Socialiniai tinklai - gėris ar blogis?

  Šiais laikais beveik kiekvienas jaunesnis nei trisdešimties turi Facebook'ą. Ir dauguma turi ne vien jį, kiek daug pilna programėlių, kaip Instagram, Twitter, Whatsapp, Snapchat ir kiti! Ar socialiniai tinklai šiomis dienomis traktuojami vien kaip blogis, o gal yra ir teigiamoji pusė?
  Visai neseniai baigiau žiūrėti serialą ,,Jaunesnė" (Younger) ir atkreipiau dėmesį, kokią naudą gali duoti tai, jog dauguma mūsų amžiaus žmonių turi susikūrę internetines platformas. Pirmoji nauda yra tokia, jog keičiantis laikams, keičiasi ir žmonės, dirbantys įvairų darbą. Dabar jaunose įmonėse, kvepiančiomis jaunomis idėjomis, vyresnių žmonių nelabai reikia todėl, jog jie nemoka naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Aišku, tikrai ne visi, yra daug tokių, kurie moka ir naudojasi socialiniais tinklais, bet pripažinkim - nemaža dalis ir tų, kurie žino kas tai yra, bet nesinaudoja. Kalbant apie Excel, Word ir PowerPoint programas, vyresnioji karta (daugiau nei 40 metų) naudojasi jomis gana lėtai, tiesa? Manau, jog artimojoje aplinkoje galime pamatyti, kaip mūsų seneliai lėtai rašo įvairius tekstus ar pan. Tad nauda yra ta, jog jauniems darbams, kuriuose turi būti pilna idėjų, reikia jaunesnės kartos, kuri populiarintų prekę per socialinius tinklus.
  Kitoji nauda yra tokia, jog mes laisvai galime bendrauti su savo draugais kada tik panorėję. Nebereikia laukti, kol abi pusės turės laisvo laiko. Taip, gyvas susitikimas neprilygs pokalbiui per Messenger'į, bet mes bent jau šitaip galėsime palaikyti bendravimą kada tik užsinorėję. Trečioji nauda - informacijos gavimas. Facebook'e, Instagram'e mes galime sužinoti įvairias pasaulio naujienas (aišku, jei sekame tam tikrus šaltinius) bei praplėsti akiratį. Tas tikrai yra svarbu, nes domėjimasis pasauliu parodo, jog nesi kvailas.
  Na, o dabar pakalbėkime, apie minusus.Socialiniai tinklai vis labiau pasiglemžia mūsų laiką. Prieš teisindamiesi, jog niekam nelieka laiko, paskaičiuokite, kiek jo praleidžiate prie savo telefono naršydami Twitter'yje ar fotografuodamiesi Snapchat'e. Patikėkit, skaičiai jus gali abstulbinti. Įdomumo dėlei paskaičiavau savajį laiką, praleistą prie telefono. Atrodo net gėda sakyti, bet prie jo praleidau apie tris valandas. Vietoj to, jog mokyčiaus arba pabūčiau su draugais ar šeima, aš naršiau internete visiškai nereikalingai. O kur dar dingsta tos naktys, kada, atrodo, gali susirašinėti begales laiko, o žvilgtelėjęs į laikrodį supranti, jog dabar pirma nakties?
  Antrasis minusas - užslėpta konkurencija. Negi neigsime, jog net nežvilgtelim į draugo ar kokio kito žmogaus telefoną - kaip jis atrodo, kokia firma, modelis? Dauguma mūsų vergauja etiketėms. Vienas pavyzdžių - Iphone telefonai. Visa mada atsklido iš JAV, kai buvo pradėti rodyti serialai ir filmai, kurių pagrindiniai veikėjai turėjo šios markės telefoną, tiesa? Susimąstykime - ar telefonas turi būti toks jau svarbus mums, jog pradėtume jam vergauti? Atrodo, jog jei neturi naujausio modelio Samsung ar kokio naujo Iphone, tai esi gana neturtingas. Į akis tas nėra sakoma, bet nemažai mūsų iš dalies sprendžia apie žmogų iš jo telefono. Ypač tai būdinga merginų grupelėms.
Trečiasis minusas - nebebendravimas gyvai su draugais bei artimaisiais. Iš savo aplinkos pastebėjau, jog susitikus merginos dalinasi naujienomis, sužinotomis per Facebook'ą, aptarinėja vaikinus, susektus per Instagram'ą, o kai atsisėdi į VeroCafe pamatai, jog visos sukišusios nosis į savo išmaniuosius ir klaidžioja po Twitter'io pasaulį. Argi toks turi būti bendravimas? Aš manau, jog jei jau susitinki su draugais, tai ir bendrauk su jais - klausykis jų, kalbėkis ne vien apie socialinius tinklus ar pan. Turbūt daugelis mūsų buvo sulaukiusios piktų žvilgsnių ir žodinių pastabų iš savo tėvų, kurie nuolat mums kartoja, jog reikia pabūti su šeima, o ne klaidžiot telefono platybėse. Merginos, susimąstykime: argi socialiniai tinklai yra svarbesni nei mūsų draugai? O gal be jų mes tiesiog nebemokame bendrauti?
  Į klausimą, ar socialiniai tinklai gėris ar blogis, visuotinai atsakyti negaliu. Manau, kiekvienas turi savo nuomonę, o  maniškė klaidžioja kažkur atsakymo viduryje. Soc. tinklai turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių, bet, manau, pastarosios teigiamas nusveria. O ką manote jūs? Man labai įdomu! Lauksiu jūsų nuomonių komentaruose, merginos!0 Komentarai