TD SKAITO: Luca D'Andrea "Blogio esmė"

Pastebėjau, jog knygas galima skirstyti į dvi grupes - tos knygos, kurioms reikia rasti laiko, ir knygos, kurios pačios randa laiko. Paaiškinsiu paprasčiau - man asmeniškai nieko nėra geriau, negu atrasti knygą, kurią norisi skaityti visur - tiek prieš miegą, tiek po darbų, tiek tarp darbų ir t.t. Esmė tame, jog kartais atrodo, jog skaitymui laiko neturi, bet užtenka tik pradėti įtraukiančią knygą ir suprasi, jog visada rasi pusvalandį ar valandą skaitymui. Negaliu atsidžiaugti, bet paskutinė 2017-ųjų metų perskaityta knyga ir buvo tokia - visus darbus mečiau į šoną, nes tiesiog negalėjau atsiplėti nuo Luca D'Andrea trilerio "Blogio esmė". Apie jį šiandien ir papasakosiu!

Luca D'Andrea
Skvarbaus žvilgsio savininkas, žvelgiantis iš nuotraukos, yra ne kas kitas, o briliantinę knygą "Blogio esmė" sukūręs autorius Luca D'Andrea. Kaip galima suprasti iš jo vardo ir pavardės, autorius yra iš Italijos, kurioje gimė 1979-aisiais, tad vyras jau tikrai turi pakankamai daug gyvenimiškos patirties. Tiesa, ne visą gyvenimą rašė - iš pradžių save paskyrė švietimui ir dešimt metų dirbo mokytoju, o tik vėliau atsidavė rašymui. Ir tai buvo teisingas sprendimas, mat pasaulis greitai įvertino vyro talentą - naujoji knyga "Blogio esmė", išleista 2016-aisiais, žaibišku greičiu tapo daugiausiai apkalbama ir labiausiai parduodama knyga Londono knygų mugėje. Sėkmė ties tuo nesibaigė - Luca D'Andrea pardavė knygos teises daugiau nei 30-imčiai šalių, kurios išleido šią knygą savo kalbomis. Dabar šiuo trileriu žavisi beveik visas pasaulis. 

BLOGIO ESMĖ

Džeremijas Selindžeris būtų kaip bet kuris kitas subrendęs vyras, dirbantis mėgstamą darbą, tačiau jis turi vieną silpnybę - kartais jis nežino, kur baigiasi darbo ribos ir kur turėtų prasidėti gyvenimas. Dėl šios savo sąvybės yra amžinai įsitraukęs į darbo procesą. Jis kartu su savo draugu jau daug metų kuria dokumentinius filmus. Naujam filmui vyras sugalvoja neįtikėtiną siužetą - nufilmuoti gelbėtojų kasdienybę, kurie kiekvieną dieną budi žvalgybos aikštelėse ir traukia kalnuose įstrigusius ar susižeidusius žmones. Viskas bus paremta tikrais faktais, tad Džeremijas kartu su komanda leidžiasi į kalnus, kur gelbėtojų pagalbos laukia žmogus. Ir staiga įvyksta didžiulė tragedija - visi gelbėtojai žūva, tik vienam Džeremijui per stebuklą pavyksta išsigelbėti. Dėl to vyras save labai kaltina, bet visgi tai prilygina lyg antram gyvenimo šansui, tam pasiryžta daugiau niekada taip stipriai nebedirbti.

Tačiau net nespėjus užgyti žaizdoms Džeremijų pasiekia intriguojanti informacija - pasirodo, jog tuose pačiuose kalnuose 1985-aisiais metais buvo įvykdyta triguba žmogžudystė. Kas įdomiausia, jog net ir praėjus keliems dešimtmečiams mažame kaimelyje šis nusikaltimas nėra išaiškintas, o kaip tik, kažkaip labai paslaptingai uždangstytas... Tai sužadina pagrindinio veikėjo galvoje nenumaldomą smalsumą, ir nors jis buvo pažadėjęs į jokias intrigas nebesivelti... šiai atsispirti nesugeba. Jis supranta, jog tai jį gali pražudyti, bet... Džeremijas yra pasiryžęs išsiaiškinti, kas prieš daug metų tą dieną įvyko paslaptinguose kalnuose...

Galite suprasti, koks nenuspėjamas, neįtikėtinas siužetas laukia tų, kurie paims "Blogio esmę" į rankas. Prisipažinsiu, iš pradžių dėl nepaaiškinamų priežasčių neturėjau geros nuomonės apie šią knygą, bet vos tik pradėjus skaityti ji mane labai įtraukė. Man ypatingai patiko rašytojo rašymo stilius - rodos, jis pasakoja apie paprastus dalykus, dar tik pradeda istoriją, bet ją skaityti įdomu taip, lyg tai jau būtų kulminacija! Knygoje netrūko daug ryškių charakterių - skaitytojas supažindinamas ir su penkiamete veikėjo dukra Klara, ir su jo žmona, uošviu, miestelio gyventojais ir visais, kurie į atvykėlį Džeremijų žiūri nelabai palankiai... Trileryje absoliučiai netrūksta įtampos, mat visa istorija pasakojama po truputį, atkarpomis, dėl to nėra taip, jog viskas įvyksta per paskutinius dvidešimt puslapių. Knygoje aprašomas ne tik pagrindinio veikėjo tyrimas siekiant išsiaiškinti, kas įvykdė žiaurią žmogžudystę, bet ir pavaizduojamos įvairios šeimos problemos, santykiai su žmonėmis, konfliktų sprendimas ir kt. Ar tai sustiprino mano teigiamą įspūdį šia knyga? Tikrai taip!

Tai buvo tokia knyga, kuri absoliučiai prikaustė mano dėmesį ir aš tikrai turėjau atsidėti visus savo darbus. Tai įrodo ir faktas, jog šią knygą perskaičiau per šiek tiek daugiau negu parą - tiesiog negalėjau palikti knygos ramybėje neišsiaiškinus, kaip viskas baigsis! Tai buvo tikrai vienas geriausių kūrinių, skaitytų 2017-aisiais metais. Tikrai visiškai ramia širdimi rekomenduoju šią knygą tiems, kurie nori kažko kvapą gniaužiančio, kas leistų jiems pabūti detektyvais arba leisti autoriui jus nustebinti. Patiks visiems, kurie mėgsta įtampą, įtraukiantį siužetą, o nelabai žavisi lėkšta romantika. 10/10. Privalot ją perskaityti!

O gal jau skaitei šią knygą? 
Pasidalink savo nuomone komentaruose!


6 Komentarai

 1. Labai patiko įžanga, nežinau ar kada skaitysiu šią knygą, nes turiu labai daug nesibaigiančiame sąraše, bet aprašei tu ją tikrai puikiai!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū, Aušra, už tavo gražų komentarą. :)

  Jeigu knyga sudomino, būtinai ją pasižymėk, nes tavo sąrašas kažkada vis tiek baigsis. O kur žymiesi knygas? Galbūt goodreads platformoje? Jeigu dar nesi ten, prisiregistruok - labai patogu visiems, kas skaito! Ir tada būtinai pridėk mane į draugus Vilija Jankūnaitė, galėsim stebėti viena kitos skaitomas knygas. Ten patenka kur kas daugiau mano skaitomų knygų ir nuomonių apie jas, mat portale aprašau tik kai kurias, labiau tinkamas šiai auditorijai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Neblogas straipsnis, išties sudominai, kai bus laiko, būtinai norėsiu perskaityti, ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man knygos aprašymas įtraukė, ką bekalbėti apie pačią knygą :D būtinai norėsiu perskaityti :)

  AtsakytiPanaikinti