TD SKAITO: Mary Higgins Clark ir Alafair Burke "Dingusi nuotaka"

Turbūt nesuklysiu pasakydama, jog detektyvus galima skaityti dvejopai - tiesiog mėgautis knyga ir leisti autoriui tave nustebinti, arba visais įmanomais būdais knygai nepasibaigus bandyti išsiaiškinti, kas yra knygos blogasis veikėjas, pavyzdžiui, žudikas. Kokiu būdu detektyvus mėgsti skaityti tu? Asmeniškai aš ko gero būčiau prasta detektyvė, nes net skaitydama knygą nesistengiu išsiaiškinti, kas yra kas - galbūt todėl šio žanro knygų pabaigos mane dažnai nustebina. Nustebino ir Mary Higgins Clark ir Alafair Burke bendro detektyvo "Dingusi nuotaka" pabaiga. Manau, ši knyga turėtų patikti ir tau!
Mary Higgins Clark
Mary Higgins Clark
Pradėsiu nuo įdomaus fakto - pagrindinei šios knygos autorei šiuo metu yra jau 90 metų! Ar gali įsivaizduoti, kokia šauni ši rašytoja? Nors yra garbingo amžiaus, Mary Higgins Clark vis dar aktyviai rašo knygas. Visgi turi dėl ko stengtis - moteris yra populiari visame pasaulyje dėl savo detektyvų. Kai kurie žmonės ją netgi vadina detektyvų karaliene! Pasirodo, Mary Higgins Clark yra detektyvų rašytojų asociacijos prezidentė Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir jos vardu yra pavadintas vienas svarbausių apdovanojimų geriausiems šio žanro autoriams. Paklausius tokių liaupsių, tik ir norisi į rankas pasiimti jos knygą, ar ne?

Alafair Burke
Alafair Burke
Trumpai pristatysiu tau antrąją knygos autorę. Alafair Burke yra beveik dvigubai jaunesnė už savo kolegę, bet tai nesutrukdė moterims pasiekti pasaulinės šlovės rašant detektyvų seriją "Įtariamieji". Moteris knygose labiau prisideda ties detalėmis - Alafair Burke seniau buvo įsitraukusi į teisinę veiklą, šiuo metu Niujorke dėsto studentams kriminalinę teisę, tad visas šias žinias ji sudeda į knygą, kad jos turinys gautųsi įdomus, gniaužiantis kvapą ir, svarbiausia, tikras (taip, teisingai - rašytoja dažnai į siužetus įpina realių bylų pėdsakų). Skamba intriguojančiai, tad pats metas pakalbėti apie šių rašytojų tendemo darbo rezultatą - detektyvą "Dingusi nuotaka"!

DINGUSI NUOTAKA (angl. All dressed in white)

Kas jums asocijuojasi su vestuvėmis? Galbūt didelė šventė su būriu žmonių, didžiulė pūsta nuotakos suknelė, milžiniškas tortas, šviečianti saulė ir vakarėlis iki paryčių, o galbūt subtili, rami, bet labai romantiška ceremonija, kai aplinkui tik patys svarbiausi žmonės? Didžiąją šventę kiekvienas žmogus gali įsivaizduoti individualiai, bet turbūt niekas nenorėtų, jog per vestuves nutiktų kažkas blogo. Knygos herojus Džefas irgi nesitikėjo, jog jo būsima žmona Amanda prieš pat vestuves tiesiog ims ir... dings. 

Jaunavedžių gyvenimas iki tos lemtingos dienos buvo nepakartojamas. Amanda puikiai vystė šeimos verslą, įspūdinga karjera buvo garantuota. Tuo tarpu jos būsimas vyras Džefas puikiai sukosi teisės srityje. Dviejų žmonių laukė įspūdingas gyvenimas kartu. Tačiau tąnakt dingusi nuotaka išblaško visą šeimos idilę - visų akys nukrypsta į Džefą kaip galimą priežastį dėl Amandos dingimo. 

Praėjus penkeriems metams Amandos mama vis dar nepamiršo savo dukters - nors visuomenė jos nustojo ieškoti, ji net nesiruošia nustoti. Moteris kreipiasi į garsią televizijos laidą "Įtariamieji", kuri nagrinėja įvairias bylas ir bendraujant su liudininkais išaiškina bylas. Nors iš pradžių laidos vadovė Laura nesusižavi šia situacija, galų gale nusprendžia, jog kartu su komanda padės Amandos šeimai išsiaiškinti, kur dingo jų dukra. "Įtariamųjų" kūrybinė grupė nieko nelaukus sukviečia visus svečius, kurie turėjo dalyvauti vestuvėse, į viešbutį, kuris buvo užsakytas vestuvių iškilmėms. Vienas po kito apklausiami dalyviai pateikia vis daugiau informacijos. Kodėl tam tikrų žmonių versijos skiriasi? Ar kažkas iš jų meluoja? O gal kažkas saugo didelę ir bjaurią paslaptį, kurį pradangino Amandą?

Šiame detektyve rasite visko - pavydo, šeimos santykių aiškinimosi, viešų ir slaptų romanų, netikėtų posūkių ir netgi kraujo pėdsakų... Visos reikiamos detalės yra. Knygą skaityti lengva, mat skyriai yra labai trumpi - net nepastebi, kaip verti vieną po kito. Trumpus skyrius aš mėgstu, bet šįkart man jie buvo ne itin išvystyti, todėl istorija pasirodė šiek tiek sudėliota iš atskirų gabalų - galbūt dėl to, kad ją rašė dvi autorės? Trūko vientisumo, mat visas išbarstymas neleido visa galva įsijausti į knygą. Nebuvo taip, jog "Dingusi nuotaka" nepaleido manęs iki paskutinio paskutinio - galėčiau ją apibūdinti kaip malonų skaitymo pasirinkimą, tačiau rimtų detektyvų mėgėjams tai gali būti per lengvas kąsnis. Man, asmeniškai, knyga buvo nebloga, bet trūko daugiau įtampos. Būtinai perskaityk ją pati, nes tikrai rekomenduoju!

 Pasirodo, apie "Įtariamiuosius" yra sukurta dar daugiau knygų, tad jeigu patiks ši, būtinai griebkite ir kitas dalis!

O galbūt jau skaitei "Dingusią nuotaką"? Pasidalink komentaruose!

1 Komentarai

  1. Labai sudomino aprašymas, mėgstu detektyvus, o situacija tikrai įdomi.

    AtsakytiPanaikinti