TD BLYKSTĖ: Tamsioji K-pop industrijos pusė

How I feel everytime I think about how much they mean to me

Kaip ir žadėjau, šiandien papasakosiu kiek plačiau apie K-pop industriją ir kaip viskas tenai veikia, nes nepaisant vis augančio šios muzikos populiarumo visame pasaulyje, Lietuvą visos tendencijos, matyt, pasiekia vėliau. Tai liečia ne tik muziką. Pavyzdžiui, visame pasaulyje jau seniai pripažinta korėjietiška kosmetika, o ypač veido kaukės, tačiau Lietuvoje jos atsirado labai neseniai, o ir pasirinkimas kol kas nėra labai didelis. Tačiau bent  jau atsirado ir ačiū dievui. O grįžtant prie muzikos temos, rimtai, aš tiesiog negaliu paaiškinti, kodėl pas mus apie tai vis dar nėra kalbama žiniasklaidoje arba įvairiuose tinklaraiščiuose, priešingai nei apie vakarietišką muziką. Prisiekiu, neturiu nieko prieš Seleną Gomez ar Justin'ą Bieber'į, bet tikrai nesutinku, kad visa muzika būtų kuriama anglų kalba. Kodėl taip turi būti? Ar anglų kalba - vienintelė, tinkanti muzikos pasauliui? Manau, kad ne. Tad asmeniškai mane labai džiugina tendencija, kuomet savo vietą muzikos pasaulyje užima dainos kitomis kalbomis. Nuoširdžiai džiaugiuosi už Despacito ir už K-Pop, ir, mano nuomone, kuo daugiau įvairumo, tuo geriau. Juk visi esame skirtingi, džiaukimės tuo. O muzika - pati universaliausia kalba, būtent per ją galima geriausiai pajusti kitą kultūrą. Šiandien tu sužinosi, ką reiškia būti vadinamuoju idol Korėjoje ir kaip atrodo toks gyvenimas už scenos ribų. Taigi, ar galime pradėti? 

Savo straipsnyje apie Sunmi šiek tiek užsiminiau apie tai, kaip pasirašomi vadinamieji trainee kontraktai. Konkurencija yra milžiniška, o dėl vienos vietos dažnai kovoja šimtai jaunuolių. Pirmas dalykas, su kuriuo visi susiduria, tai nuolatiniai krūviai ir treniruotės. Daugelis kompanijų kas mėnesį vykdo savotišką trainees pasiekimų apžvalgą, per kurią vertina kiekvieno rezultatus. Apskritai reikėtų paminėti, jog Korėjoje kiekvienas žmogus visą gyvenimą sunkiai dirba: moksleiviai mokosi nuo 9 ryto iki 22 vakaro, kokių nors ofisų darbuotojai gali dirbti išvis be atostogų, tad ir žmonės, besisukantys pramogų versle, dirba ir stengiasi ne ką mažiau. Be to, nepamirškime, kad dauguma trainees yra dar mokyklinio amžiaus, tad jie turi kažkokiais būdais suderinti mokyklą ir trainee veiklą. Buvęs JJCC grupės narys (beje, grupės prodiuseris buvo Jackie Chan'as) Prince Mak (debiutavęs 2014) pasakoja, kad kiekvieną dieną keldavosi 5:30, kasryt turėdavo nubėgti 13 kilometrų (ber kuriuo oru), vėliau vykdavo choreografijos, vokalo pamokos, pasirodymai, filmavimai ir fotosesijos, tuomet, jei būdavo "anksti" - 11 vakaro - vykdavo dar viena choreografijos pamoka.  Vaikinai miegoti eidavo apie 2 nakties. Ir taip kasdien. 
Prince Mak (@JJCC_PrinceMak) | Twitter#JJCC #PrinceMak 

 Taip pat vaikinas pasakoja, kad nuo karjeros pradžios beveik dvejus metus nematė savo šeimos. Pasak jo, K-Pop grupes galima skirstyti į 3 kategorijas: 
1. Tai grupės, kurios po debiuto nepasiekia sėkmės ir neišpopuliarėja. Tai yra gan paplitęs variantas, nes kasmet debiutuoja daugybė grupių, Tokiu atveju kompanijai tiesiog neapsimoka toliau investuoti nemažus pinigus į grupę (apmokant jų išlaikymą, pamokas, makiažo meistrų, choreografų ir dizainerių darbą), jei tai neatneša pelno. Tad grupė tiesiog išsiskiria, sutartys nutraukiamos ir nariai gali grįžti į normalų gyvenimą: eiti dirbti, mokytis ar išvažiuoti į Indiją ir gyventi jogos ašarame - tai jau jų reikalas.

2. Tai grupės, kurioms pasiseka, jos tampa žinomos ir uždirba pinigus (Bigbang, Exo, Blackpink ar BTS). Čia viskas aišku: tokios grupės tęsia savo veiklą, kol yra populiarios ir atneša pelną kompanijoms. 

3. Pasak patie Mak'o, būtent šios kategorijos grupių padėtis yra blogiausia: tai grupės, kurios nėra nei labai žinomos, nei nežinomos. Vienu žodžiu, viskas, ką jos daro, tai stengiasi pasiekti 2 tipo grupių populiarumą ir tai gali trukti metų metus. Korėjoje labai svarbūs visokie TV realybės šou ir laidos, nes jei dažnai esi televizijoje, tave tikrai pastebės. Jei tave pastebės, pastebės tavo dainas. Jei pastebės dainas, būsi populiarus. Viskas paprasta. 
Beje, gali pati pažiūrėti Mak'o vaizdo įrašus, kuriuose jis plačiau pasakoja apie šią industriją ir su kokiomis problemomis jis susidūrė.


Dar vienas labai nemalonus dalykas - tai svorio kontrolė ir siaubingai griežtos dietos. Atlikėjai, esantys scenoje arba besifilmuojantys laidose, privalo atrodyti tobulai ir atitikti grožio standartus. Kartais pasitelkiamos plastinės operacijos. Dauguma badauja arba valgo tik vieną kartą per dieną. Nina Muses grupės narės teigia, jog dažnai taiko sau vadinamą "puodelio dietą". T.y. per vieną kartą suvalgo tik tiek, kiek telpa į vienkartinį plastikinį puodelį. Atlikėja Dasom atskleidė, jog kartą 10 kilogramų per 3 savaites, nes valgė vien agurkus. Tiesą pasakius, skamba tiesiog siaubingai. 

             SISTAR Starship Entertainment Ceci Magazine December Issue 2014 SISTAR’s Dasom reveals her diet meal plan #allkpop #SISTAR #kpop Vaizdo rezultatas pagal užklausą „kpop dieting“


 Savaime, suprantama, kad toks gyvenimo ritmas, badavimas, nuolatinis stresas ir miego stoka sukelia daug sveikatos ir psichologinių problemų. Būtent K-Pop industrijos sutartys laikomos pačiomis griežčiausiomis. Dažni atvejai, kai atlikėjai alpsta tiesiog scenoje arba nusprendžia palikti šią veiklą dėl sveikatos problemų ar per didelio spaudimo. O spaudimas išties milžiniškas. Apskritai Korėjoje yra labai svarbi reputacija ir geras vardas. Vadinamieji idols privalo visuomet elgtis ir atrodyti tobulai: jokių išsišokimų ar neleistino elgesio viešumoje. Jokio alkoholio, rūkymo, narkotikų, asmeninio gyvenimo demonstravimo ar seksualinių skandalų. Suklydus vieną kartą gali atsisveikinti su savo karjera. Išimčių nėra. Tavęs tiesiog niekas nebenorės matyti savo laidose ar išvis turėti kažką bendro su žmogumi, susitepusiu vardą. Taip pat Azijoje, kaip, beje, ir pas mus, vis dar neįprasta kalbėti apie psichologines problemas, su kuriomis susiduriame visi, ar lankytis pas specialistus. Tad nieko keisto, kad ne visi gali ištverti spaudimą, tokį gyvenimo tempą ir priprasti prie žinomumo. Egzistuoja toks reiškinys, kaip sasaeng fanės. Dažniausiai tai 13-22 metų mergaitės ir merginos, kurio yra tiesiog apsėstos savo dievaičiais. Jos dieną naktį budi prie kompanijų ar savo mylimiausių atlikėjų namų, seka juos, žodžiu, elgiasi neadekvačiai. Beje, tik įsivaizduok, kaip sunku susitaikyti su jau išeinančiu populiarumu. Juk visuomet atsiras jaunesnių, gabesnių ir talentingesnių. Kompanijoms  atlikėjai įdomūs tol, kol atneša pelną. Deja, šioje industrijoje neretai pasitaiko žymių žmonių savižudybių. Vos prieš kelis mėnesius, gruodžio 18, nusižudė grupės Shinee vokalistas Jonghyun. Vaikinui buvo vos 27 metai. Kaip žinoma, jis jau ilgą laiką kentėjo nuo depresijos. Parašęs priešmirtinę žinutę savo seseriai, nusižudė išnuomotame bute. Sesuo beveik iš karto iškvietė policiją, tačiau buvo jau per vėlu. 

        You’ve worked hard. You really did live well. Thank you for sharing your love of music with us. You will be missed. ❤En memoria a Jonghyun todas las kpopers pongamos nuestro perfil en blanco como lo hice yo onrando a nuestro hermoso angel para que descanse en paz...Kim Jonghyun


 Aš labai tikiuosi, kad visame pasaulyje taps įprasta atvirai kalbėti apie tokius dalykus ir jauni žmonės nustos žudytis. O posakiai panašūs į: "tu vaikštai pas psichologą, tai gal tu psichas" amžinai išnyks iš mūsų kalbos. Mes visi esame žmonės. Būna įvairių situacijų. Ir aš žinau, kad kartais gali atrodyti, kad išeities nėra. Žinau, kad kai aplink juodžiausia naktis, tiesiog negali tikėti, kad viskas bus gerai. Bet, patikėk manimi, tamsa nesitęs amžinai. Tau reikia tik ištverti šį išbandymą ir tu neprivalai to daryti viena. Privalai kam nors pasipasakoti. Jei nenori nieko sakyti savo giminaičiams, visada gali pasikalbėti su psichologu. Arba gali parašyti man, bet kada. Svarbiausia, žinok, kad nesi viena. Pagalvok, kiek dar daug visko tavęs laukia. Kiek visko dar patirsi, kiek žmonių sutiksi, kiek nuostabių vietų aplankysi ir kiek kartų verksi iš laimės... Žinok, kad gyvenimas yra nuostabus, nepaisant visų išbandymų.


Tiek šiandien norėjau papasakoti. Svarbiausia, jog ne visada viskas yra taip, kaip atrodo. Kartais už tobulo ir laimingo žmogaus įvaizdžio slepiasi skaudūs ir nemalonūs išgyvenimai, bemiegės naktys, depresija ir sudėtingi santykiai su aplinkiniais. 

Tiesiog prisimink, kad niekas nėra taip blogai, kaip atrodo. Ir niekas nėra taip gerai, kaip mes kartais įsivaizduojame.
Troy Akman. JAV sportininkas.
0 Komentarai