš visada būsiu už popierines knygas.Man elektroninės knygos nesiskaito, taip kaip popierinės:D Aišku, kartais tenka ir elektronines skaityti,bet man sunku įsijausti tada į knyga,nes labiau jaučiuosi skaitydama dokumentus kokius :D
  Labai geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už nuomonę, išties labai sunku yra įsijausti į elektronines knygas, man jos kažkokios netikros atrodo :D

   Panaikinti
 2. OMG, šis straipsnis buvo kažkas tokio iš karto užsinorėjau į rankas griebti mėgstamą knygą,pasidaryti arbatos. Ir prigulti. Labai lauksiu daugiau tokių motivacijos suteikiančių straipsnių. Kalbant apie tai kaip mėgstu gulėti ar sedėti tai visom 4 už sedėjimą. Taip pat pasirinkčiau skaityti popierinį knygos variantą nes jis žymiai lengviau skaitosi. Ir nevargina taip stipriai akių.
  P.S labai lauksiu dar tokių mielų, jaukių motivacijos straipsnių apie knygas.
  Viso!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū už tokią šiltą nuomonę! Būtent tokie komentarai skatina toliau rašyti straipsnius. Pažadu, kad pasistengsiu ir dar parašysiu apie knygas 😊
   Galbūt turi konkrečių pasiūlymų ar pageidavimų, kokiomis temomis apie knygas reikėtų parašyti? Būtų smagu išgirsti nuomonę 😊

   Panaikinti
  2. Kaip pasirinkti knygą ar kokias apžvalgas arba tiesiog paprastus motivacinius straipsnius.
   Pvz. Kaip šis

   Panaikinti
 3. Nesutinku su punktu "Noras". Esu žmogus kuris nieko nenori daryti, todėl jei vadovaučiaus šiuo punktu per vasarą nebūčiau perskaičius 10 knygų. Skaitau knygas kada jaučiu, kad reikia, bet noro nėra, o mano noras skaitymui atsiranda tada, kai pradedu skaityti ir būtinai knyga turi būti įdomi.
  Dar nesutikčiau su punktu " koks nors karštas gėrimas" kai turiu rankoj ar šalia kažką, ką galiu veikti kito nei skaityti vadinas aš tą dalyką ir darau. Man pirmą reikia tą gėrimą išgerti, tik tada galėsiu ramiai mėgautis knyga nieko neblaškoma. (Beje no hate, tik sakau savo nuomonę)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinoma, kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir džiugu, kad ją išsakei, juk tam ir yra skirtas komentarų langelis ☺ ačiū už komentarą ☺

   Panaikinti
 4. Man straipsnis labai patiko. Aš pasisakau už popierines knygas. Man jos yra malonesnės ir labiau įtraukiančios.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Rankų ir kojų pirštų neužtektų suskaičiuoti kiek kartų mėginau skaityti elektronines knygas. Ir viskas šuniui ant uodegos :D Taip ir nepavyko priprasti. Vistiek grįžau prie popierinių. Kažkaip sunku įsigilinti per telefoną man. Straipsnis patiko! Liuks!

  AtsakytiPanaikinti