Neveikianti narkozė. Ar tai tikra?


Dauguma žmonių yra gulėję ligoninėje ir atsigulę ant operacinio stalo, o ten visi patiria narkozę, kuri priverčia žmogų užmigti ir nejausti skausmo. Tačiau yra buvę atvejų, kai žmonės pabudę iš narkozės tikino, jog jautė viską. Tačiau ar tai įmanoma?

Narkozė – tai dirbtinis ligonio užmigdymas, kurio metu jis visai ar iš dalies netenka sąmonės ir nejaučia skausmo. Tai naudojama per operacijas paciento skausmui malšinti bei suteikti geresnes sąlygas chirurgui operacijos metu. Taoli suteikia gydytojui anesteziologui galimybę reguliuoti svarbiausias ligonio organizmo gyvybines funkcijas bei pasitelkiant narkozę netraumuojama pacientų psichinė būklė. Narkozės metu slopinama smegenų veikla ir būtent dėl to žmogus netenka sąmonės, o visi jutimai išnyksta. Tačiau kodėl kai kurie žmonės sako, jog narkozė neveikė ir jie galėjo viską jausti?


 Sąmoningumas operacijos metu yra problema,apie kurią dažnai nekalbama, mat žmonės mano, jog tai negali būti tiesa ir visi pojūčiai, kuriuos jaučia žmogus narkozės metu, yra medikamentų padarinys. Tačiau buvo atlikti tyrimai Jungtinėje Karalystėje, kurių metu buvo apklausinėjami žmonės ir net 2 iš 1000 respondentų atsakydavo, jog operacijos metu viską jautė. Žinoma, tai nėra didžiuliai skaičiai, tačiau, mano nuomone, vis vien turime atkreipti dėmesį į tokius dalykus.

Medikai aiškina, jog sąmoningumą operacijos metu gali sukelti dvi priežastys:

1. Vaistai,priverčiantys žmogų užmigti narkozės metu, yra sudaryti iš anestetikų ir paralitikų. Anestetikų funkcija padaryti, jog žmogus nejaustų skausmo ir nieko neatsimintų, o paralitikų – paralyžiuoti, išlaikyti žmogų ramų, nejudantį. Tačiau jeigu anestetikai nesuveikia, žmogus gali jausti skausmą, o tuo metu paralitikų neleidžia pajudėti. Tad tokių atveju žmogus lieka sąmoningas visą operaciją.

2. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir dažnai skirtingiems žmonėms reikia ir skirtingų vaistų kiekio. Tad todėl kai kurie medikai sąmoningumą operacijos metu aiškina taip, jog kai kuriems žmonėms medikamentų reikia daugiau, bet jiems suleidžiama tik nustatyta dozė, todėl šie, negavę pakankamai medikamentų, gali jausti viską.

Įsivaizduokite, jog gulite ligoninėje, įėjusi seselė suleidžia jums vaistus ir paprašo skaičiuoti iki dešimties. Vos suskaičiavę iki penkių, užmiegate. Tačiau po kiek laiko pajaučiate, jog gulite ant metalinio operacinio stalo ir girdite gydytojo žodžius, prašančius paduoti skalpelį. Jūs nieko nesuprantate, nes jums sakė nieko negirdėti ir prabusti tik kai viskas pasibaigs. Netrukus pajaučiate, kaip perpjaunamas jūsų pilvas ir galvoje rėkiate iš visų jėgų stengdamasi pasakyti: „Ei, palaukit! Nepjaukit! Aš vis dar pabudęs!“, tačiau niekas negirdi... Taip dažniausiai apibūdinami pojūčiai žmonių, kurie tai patyrė. Kai kurie net pasakojo, jog norėjo
geriau mirti nei kęsti visą tą skausmą.


Tai žiauru, tačiau dažnai visa tai nesibaigia po operacijos. Didžioji dauguma prabudusių operacijos metu suserga depresija, patiria panikos priepuolius ir turi daugybę kitų psichologinių problemų. Dažnai žmonės niekam neužsimena apie tokias skaudžias patirtis, nes bijo, jog iš jų bus išsijuokta ir tiesiog nukreipiama į tai dėmesio.

Mano nuomone, sąmoningumas operacijos metu tikrai labai žiaurus dalykas, galintis net sugadinti žmogaus gyvenimą. Ir priverčiantis patirti tai, ko niekam niekada nepalinkėtum.

O ką jūs manote apie tai, išsakykite savo nuomonę komentaruose!

6 Komentarai

 1. labai įdomią temą pasirinkai! patiko straipsnis, puikiai išpildytas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puiki tema, esu ir aš patyrus operaciją, tai mane veikė narkozė, tik paralitikai nelabai, nes sakė , kad judėjau :D, džiaugiuosi , kad esu iš tų , kuriems veikia narkozė :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. labai ačiū, na tikrai džiugu. Nemanau, jog kas norėtų tai patirti :D

   Panaikinti
 3. Geras straipsnis ,buvo įdomu paskaityti !

  AtsakytiPanaikinti