Kenksmingi priedai kosmetikoje

Šiandien šiuolaikinė mergina savo dienos pradžios ar pabaigos neįsivaizduoja be tam tikrų grožio ritualų. Žiemą sunku išgyventi be drėkinančių kremų, kuriuos tepam visur - tiek ant veido, tiek ant kūno, o rankų kremas jau seniai užsitarnavęs saugią vietą tavo rankinėje tiek žiemą, tiek vasarą. Tačiau ar kada pasidomėjai ką tepi ant savo kūno? Pasirodo kenksminga yra ne tik dekoratyvinė kosmetika, tačiau ir šampūnai, ir kūno kremai, ir dezodorantai ir kt.

                                      

7 kenksmingiausi ingredientai kosmetikoje

Ftalatai. Ši medžiaga dažnai galima aptikti dezodorantuose, nagų lakuose, lūpų dažuose, šampūnuose. Ftalatai Europoje jau yra uždrausti, tačiau būk atidi, jei užsisakysi prekes internetu iš kitų šalių, nes ši priemonė gali sukelti įvairius alerginius bėrimus, egzemą.

Sulfatai. Sulfatų paprastai yra įvairiuose šampūnuose, dantų pastoje, vonios ir dušo priemonėse. Jie nuriebalina ir sukelia putojimą. Stiprūs cheminiai plovikliai, tokie kaip Sodium Lauryl / Laureth Sulfate ir PVP / VA Copolymer, puikiai išplauna plaukus, tačiau pažeidžia juos. Šios medžiagos dažniausiai gaminamos iš naftos produktų, o „natūralioje“ kosmetikoje maskuojamas žodžiais „išgautas iš kokoso“. Neigiamos sulfatų savybės: dirgina akis, dėl jų atsiranda galvos odos atplaišos, panašios į pleiskanas, taip pat gali sukelti alergiją. Nuo tokių priemonių plaukai tik dar labiau silpnėja, skilinėja ir esate priversti ieškoti vis kitų ir kitų šampūnų su cheminėmis medžiagomis.

Parabenai. Juos galima aptikti daugelyje kosmetikos priemonių, nes parabenai prailgina produkto galiojimo laiką. Šis konservantas gali sutrikdyti endokrininę ir imuninę sistemą. Taip pat parabenai prasiskverbia pro visus odos sluoksnius ir kaupiasi audiniuose, darydami ilgalaikę žalą. Labai smagu, kad skaitydama produktų aprašymus, vis dažniau randu žodelius - be parabenų.

Phenoxyethanol`is. Tai konservantas, galintis sukelti navikų atsiradimą, neigiamai paveikti smegenis bei vaisingumą. Ši medžiaga dažniausiai aptinkama kremuose, todėl produktų, turinčių šią sudedamąją dalį geriau nenaudoti.

Propileno glikolis. Ši medžiaga dažniausiai – sintetiniai naftos chemijos mišiniai, naudojami kremų ir tonikų gamybos procesuose. Nors elementas produktuose naudojamas kaip drėkiklis, tačiau, iš tiesų, tai – laikinas poveikis. Propileno glikolis turi kur kas daugiau kenksmingų savybių: sausina odą, pašalina iš jos skysčius bei naudingas medžiagas, gali sutrikdyti inkstų ir kepenų darbą, sukelti šių organų ligas.

Mineralinis aliejus.
Mineralinis aliejus – tai naftos chemijos atliekos. Ši medžiaga, patekusi ant odos, neleidžia jai kvėpuoti, gali sukelti bėrimus, spuogų atsiradimą, iššaukti alergines reakcijas, netgi epilepsiją. Šią sudedamąją dalį sudaro kancerogeninės medžiagos. 

Sintetiniai kvapai. Jei tavo oda itin jautri ar esi alergiška, produktą, prisodrintą sintetinių kvapų, tučtuojau dėk atgal į lentyną! Produkto etiketėje sintetinių kvapų sudėtis nebūna detalizuojama, todėl rekomenduojama pirkti nebent tas priemones, kurių sudėtyje pažymėta, jog kvapai – augalinės kilmės. Sintetiniai kvapai gali ne tik sukelti galvos skausmus, kosulį, bet ir odos problemas.

Išvardintos medžiagos į produktus dedamos mažais kiekiais, todėl negali sukelti didelės žalos. Tačiau pagalvokime apie tai, jog per dieną mes nenaudojame vien kremo. Į mūsų grožio rutiną įeina dušo želė, rankų kremas, dezodorantas, šampūnas, dantų pasta, veido pudra ir daug kitų, vadinasi, šių kenksmingų medžiagų suvartojamas kiekis gerokai išauga ir kenkia mūsų organizmui. Todėl reiktų skaityti etiketes ir stengtis vengti produktų su kenksmingomis medžiagomis. Juolab vis daugiau gamintojų atsižvelgia į sudėti ir stengiasi pateikti natūralesnį produktą, tik reikia nepatingėti ir paieškoti.


0 Komentarai