TD BLYKSTĖ: Sunmi

Sveika, kaip laikaisi? Kas naujo ir įdomaus (ar nelabai) vyksta tavo gyvenime? Beje, klausiu ne šiaip, man tikrai įdomu, kas skaito mano straipsnius, kokios tai merginos ir kaip joms sekasi. Ar tai, ką aš rašau, yra įdomu ir naudinga. Tad jei tau mano tekstai ar idėjos sukels kažkokių minčių, pasidalink komentaruose, visuomet puiku jausti vadinamą feedback'ą iš skaitytojų. Šiandien aš pratęsiu tavo pažintį su K-pop pasauliu (jei dar neskaitei, gali užmesti akį į mano straipsnį apie BTS, rašytą prieš kelis mėnesius). Iš karto noriu pasakyti vieną dalyką: nereikia nuvertinti kažko iš anksto ar daryti skubotų išvadų. Ne, nesu išprotėjusi K-popper'ė, tiesą pasakius, šioje srityje dar pati daug ko nežinau, bet labai noriu paprašyti štai ko: jei pati nesi pakankamai gerai susipažinusi su kažkuo, nereikia sakyti: "nesuprantu, kuo K-pop toks ypatingas, nesąmonė kažkokia". C'mon, aš dabar ir bandau tau pristatyti šią muziką ir pasakoju apie K-pop atlikėjus ir dainas, kurios man patinka, tad labai siūlau paskaityti straipsnį, gal susidomėsi ir nuspręsi pasiklausyti atlikėjų muzikos ir gal tau net patiks. Arba ne. Tuomet bent jau turėsi susidariusi savo nuomonę. Here we go.

Mergina, apie kurią kalbėsiu šiandien, debiutavo 2007 metais, kai jai buvo vos 16. Dabar jai 25, ji žinoma, daug pasiekusi ir savimi pasitikinti. Susipažink: Sunmi.

                        Lovely Sunmi Consulta esta foto de Instagram de @miyayeah • 21.1 mil Me gusta        

Biografija ir karjera        
Sunmi gimė 1992 metų gegužės 2 Iksane, Pietų Korėjoje. Debiutavo 2007 metais grupėje "Wonder girls". Beje, papasakosiu šiek tiek apie tai, kaip viskas vyksta K-pop industrijoje. Visų pirma, Korėjoje tai - be galo populiarus dalykas, tad nepaprastai daug paauglių svajoja tapti žinomais atlikėjais ar aktoriais, tad į atranka, vykdomas žinomų agentūrų, kaskart susirenka tūkstančiai jaunuolių. Savaime aišku, konkurencija milžiniška. Jei jums vis dėlto pasiseks ir po visos dienos laukimo jūs pagaliau pasirodysite teisėjams ir juos sužavėsite, nemanykite, kad ties tuo sunkiausia dalis baigėsi. Tikrai ne. Bus dar kelios atrankos, daug laukimo ir jaudulio. Jei ir toliau jus lydi sėkmė, jūs pasirašote vadinamą trainee contract  su kompanija 2-4 metams. Tai reiškia, kad per tą laiką vyks jūsų pasiruošimas galimam debiutui: vokalo pamokos, choreografija, vaidyba, viešasis kalbėjimas... Vadinamieji trainees miega maždaug po 3 valandas, dažnai meta mokyklą ir viskas tik dėl svajonės, kuri nebūtinai išsipildys, nes tik maža dalis debiutuos. Tai yra, tie 4 metai sunkaus darbo ir pastangų visai nereiškia, kad jūs išvis kada nors debiutuosite ir eisite į sceną. Na, bet jei net ir čia jums pasiseka ir prodiuseriai nusprendžia, kad galima iš jūsų mėginti daryti įžymybę, žinokite, kad gali tekti ne vienerius metus mėginti išgarsėti. Gali ir nepavykti. Kasmet debiutuoja daugybė grupių, bet nedaug kam pasiseka. Apskritai, K-pop industrijoje - savos taisyklės. Jei įdomu, galėsiu apie tai parašyti atskirą straipsnį. Tačiau grįžkime prie Sunmi: jai pasisekė labiau nei daugumai vaikinų ir merginų, mėginančių sėkmę. "Wonder girls" (kompanija JYP Entertainment) debiutavo su singlu "Irony" ir merginos greitai tapo žinomos dėl savo hitų "Tell me", "So hot" ir "Nobody"

                                  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „wonder girls“

2010 metais Sunmi nusprendė padaryti pertrauką savo karjeroje ir visą savo dėmesį skirti studijoms universitete. Ji baigė Dongguk'o universitetą Seule, specialybė: muzikinis teatras. 2013 mergina išleidžia savo singlą "24 hours", kuris užėmė 3 vietą Bilboard Korea K-pop Hot 100. Po metų išėjo kitas hitas: "Full moon".


2015 mergina sugrįžo į "Wonder girls", tačiau grupė išsiskyrė 2017. Tais pačiais metais Sunmi nutraukė kontraktą su JYP Entertainment ir pasirašė sutartį su mažesne kompanija "Make Us Entertainent". Pati Sunmi situaciją komentavo šitaip: "Dirbau JYP daugiau nei dešimt metų. Buvo sudėtinga išeiti ir aš taip pat bijau naujų dalykų, bet priežastis, dėl kurios priėmiau šį sprendimą buvo ta, kad jaučiau, jog mano perspektyvos ribotos. Aš tikiu, kad už JYP sienų manęs laukia visiškai naujas pasaulis. JYP - ilgai dirbanti kompanija, kurioje viskas labai sistematiška, tuo metu "Make Us" daugiau laisvės. Ir atrodo, šis sprendimas buvo teisingas. Rugpjūtį išleista daina "Gashina" Pietų Korėjos K-pop Hot 100 chart'e užėmė 2 vietą, parduota virš milijono mokamų atsisiuntimų. 


Visai neseniai (sausio 18) išėjo nauja Sunmi daina ir vaizdo klipas "Heroine". Asmeniškai man labai patinka, on repeat jau antrą savaitę. Viename interviu mergina teigė, jog parašyti šią dainą ją įkvėpė filmas "9 1/2 weeks". Ji taip pat teigė: "Pats įsimintiniausias komentaras, kurį neseniai girdėjau, buvo apie tai, jog egzistuoja "Sunmi" žanras. Tai tikrai įsmigo man giliai į širdį. Aš tikiuosi, kad būsiu įamžinta žmonių mintyse kaip Sunmi. Tai - ne tik "Heroine", bet apskritai visos mano karjeros tikslas".  Beje, būtent ši daina ir paskatino artimiau susipažinti su šia atlikėja. "Heroine" vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=F4qfN5UeFvQ 
(beje, gali įsijungti angliškus subtitrus, kad iš karto suprastum, apie ką daina).

                         Korean Magazine Lovers instagram : http://instagram.com/k_magazinelovers  Sunmi (Wonder Girls) - GQ Magazine August Issue ‘16           
         Faktai          
1. Pilnas vardas - Lee Sunmi.
2. Sunmi tėvas mirė, kai mergaitė dar buvo maža.
3. Sunmi - vienintelė mergaitė šeimoje, turi du jaunesnius brolius.
4. Puikiai moka kinų kalbą.
5. Mėgstamiausias atlikėjas - Drake.
6. Patiekalas - udon (korėjietiški makaronai).
7. Sunmi ūgis - 167 cm.
8. Mėgstamiausia spalva - violetinė.
9. "Wonder girls" grupėje dainavo ir grojo bosine gitara.
10. Pravardės: Mimi ir Miya.
11. Zodiako ženklas - jautis,
12. Yra laimėjusi geriausios solo šokėjos apdovanojimą.
13. Mėgstamiausia šukuosena - ponytail (labai atsiprašau, bet "arklio uodega" šiame kontekste skamba nekaip).
14. Mėgstamiausias aktorius: Robert Downey Jr. 
15. Idealus vaikinas: toks, kuris būtų talentingas ir gabus kokioje nors srityje.

sunmi pics (@archivesunmi) | TwitterSunmi#sunmi

Nuoroda į Sunmi instagram'ąhttps://www.instagram.com/miyayeah/

Sunmi - jauna, ambicinga mergina, kuri yra ne tik graži ir nepaprastai stilinga, tačiau moka siekti savo tikslų. Ji sugebėjo ne tik baigti universitetą, bet ir padaryti karjerą muzikos pasaulyje. Stebėsiu tolimesnį šios merginos kelią, esu tikra, ji dar ne kartą nustebins. O ką tu apie ją manai? Gal jau anksčiau apie ją girdėjai? Būtinai dalinkis savo įspūdžiais ir mintimis komentaruose. 


2 Komentarai

  1. Gal galėtumėte parašyti apie auskarus? P.s kaip visada straipsnis nuostabus <3

    AtsakytiPanaikinti