Kaip išsirinkti knygą? Lengvai įsimenantys ir praktiški patarimai

Tinkamos ir įdomios knygos išsirinkimas - vienas iš pačių sudėtingiausių darbų, kai norime pasiekti mus tenkinantį rezultatą ir neapleisti skaitymo, todėl manau, kad pats metas pasidalinti keletu patarimų, kaip palengvinti šį procesą. Man jie yra labai veiksmingi, tad galbūt padės ir tau.Akį patraukiantis viršelis. Įėjus pro knygyno ar bibliotekos duris, visų pirma, kiekvieno žvilgsnį patraukia spalvų, žmonių ant knygos viršelio, piešinių gausa, tad jeigu tiksliai nežinai, ko nori, labai sunku apsispręsti, ką pasirinkti. Manau, kad šiuo atveju reikia pasitelkti nuojautą ir įspūdį, kitaip tariant, tarp skaitytojo ir knygos turi užgimti meilė ir susižavėjimas iš pirmo žvilgsnio. Viršelis turi pritraukti, sudominti savo išvaizda.

Knygos žanras. Pasitaiko situacijų, kai norimi atrasti nauji dalykai neretai užkerta kelią ilgalaikio pomėgio egzistavimui. Paaiškinsiu paprasčiau, remdamasi gyvenimiška ir konkrečia situacija: tarkim, kad žmogus labai mėgsta knygas apie meilę, kuriose daug romantikos ir taip vadinamo "saldumo" ir staiga nusprendžia perskaityti knygą apie įvairius nusikaltimus netgi su mistiniais elementais. Deja, bet naujai atrastas žanras pasirodo ne toks jau ir įdomus.                                                       
                                                                                                         
Siužetas. Šis aspektas taip pat labai svarbus renkantis knygą. Nuobodi, jokio įdomesnio veiksmo neišvystanti istorija - pirmas žingsnis į nenorimą skaitymą. Siužetas turi atitikti skaitytojo skonį, turėti tam tikrą vietą istorijoje, kuri priverstų atsiversti knygą ir sužinoti, kas vyks toliau.         
                                          

Veikėjai. Jie taip pat turi didelę reikšmę kūriniui. Tinkamai išplėsta siužetinė linija yra viena, bet išsamiai, kūrybingai aprašyti knygos veikėjai - visai kas kita.  Niekas nenustebs, jei pasakysiu, kad viena iš įdomiausių skaitymo dalių - žiūrėti, kaip gyvenimas klostysis tavo numylėtiniams ir tiems, kurių beveik nekenti kūrinyje. Neretai mes tarsi susitapatiname su jais ir ne kartą išgyvename tuos pačius jausmus, įsimylime, susikuriame savo idealus. Juk tai taip smagu, ar ne? Taigi šis aspektas taip pat užimą svarbų vaidmenį tinkamos knygos paieškose.                                                                        

Knygos autorius. Kiekvienas iš jų turi tam tikrą savitą rašymo stilių, vieniems skaitytojams jis priimtinas, kitiems - ne, tad dažnai galima susidurti su situacija, kai ieškome knygų, kurios yra parašytos to paties žmogaus, taip susidarydami mylimiausių rašytojų sąrašą.   

Aplinkinių nuomonė. Na, ir kaip be jos? Manau, kad dauguma net pradeda nuo būtent šito dalyko. Žvelgiant iš vienos pusės, tai - puikus dalykas. Internete galima rasti įvairių knygų apžvalgas ir jas skaičiusių žmonių nuomones bei susidaryti bendrą vaizdą. Bet kai geriau pagalvoji.. Žmonių skonis ir pomėgiai skiriasi, tad gali pasitaikyti ir tokių atvejų, kai draugės mylimiausia knyga tau gali visai nepatikti, nes žmonės skirtingi, tiesa? Taip, kad su tomis aplinkinių nuomonėmis darosi ganėtinai abstraktus reikalas. Na, bet pabandyti verta.

Štai tokie patarimai man padeda išsirinkti knygas, tikiuosi, kad bent keletu iš jų pasinaudosi. Galbūt ir tu nori pasidalinti būdu ir patarimais galėtum su manimi? Kokia knyga ir rašytojas - tavo mylimiausi? Kaip visada, lauksiu nuomonių ir pasisakymų šia ir kitomis temomis komentaruose. 


5 Komentarai

  1. Sveika man labai padėjau šią tema. Taip pat norėjau paklausti, o ar negalėtum parašyti straipsnio apie detektyvus? Norėčiau būtent aš, kad atsirastų tokie dalykai jūsų tiklaraštį. Ar tai įmanoma misija?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tik dar noriu pasitikslinti: nori straipsnio apie detektyvus kaip žanrą ar profesiją? 🙂

    AtsakytiPanaikinti